Pradėjo TŪM veiklas: lėšų skirstymas kol kas užduoda mįslių (0)

Publikuota: 2024-03-04 Kategorija: Švietimas
Pradėjo TŪM veiklas: lėšų skirstymas kol kas užduoda mįslių
Rokiškio Sirena nuotr. / Pirmokai rinkosi į edukacinį šokio užsiėmimą, už kurį vaikų tėvai mokėjo...

Sausio pabaigoje Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta pusantro milijono vertės „Tūkstantmečio mokyklų“ (TŪM) programa, kurioje dalyvauja 5 Rokiškio ugdymo įstaigos. Viena jų – Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazija, kuri nieko nelaukusi, jau praėjusią savaitę pradėjo vienos iš programų veiklas. Šokio teatro „Dansema“ šokėjos pradinukams vedė edukacinius modernaus šokio užsiėmimus.

Sutartis dar nepasirašyta

Penktadienį progimnazijos 1-4 klasių moksleiviai šiek tiek paįvairino savo pamokų tvarkaraštį. Keturios klasės dalyvavo po 45 min. trukusiose edukacinėse šokio pamokose.

Nors progimnazijos direktorius Zenonas Pošiūnas sakė, kad finansavimo sutartis su „Tūkstantmečio mokyklų“ kuratoriais dar nepasirašyta ir lėšų dar negauta, tačiau tai, anot direktoriaus, ne priežastis stovėti vietoje: „Mes norėjome pradėti ir kuo greičiau vaikams pasiūlyti numatytų veiklų. Kitas dalykas – laikas derintas su šokio teatro kolektyvu pagal jų užimtumą. Žinau, kad teatras yra labai paklausus, įtemptas jų grafikas, tad mes kvietėmės atstovus net ir nelaukdami projekto finansavimo. Viską susitvarkysime eigoje.“

Džiugino rezultatas

Šokio teatro „Dansema“ šokėja, choreografė Giedrė Subotinaitė apgailestavo, kad darbui su vaikais skirta tik 45 min., neilgas laikas, ir nėra galimybės sulaukti atgalinio ryšio.

„Buvo matyti, kad vaikai – patenkinti. Jiems patiko tai, ką mes darome, ką jiems reikėjo daryti. Deja, po užsiėmimo neturim labai daug laiko gauti atgalinį ryšį, pasikalbėti su jais, aptarti mūsų veiklą. Bet kai užsiėmimo metu matai, kaip trečiokai berniukai, kurie iš pradžių nenorėjo šokti, buvo susikaustę ir viskas jiems atrodė juokinga, eigoje išlaisvėja ir ima pilnavertiškai dalyvauti procese supranti, kad jiems gerai. Jiems patinka“, – šypsojosi teatro šokėja.

Jai pritarė progimnazijos direktorius sakydamas, kad po spektaklio vaikai patys prašė šokėjų dar kartą atvažiuoti: „Kiekvienas vaikas skirtingai suvokia šokį, užduotį. Kiekvienas savaip interpretuoja. Labai džiaugiamės tėvų supratingumu, kad tokios edukacijos vaikams – naudingos“.

Kodėl tik viena klasė?

Tačiau tėveliams klausimų, visgi, kyla: viena mama (vardas ir pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) domėjosi, kodėl šokio teatras į progimnaziją atvyksta, neva, pagal TŪM projektą ir yra finansuojamas iš projekto lėšų, tačiau jos vaikui už edukaciją reikėjo sumokėti 5 eurus?

Paaiškėjo, kad šiuo konkrečiu atveju TŪM programoje, pagal kurią šokio teatras „Dansema“ atvyko į J. Tūbelio progimnaziją, dalyvauja tik viena klasė. Kitų trijų klasių moksleiviai už edukaciją turėjo sumokėti: kiekvienam vaikui tai kainavo po 5 eurus. 

Progimnazijos direktoriaus pavaduotoja pradiniam ugdymui Liucija Varnienė patvirtino, kad apmokėjimas iš TŪM programos lėšų bus tik vienai edukacijoje dalyvavusiai klasei.

„TŪM mokyklų projekte dalyvauja viena klasė. Šiandien teatras priėmė 4 klases. Trys kitos klasės moka už pamoką. Yra skirta suma ir mes ją išnaudojom, daugiau neturim. Sukamės iš padėties. Specialistai atvažiuoja iš toli, jiems neapsimoka vykti dėl vienos klasės. Todėl mes papildomai siūlėme vaikams ir kas norėjo, tie prisijungė. Niekas nevertė. Juk mokykloje neretai kviečiam kažkokias edukacines programas ir vaikai susimoka, čia – lygiai tas pats. Kiek turim lėšų, už tiek ir samdom“, – sakė pavaduotoja.

Sumos – paslaptis

Analogiškai kalbėjo ir „Dansemos“ choreografė G. Subotinaitė sakydama, kad yra įvardinta konkreti kaina už edukacinį užsiėmimą, o progimnazija, teikusi paraišką finansavimui gauti, tiek ir gavo – vienai klasei.

Deja, kokia tai suma ar, tiesiog, kokia šokio teatro edukacinio užsiėmimo kaina atvykstant į vietą, šokėja neįvardijo: „Ar čia privaloma atsakyti į šį klausimą?“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video