„Trijų švieselių miestelio“ šventė (foto) (0)

Publikuota: 2023-11-23 Kategorija: Švietimas
„Trijų švieselių miestelio“ šventė (foto)
Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ nuotr. / Šventės dalyviai

Lapkričio 21 d. Rokiškio r. kūno kultūros ir sporto centre į saugaus eismo „Trijų švieselių miestelis“ šventę rinkosi Rokiškio rajono priešmokyklinukai. Šventę organizavo Rokiškio švietimo centras ir PU metodinis būrelis. Renginyje dalyvavo 12 komandų: trys atvyko iš „Pumpurėlio“, dvi iš Juodupės lopšelio-darželio, dalyvavo „Varpelio“, „Nykštuko“ „Ąžuoliuko“, Pandėlio, Kamajų, Laibgalių ir Obelių priešmokyklinukai.

Netinkami pavyzdžiai

Rokiškio švietimo centro metodininkė Rosita Lasienė pasakojo, kad tokios šventės organizuojamos kasmet, pertrauka buvo tik pandemijos laikotarpiu. Anksčiau buvo vertinamos vaikų žinios, renkama geriausia komanda, dabar atsisakyta vertinimo, kad vaikai nejaustų konkurencijos. Vaikai išklauso klausimus, atlieka praktines užduotis, mokosi, kaip elgtis gatvėje, važiuojant autobusu, pradeda pažinti draudžiamuosius, nurodomuosius ženklus. Pasak R. Lasienės, kai kurias taisykles būna primiršę net suaugusieji, pvz., ant kurios rankos reikia nešioti atšvaitą. Beje gatvėje netrūksta situacijų, kai vaikai mato ne tik gerus, bet ir blogus elgesio gatvėje pavyzdžius. „Tereikia ryte atsistoti prie J. Tūbelio progimnazijos, nufilmuoti ir rodyti, kaip negalima daryti. Ten netinkamą pavyzdį rodo suaugę žmonės, atrodo, jeigu galėtų, kai kurie tėvai savo vaikus privežtų iki pat mokyklos durų – stoja ant pėsčiųjų perėjos ir elgiasi taip, kaip nederėtų“, – apie gyvenimiškas situacijas kalbėjo R. Lasienė.

Žaidė ir mokėsi

Šventės metu vaikai linksmai pajudėję atliko įvairias užduotis, kurių metu turėjo sudėlioti pėsčiųjų perėją, su paspirtukais apvažiuoti kliūtis, sudėlioti saugaus eismo ženklų dėliones. Sudėlioję dėliones vaikai policininkui pasakojo ženklų reikšmes. Atliekant užduotį „Surask ir nuspalvink kelio ženklus“ vaikai ją atliko labai atsakingai. Kiekvienas ženklas buvo nuspalvintas jam tinkančia spalva. „Trijų švieselių“ užduotyje, skambant muzikai visi stebėjo mokytojos rodomas šviesoforo spalvas, per kurias turėjo tūpti, šokinėti arba sustoti. Šventės pabaigoje kiekvienai komandai buvo įteikti RŠC padėkos raštai ir policijos dovanoti atšvaitai, kad vaikai būtų saugūs tamsiu paros metu.

Renginį vedė Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ priešmokyklinio ugdymo mokytojos Albina Kasparienė ir Nida Šaparnienė. Po šventės visi dalyviai atsisveikino su gera nuotaika ir patirtais įspūdžiais išvyko į savo ugdymo įstaigas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video