Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos moksleiviai lankėsi Seime (0)

Publikuota: 2022-05-25 Kategorija: Švietimas
Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos moksleiviai lankėsi Seime
Organizatorių nuotr. / Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos moksleiviai lankėsi Seime

Seime vicepirmininko Jono Jaručio kvietimu lankėsi labai šaunūs jaunuoliai iš Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos - mokinių tarybos nariai ir juos lydinčios pedagogės: kuratorė Lina Petrauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Petrauskienė ir psichologė Jurgita Kaušakytė.

Maloniai nustebino tai, kad 5–8 klasių moksleiviai ne tik išreiškė norą apsilankyti Lietuvos Parlamento rūmuose ir dalyvauti ekskursijoje, bet ir itin aktyviai dalyvavo susitikime su Jonu Jaručiu, kaip Rokiškio kraštui atstovaujančiu Seimo nariu. Vaikai iš pirmų lūpų norėjo sužinoti apie darbo Seime užkulisius, sunkumus, kai ieškoma kompromisų, mokymąsi bendradarbiauti su kitaip mąstančiais kolegomis.

Jaunimas drąsiai klausinėjo pačių įvairiausių dalykų: pradedant Seimo nario laisvalaikio pomėgiais, mėgstamiausiais darbais pačiame Seime, sunkiausiomis pareigomis, domėjimusi, kaip susidorojama su neigiamomis emocijomis, iki klausimo, kokių tikslų vedinas Seimo narys atėjo į Seimo rinkimus ir ar tuos tikslus pavyko įgyvendinti.

Taip pat vaikai domėjosi ir politinėmis aktualijomis, gavo prizų už teisingus atsakymus į klausimus apie demokratiją ir politinį gyvenimą. „Džiugu susipažinti su labai motyvuotais, disciplinuotais ir pilietiškais jaunais žmonėmis, kurie ne tik užduoda įdomių, nuoširdžių klausimų ar moka motyvuotai grįsti savo poziciją, bet ir turi idėjų, ko reikėtų, kad gyventi Lietuvoje būtų dar geriau. Tikriausiai ne vienas šiandien susitikime dalyvavęs jaunasis rokiškėnas netolimoje ateityje bus politikas – Seimą aplankė vaikai, kuriems nuoširdžiai rūpi, kad mūsų Tėvynė ir toliau augtų bei klestėtų“, – džiaugėsi Seimo pirmininko pavaduotojas Jonas Jarutis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video