Rokiškio profesinio rengimo centras pasidžiaugė rezultatais ir kimba į darbus (0)

Publikuota: 2022-05-23 Kategorija: Švietimas
Rokiškio profesinio rengimo centras pasidžiaugė rezultatais ir kimba į darbus
Rokiškio PMC nuotr. / Rokiškio PMC mokslo metus užbaigia įspūdingais rezultatais.

Dar nespėjo atslūgti lengva euforija, pasirodžius žurnalui „Reitingai“, kuriame Rokiškio profesinio mokymo centras šiemet atsidūrė 7 vietoje, į ją pakilęs iš 50 vietos, kur buvo pernai. Ilgai džiūgauti gerais rezultatais nėra kada, nes birželio 1-ąją prasideda naujas mokinių priėmimas.

Įspūdingas šuolis

Primename, kad „Reitingai“ pagal mokinių akademinius pasiekimus sudarė atskirą profesinių mokyklų reitingą. Čia tarp 52 Lietuvos profesinio mokymo įstaigų 2022-aiais Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla užima 7 vietą. Ši įstaiga padarė įspūdingą spurtą, kai iš 50 vietos 2021 m. ir 54 – 2020 m. šiemet šovė į pirmąjį dešimtuką.

Nuolat augti

Rokiškio profesinio mokymo centro (PMC) direktorė Diana Giedrikienė, įstaigai vadovaujanti ketverius metus, tvirtina, kad gerus rezultatus atnešė vieninga, darbšti komanda.

„Greitai besikeičiant ekonominėms ir socialinėms sąlygoms, norint augti, teikti kokybiškas paslaugas ir prisitaikyti prie naujovių, būtina sutelkti stiprią ir vieningą komandą, kuri judėtų link visiems vienodai suvokiamų tikslų. O tam reikia pedagogams nuolat kelti kvalifikaciją, tobulėti ir prisitaikyti prie aplink vykstančių rinkos bei visuomenės pokyčių. Tik dėl stipraus bei vieningo komandinio darbo 2022 metais profesinių mokyklų reitinge pagal akademinius pasiekimus mokymo centras atsidūrė dešimtuke“, – sakė D. Giedrikienė.

Naujos profesijos

Šiuo metu Rokiškio PRC mokosi daugiau nei 420 mokinių, kurie įgyja populiarias specialybes: socialinio darbuotojo padėjėjo, vizažisto, virėjo, šaltkalvio, suvirintojo, siuvėjo, apskaitininko, automobilių mechaniko, apdailininko. Šias profesijas noriai renkasi mūsų bei aplinkinių rajonų: Anykščių, Biržų, Kupiškio, Zarasų, mokiniai.

Nuo šių metų rugsėjo mokymo centras pradės ruošti naujų ir paklausių specialybių darbuotojus: transporto priemonių remontininko, dažytojo-tinkuotojo padėjėjo ir slaugytojo padėjėjo.

„Be to, mūsų centre bus formuojama 9 klasė, kurioje galės mokytis rajono mokiniai ir įgyti pagrindinį išsilavinimą“, – teigė D. Giedrikienė.

Net 80 proc. baigusių Rokiškio PMC iškart įsidarbina mūsų ir aplinkiniuose rajonuose.

Sprendžia problemas

Pasak įstaigos vadovės, pagrindinė problema, su kuria susiduriama, yra ta, jog rajone mažėja gyventojų, ypač mokinių ir jaunimo, todėl centrui tikras iššūkis yra suformuoti bendruomenę.

„Mūsų komanda dirba, kad problemos būtų išspręstos. Esame įsitikinę, kad Rokiškio rajonui mokymo centras yra reikalingas, nes verslui paruošiame kvalifikuotus darbuotojus. Mokymo centras dalyvauja „Sumanaus moksleivio akademijos“ 2021 Rokiškio inžinerinės klasės veiklose kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija ir Rokiškio verslo klubu. Taip pat glaudžiai bendradarbiaujame su verslu, prisidedame prie jaunimo užimtumo rajone“, – kalbėjo D. Giedrikienė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video