Lenkija birželio 13-ąją atvers sienas su ES (0)

Publikuota: 2020-06-11 Kategorija: Užsienis
Lenkija birželio 13-ąją atvers sienas su ES
Rokiškio Sirena nuotr. / Transporto priemonės

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis) trečiadienį paskelbė, kad jo šalis ateinantį savaitgalį atidarys savo sienas su Europos Sąjungos valstybėmis ir kiek vėliau atnaujins tarptautinį oro susisiekimą.

Šis sprendimas dar labiau sušvelninti dėl koronaviruso epidemijos įvestus suvaržymus buvo paskelbtas, nors 38 mln. gyventojų turinčioje šalyje buvo užfiksuotas rekordinis sergančiųjų prieaugis, susijęs su viena anglių kasykla.

„Nusprendėme nuo birželio 13-osios atverti savo sienas ES narėms“, – žurnalistams sakė M. Morawieckis.

„Kai kuriose šalyse visame pasaulyje, ypač Lotynių Amerikoje, bet taip pat Šiaurės Amerikoje... pandemijos padėtis tebėra labai neraminanti, – kalbėjo jis. – Štai kodėl kol kas apribojame savo sprendimą ES šalimis.“

Jis pridūrė, kad šį sprendimą iš dalies lemia faktas, kad didžioji dalis Lenkijos eksporto išvežama į ES valstybes.

Tarptautiniai skrydžiai „taip pat bus įmanomi nuo birželio 16 dienos, bet, žinoma, oro vežėjai turės prisitaikyti. Ko gero, jiems reikės savaitės, dviejų ar trijų, kad parengtų maršrutų tinklą“, – sakė premjeras.

Lenkijoje iki šiol nustatyti 27 842 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai; 1 206 žmonės mirė, o dar 13 411 pasveiko.

Šalis karantino priemones įsivedė gana anksti, kovo mėnesį. Tikėtina, kad tai iš dalies paaiškina Lenkijoje užfiksuotą mažesnį mirštamumą nuo šios ligos, palyginus su kai kuriomis Vakarų Europos valstybėmis.

Vyriausybė praeitą mėnesį suvaržymus pradėjo švelninti – buvo leista vėl atsidaryti restoranams, rengti iki 150 žmonių sambūrius ir atsisakyta įpareigojimo dėvėti kaukes žmonėms, jeigu jie laikosi socialinio atstumo taisyklių.

Šiuo metu Lenkija ruošiasi prezidento rinkimams, kurių pirmasis turas turėtų įvykti birželio 28 dieną.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video