Pažinti pasaulio neįmanoma nepažįstant savo krašto (0)

Publikuota: 2024-06-14 Kategorija: Švietimas
Pažinti pasaulio neįmanoma nepažįstant savo krašto
Asmeninio archyvo nuotr. / Senamiesčio progimnazijos moksleiviai išvykstamosiose pamokose pažino Rokiškį.

Rokiškio Senamiesčio progimnazijos vyresnieji (5-8 klasių) moksleiviai panoro išsamiau patyrinėti Lietuvą. Tačiau pirmiausia išsamiau susipažino su gimtuoju miestu, nes net ir kasdien vaikštant miesto gatvėmis neįmanoma žinoti visko. Progimnazijos pedagogai vaikams suorganizavo netradicinio ugdymo pamokas.

Koordinuojant Rokiškio krašto muziejaus darbuotojams, išvykstamosios pamokos prasidėjo prie miesto centre esančios kiškio skulptūros, kur buvo dar kartą priminta Rokiškio atsiradimo legenda: apie medžiotoją Roką, mėginusį sumedžioti kiškį.

Toliau – pažintis su šiomis dienomis niekuo neišsiskiriančiais, tačiau gilią istoriją turinčiais pastatais Nepriklausomybės aikštėje. Krašto muziejaus gidės mokiniams papasakojo apie mokyklų kūrimąsi ir plėtimąsi įvairiuose centre esančiuose pastatuose, kokios mokyklos veikė anksčiau ir veikia dabar: dabartinė muzikos mokykla įsikūrusi buvusiame pašto pastate, o kavinės „Pupelė“ patalpose anksčiau veikė Suaugusiųjų mokykla.

Pažinti savo kraštą dabar galima ir virtualiai. Mokiniams ir mokytojams malonų įspūdį paliko  virtualios realybės filmas „Aš Lietuva“. Tai – pusės valandos trukmės kelionė po Lietuvą, stebint įspūdingus krašto vaizdus iš paukščio skrydžio, plaukiant kateriu, skrendant oro balionu ir net važiuojant traktoriumi.

Filmas žavi pasakišku kraštovaizdžiu ir skatina pasididžiavimą mūsų Lietuva bei verčia susimąstyti, kokioje gražioje šalyje mes gyvename, kaip svarbu mylėti, saugoti bei puoselėti savo kraštą.

Po filmo tądien moksleivių dar laukė smagūs užsiėmimai Rokiškio jaunimo centre: vaikai rungėsi estafetėse bei futbolo varžybose.

Progimnazijos bendruomenė džiaugėsi greitai ir prasmingai prabėgusia diena.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video