Skelbiami priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatai (0)

Publikuota: 2023-08-02 Kategorija: Švietimas
Skelbiami priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatai
Rokiškio Sirena nuotr. / Paskaita universitete

Trečiadienį iki vidurdienio bus skelbiami priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas rezultatai.

Apie pagrindinio priėmimo rezultatus stojantieji bus informuoti tiek informacinėje sistemoje, tiek elektroniniu paštu, nurodo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO).

Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti elektroniniu būdu nuo trečiadienio 15 val. arba atvykę į aukštąją mokyklą nuo ketvirtadienio 8 val. iki penktadienio 16 valandos.

Paraiškas stoti į aukštąsias mokyklas pateikė beveik 26 tūkst. žmonių. LAMABPO duomenimis, iš visų pateikusių prašymus 15,1 tūkst. turi teisę pretenduoti į valstybės finansuojamas studijas, iš jų 9,9 tūkst. yra šiemetiniai abiturientai.

Į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose šiemet planuojama priimti 12,7 tūkst. pirmakursių – tiek pat, kaip ir ankstesniais metais. Iš jų 8,6 tūkst. numatyta priimti į universitetus ir 4,1 tūkst. į kolegijas.

LAMABPO duomenys rodo, kad stojantieji į aukštąsias mokyklas savo prašymuose aukščiausiu prioritetu dažniausiai rinkosi universitetines socialinių mokslų (16 proc.), sveikatos mokslų (14 proc.), verslo ir viešosios vadybos (13 proc.), informatikos mokslų (10 proc.), menų (9 proc.) studijų programas.

Būsimieji kolegijų pirmakursiai norėtų studijuoti verslą ir viešąją vadybą (26 proc.), sveikatos (22 proc.), inžinerijos (15 proc.), socialinius ir ugdymo mokslus (po 9 proc.).

Populiariausias tarp stojančiųjų tradiciškai yra Vilniaus universitetas, toliau rikiuojasi Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno technologijos universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.

Kolegijų sektoriuje daugiausia pasirinkusiųjų Kauno kolegiją, Vilniaus kolegiją ir Klaipėdos valstybinę kolegiją. 

Rugpjūčio 7–10 dienomis vyks papildomas priėmimas. Po jo kvietimai studijuoti bus paskelbti rugpjūčio 16 dieną. Papildomo priėmimo antrasis etapas vyks rugpjūčio 21–24 dienomis.

Šiais metais studijų programas siūlo 16 universitetų ir 18 kolegijų. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video