Rusija: dalis netoli Ukrainos dislokuotų pajėgų grįžta į savo bazes (4)

Publikuota: 2022-02-15 Kategorija: Užsienis
Rusija: dalis netoli Ukrainos dislokuotų pajėgų grįžta į savo bazes
Rokiškio Sirena nuotr. / Žemėlapis

Rusija antradienį pranešė, kad dalis netoli Ukrainos dislokuotų pajėgų pradeda grįžti į savo bazes, Maskvai prie Ukrainos sienų sutelkus dešimtis tūkstančių karių išprovokavus būgštavimus dėl galimos invazijos.

„Pietinės ir Vakarinės karinių apygardų daliniai, įvykdę savo užduotis, jau pradėjo krovimą į geležinkelių ir kelių transportą ir šiandien pradės judėti į savo karines įgulas“, – Rusijos naujienų agentūrų paskelbtame komentare sakė Gynybos ministerijos atstovas.

Šie komentarai paskelbti prieš Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo (Olafo Šolco) ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimą, skirtą sumažinti įtampą dėl Ukrainos.

Maskvai dislokavus per 100 tūkst. karių aplink kaimyninę šalį, Europos lyderiai ir Vašingtonas perspėjo, kad Rusijos lauks skaudžios ekonominės sankcijos, jeigu ji pasiųs savo karius į Ukrainą ir eskaluos separatistinį konfliktą Donbase.

Įtampą dar labiau padidino Rusijos karinės pratybos, įskaitant manevrus netoli Ukrainos sienos ir Baltarusijoje, kur, JAV duomenimis, iki vasario 20 dienos vyksiančiose mokymuose dalyvauja apie 30 tūkst. rusų karių.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu anksčiau šią savaitę per susitikimą su V. Putinu pareiškė, kad šios pratybos netrukus baigsis.

Tuo metu ukrainiečių gynybos ministras pirmadienį pranešė, kad per pokalbį su savo kolega baltarusiu jis sulaukė patikinimo, jog Kijevui nekyla jokios grėsmės iš Baltarusijos teritorijos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video