Rokiškio lopšelis-darželis „Varpelis" džiaugiasi laimėjimais! (4)
2017-2018 mokslo metais lopšelis-darželis „Varpelis" dalyvavo programos LEADER ir žemdirbių mokymo metodikos centro kartu su Žemės ūkio ministerija parengtos ir įgyvendintos Šviečiamosios gyvulininkystės programoje „Gyvulininkystė ir aš“, kurios tikslas buvo papasakoti vaikams apie ūkiuose auginamus gyvulius ir paukščius, jų svarbą ir duodamą naudą žmogui.
Per pusantrų metų, 30-ties ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir 70-ties mokyklų iniciatyva įvyko beveik 500 renginių. Lopšelis-darželis „Varpelis“ šios programos renginius integravo į įvairias veiklas, šventes. Pedagogės su tėvų pagalba sukūrė metodinę didaktinę priemonę „Ūkininko sodyba“, kurioje vaikai praktiškai išbandė žemės ūkio darbus, įtvirtino žinias apie naminius gyvulius ir paukščius. Įstaigoje vyko vaikų susitikimai su bitininkais, parodos, žaidimai, spektakliai, popietės šia tema. Kelių grupių vaikai apsilankė ūkininkės Birutės Dapkienės sodyboje. Visus metus lopšelio-darželio auklėtiniai piešė, konstravo gyvulėlius iš antrinių žaliavų.
Respublikinėje programoje dalyvavo ikimokyklinio amžiaus, 1-4 ir 5-8 klasių vaikai. Siekiant sužinoti, kam geriausiai sekėsi, buvo paskelbtas dalyvių kūrybinių darbų konkursas ,,Gyvulininkystė ir MES“. Iš keturiasdešimties konkursui pateiktų projektų buvo atrinkta penkiolika geriausių – po penkis iš kiekvienos amžiaus grupės.
Lopšelis-darželis ,,Varpelis“ savo amžiaus grupėje užėmė pirmąją vietą. Spalio 2 dieną priešmokyklinio ugdymo ,,Saulės zuikučių“ grupės devyni vaikai kartu su pedagogais dalyvavo kūrybinių darbų konkurso nugalėtojų apdovanojimo renginyje Raudondvario dvaro rūmuose. Jie kartu su kitų rajonų vaikais dalyvavo muzikinėje programoje su TV projektų dalyviais, susipažino su šventės personažu – veršiuku, vaišinosi natūraliomis sultimis, saldumynais, džiaugėsi didžiule gausa dovanų – suvenyrais, skėčiais, kuprinėmis, kepuraitėmis, šalikais su šviečiamosios gyvulininkystės programos simbolika, pačių vaikų sugalvoto šūkio žodžiais ,,Augink, rūpinkis, mylėk“.
Į renginį susirinkę pedagogai išsakė mintį, kad programa tęsis ir toliau, nes ir vaikams, ir pedagogams tai buvo neįkainojama patirtis. Iškilmingu renginiu pasibaigusi Šviečiamoji gyvulininkystės programa nustebino rezultatais - joje per pusantrų metų dalyvavo per 16 tūkst. vaikų.
Straipsnį parengė Rimutė Mateikienė.