Rokiškio r. Obelių gimnazijoje įrengtas sensorinis kambarys (0)

Publikuota: 2022-01-13 Kategorija: Švietimas
Rokiškio r. Obelių gimnazijoje įrengtas sensorinis kambarys
Obelių gimnazijos nuotr. / Rokiškio r. Obelių gimnazijoje įrengtas sensorinis kambarys

Obelių gimnazijoje Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto „Gera savijauta kasdien–2021“ lėšomis įkurta nauja edukaciniams, akademiniams, socialiniams, emociniams mokinių poreikiams skirta erdvė.

Ją rengiant nupirkta modernių psichikos sveikatą stiprinančių sensorinių priemonių ir įrangos, turinčios skirtingą paskirtį: streso valdymui, nusiraminimui, dėmesio sukaupimui ir koncentravimui, emocijų atpažinimui ir jų valdymui (įveikimui), tarpusavio ryšio formavimui, bendravimo skatinimui.

Tai ir erdvė savireguliacijai – vaikui suteikiama galimybė pačiam susitvarkyti su iššūkiais, nusiraminti ir atsipalaiduoti. Kambaryje galima ir nieko neveikti – tiesiog gulėti ant čiužinio ar susigūžti maišo formos sūpynėse ir leisti garsams, kvapams, vaizdams veikti. Čia puiki vieta atsipalaidavimui, nusiraminimui, bendravimui, poilsiui, kai mokiniui tampa sunku prisitaikyti prie dienos iššūkių, susikaupti, nusiraminti.

Į sensorinę erdvę mokiniai ateina per pamokas ir po pamokų su mokytojais ar švietimo pagalbos specialistais. Po pamokų švietimo pagalbos mokiniui specialistai sensorinėje erdvėje projekto dalyviams ves užsiėmimus, skirtus psichikos sveikatos įgūdžių stiprinimui.

                     

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video