Atvykimas į Švediją tapo paprastesnis (0)

Publikuota: 2022-02-10 Kategorija: Užsienis
Atvykimas į Švediją tapo paprastesnis
Rokiškio Sirena nuotr. / Lagaminas

Nuo trečiadienio į Švediją iš likusių Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybių atvykti galima nepateikiant kovido paso – šalis nusprendė šioms valstybėms panaikinti visus atvykimo apribojimus.

Švedijos vyriausybė nutarė nuo vasario 9 d. panaikinti visus atvykimo į šalį ribojimus, jei atkeliaujama iš Šiaurės šalių ar kitų Europos Sąjungos / Europos ekonominės erdvės valstybių. Tą pačią dieną Švedijoje taip pat atšaukta didžioji dalis vidinių kovido taisyklių ir rekomendacijų.

„Toks sprendimas priiimtas po Švedijos visuomenės sveikatos agentūros pateikto vertinimo, kad atvykimo į šalį ribojimai nebėra proporcinga viruso suvaldymo priemonė. Atvykimo ribojimų atšaukimas yra didžiulis palengvėjimas daugeliui keliautojų. Šis sprendimas taip pat sumažins apkrovas Švedijos policijai, kuriai dabar nebereikės skirti pajėgų COVID-19 sertifikatų tikrinimui pasienyje“, – teigiama vyriausybės pareiškime.

Tiesa, dabartiniai atvykimo ribojimai, taikomi šalims, nepriklausančioms Europos ekonominei erdvei, kol kas išlieka galioti, „remiantis ES rekomendacijomis dėl atvykimo iš trečiųjų šalių“.

Tai reiškia, kad į Švediją iš šių šalių žmonės tiesiogiai atvykti dar negalės, nebent jiems taikoma viena iš draudimo atvykti išimčių.

Tokia išimtis gali būti, tarkime, gyvenimas vadinamojoje „išimties šalyje“, galiojančio skiepų paso, išduoto „pripažintos valstybės“, turėjimas arba buvimas Švedijos gyventoju.

Atvykimo iš Europos ekonominei erdvei nepriklausančių valstybių draudimas kol kas galioja iki kovo 31 dienos.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas spaudai praėjusią savaitę aiškino, kad atvykimo ribojimai pirmiausia bus panaikinti Šiaurės šalims – tai būtų „pirmasis žingsnis“. Visgi vyriausybės sprendimas apima platesnį šalių spektrą – ir likusias Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybes.

„Vyriausybė nuolatos peržiūri dėl pandemijos įvestus ribojimus. Svarbu, kad ribojimai neperžengtų pagrįstumo ribos“, – pažymėjo ministerijos atstovas spaudai.

 

skandinavija.today inform.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video