Miškų kontrolei pasitelkia ir sraigtasparnį: išžvalgyta jau 200 km teritorija (0)

Publikuota: 2022-04-21 Kategorija: Trumpa informacija
Miškų kontrolei pasitelkia ir sraigtasparnį: išžvalgyta jau 200 km teritorija
Rokiškio Sirena nuotr. / Miškas

Pirmadienį Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio miškų kontrolės skyriaus pareigūnai kartu su Karinėmis oro pajėgomis vykdė reidą sraigtasparniu, apžiūrint miškus Panevėžio, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Anykščių rajonuose. Pastebėti keli įtariami pažeidimai.

Skrydžio metu pagrindinį dėmesį aplinkosaugininkai skyrė miškų kirtimo kokybei, atkūrimui ir sanitarinei būklei įvertinti.

„Stebėti teritoriją iš oro – labai efektyvu. Per kiek daugiau nei valandą išžvalgėme apie 200 km miškingų teritorijų“, – sakė Panevėžio miškų kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Matas Sirgėdas. Pasak aplinkosaugininko ne mažiau svarbu ir tai, kad per skrydį galima pamatyti tokias teritorijas, kurias pasiekti ne tik automobiliu, bet ir pėsčiomis gali būti sudėtinga, ypatingai dėl pavasario laikotarpiu pakilusio gruntinio vandens lygio. „Keliose vietovėse kilo įtarimas dėl medynų atkūrimo kokybės. Šią informaciją fotografavome ir fiksavome koordinates. Tyrimai bus tęsiami – vyksime į užfiksuotas vietas, tik jau automobiliu“, – teigė M.Sirgėdas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video