Latvijoje daugėjant COVID-19 atvejų gali tekti kalbėti apie visišką karantiną (0)

Publikuota: 2020-07-10 Kategorija: Užsienis
Latvijoje daugėjant COVID-19 atvejų gali tekti kalbėti apie visišką karantiną
BNS nuotr. / Latvijoje daugėjant COVID-19 atvejų gali tekti kalbėti apie visišką karantiną

Latvijos vyriausybė penktadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui trumpinti viešojo maitinimo įstaigų darbo laiką. Toks sprendimas priimtas pastarąją savaitę užfiksavus naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų šuolį.

Parengtame taisyklių plane, kurį vyriausybė penktadienį svarstė per neeilinį posėdį, numatomos įstatymo dėl epidemiologinio saugumo priemonių siekiant stabdyti koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimą pataisos.

Viešojo maitinimo įstaigos turi gerai matomoje vietoje – prie įėjimo ir kasų – skelbti informaciją apie leistiną žmonių, vienu metu galinčių būti toje įstaigoje, skaičių.

Be to, iki rugsėjo 1-osios pratęsti suvaržymai dėl žmonių susibūrimų viešojo maitinimo įstaigose.

Kultūros, sporto, pramogų vietų, naktinių klubų, viešojo maitinimo įstaigų ir maldos namų darbas turi prasidėti ne anksčiau kaip 6 val. ir baigtis ne vėliau kaip 24 valandą.

Kaip laikomasi šių reikalavimų, kontroliuos policija. Latvijos policija savo ruožtu atskirame pranešime nurodė, kad žada griežtinti asmenų, kurie privalo laikytis saviizoliacijos, kontrolę.

Šiuo metu tokių asmenų yra apie 2 000.

Kaip pranešta, šią savaitę Latvijoje reikšmingai padidėjo sergamumas COVID-19: per pastarąsias keturias dienas šalyje patvirtinti 38 nauji užsikrėtimo atvejai.

Sveikatos apsaugos ministrė Ilzė Vinkelė per neeilinį vyriausybės posėdį pareiškė, kad dabar neįvedus nedidelių ribojimų po poros savaičių gali tekti kalbėti apie visišką karantiną.

„Visas pasaulis taip gyvena, ir kitaip nebus, kol atsiras vakcina nuo COVID-19: žingsnis pirmyn, žingsnis atgal“, – sakė ministrė.

„Jei reikės grįžti prie griežtų ribojimų – grįšime, – pridūrė I. Vinkelė. – Todėl dabar svarbu įvesti labai švelnius ribojimus ir žiūrėti.“

Kaip pranešta, šią savaitę Latvijoje reikšmingai padidėjo sergamumas COVID-19: per pastarąsias keturias dienas šalyje patvirtinti 38 nauji užsikrėtimo atvejai.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video