Pirmokai jau pratinami prie „didelių“ žodžių: „karjera“ ir „specialybė“ (0)

Publikuota: 2024-04-15 Kategorija: Švietimas
Pirmokai jau pratinami prie „didelių“ žodžių: „karjera“ ir „specialybė“
Asmeninio archyvo nuotr. / Pirmokams buvo pasakojama apie muziko profesiją.

Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos bendruomenė patiems mažiausiems – pirmokams – praėjusios savaitės pabaigoje surengė „Karjeros pamoką“. Pasak progimnazijos karjeros specialistės Lauros Garnelytės tai – pirmas kartas, kai apie galimą specialybę kalbama tokio jauno amžiaus moksleiviams.

Žino reikšmes

Pasiteiravus, ar vos progimnaziją peržengusiems mažyliams jau aktualu galvoti apie tokią tolimą ateitį ir žinoti, kuo nori būti, specialistė patikino, kad sudarytoje švietimo programoje jau yra nurodoma pradinėse klasėse pradėti kalbėti apie karjerą.

„Mokiniai jau žino, ką reiškia specialybė, karjera. Žinoma, jie dar maži, jauni, tad pasirinkome vieną paprastesnių būdų pateikti informaciją. Pamokėlę trims pirmokų ir vienai ketvirtokų klasėms vedė Rokiškio Rudolfo Lymano mokyklos mokiniai ir mokytojai“, – kalbėjo L. Garnelytė.

Pamokos formatas, pasak pašnekovės, buvo itin paprastas: muzikos mokytojai klausė pirmokėlių, kiek iš salėje esančių mokosi groti kokiu nors muzikos instrumentu, kodėl patys pasirinko muziko specialybę.

Ir mokėsi, ir linksminosi

L. Garnelytės teigimu, pamokos metu mokiniai klausė koncerto, buvo supažindinti su daugeliu muzikos instrumentų, aptarta su kokiais iššūkiais susiduria mokytojas, kurio darbo dienoje visada skamba muzika.

Renginį organizavo progimnazijos karjeros specialistė L. Garnelytė ir R. Lymano muzikos mokyklos mokytoja Audronė Kralikienė, o pamoką vedė muzikos mokyklos mokytojas Karolis Pratkus.

„Buvo labai smagi pamoka: vaikai tikrai įsijautė, ir ritmą mušė, šokio žingsnelius dėliojo. Pirmokėliams tai buvo toks įvadas, o vyresnių klasių moksleiviams planuojami susitikimai su krašto šauliais ir miškininkais. Na, o vienas didžiausių mūsų projektų – „Šok į tėvo klumpes“, taip pat vyks jau visai netrukus: šiuo metu vyksta derinimasis su tėveliais, kurių darbovietes vaikai galės aplankyti“, – dalinosi L. Garnelytė.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video