Dirbti Norvegijoje ar Anglijoje? (0)

Publikuota: 2024-06-25 Kategorija: Verslas
Dirbti Norvegijoje ar Anglijoje?
Asociatyvi nuotr.

Jau ne pirmą dešimtmetį mūsų tautiečiai išvyksta dirbti į įvairias užsienio šalis. Tačiau, jei kalbėtume apie tai, kur išvykstama dažniausiai, tikrai netruktume pastebėti, kad būtent Norvegija ir Anglija yra vieni dažniausių pasirinkimų. Visgi, į kurią iš šių dviejų šalių labiau verta vykti dirbti? Apžvelkime ir įvertinkime situaciją. 

 

Kokia mokestinė našta laukia?

Siekiant įvardinti, kuri šalis yra palankesnė darbui, vienas iš dalykų, į kurį reikia atsižvelgti, yra mokestinė našta. Taigi, pasidomėkime, kokia mokestinė našta laukia pasirinkusių Norvegiją:

1. Pajamų mokesčiai: progresyvūs mokesčių tarifai, svyruojantys nuo 22% iki 47%; aukštesnes pajamas gaunantys asmenys moka daugiau mokesčių.

2. Socialinio draudimo įmokos: darbdaviai ir darbuotojai moka po lygiai moka įmokas; užtikrina pensijas, sveikatos apsaugą ir kitas socialines išmokas.

3. Pridėtinės vertės mokestis (PVM):

Standartinis tarifas yra 25%, tačiau kai kurioms prekėms ir paslaugoms taikomi lengvatiniai tarifai. Taip pat galima susigrąžinti dalį mokesčių, straipsnis apie tai

Na, o, štai tokia mokestinė našta jūsų lauks, jei pasirinksite Angliją:

1. Pajamų mokestis:

Progresyvūs mokesčių tarifai, svyruojantys nuo 20% iki 45%, (aukštesnes pajamas gaunantys asmenys moka ir daugiau mokesčių).

2. PVM mokestis: 

Standartinis tarifas yra 20%, tačiau kai kurioms prekėms ir paslaugoms taikomi lengvatiniai tarifai (pvz., 5% maistui ir vaikų prekėms) arba netaikomas PVM (pvz., finansinėms paslaugoms).

3. Anglijoje socialinio draudimo mokestis (National Insurance Contributions, NIC) yra privalomas mokestis, kurį moka dirbantys asmenys ir savarankiškai dirbantys asmenys, siekdami finansuoti valstybinę pensiją, sveikatos priežiūrą ir kitas socialines išmokas.

Koks yra nedarbo lygis šiose šalyse?

Tačiau siekiant suprasti, kuri iš šių dviejų šalių yra palankesnė darbui, reikia įvertinti ne tik laukiančią mokestinę naštą, bet ir taip pat atkreipti dėmesį į tai, ar lengva yra surasti darbą? Taigi, kas pasakytina apie nedarbo lygį Norvegijoje ir Anglijoje?

Norvegijoje nedarbo lygis siekia apie 3,6 procento. Na, o Anglijoje nedarbo lygis yra tik vos vos didesnis ir siekia 3,9 proc. Taigi, belieka tik daryti išvadą, kad nedarbo lygiai šiose šalyse yra labai panašūs. Be to, abiejose šalyse yra pasitelkiamos įvairios priemonės, kurios leidžia mažinti nedarbą - profesinio mokymo ir persikvalifikavimo programos, darbo ieškantiems asmenims skirtos finansinės paskatos, subsidijos darbdaviams, samdant jaunus žmones ir ilgalaikius bedarbius.

Kiek galima uždirbti pinigų?

Na, ir, žinoma, taip pat labai svarbu įvertinti, kiek pasirinkus šias šalis, bus galima uždirbti pinigų. Remiantis 2023 m. statistika, vidutinės metinės bruto pajamos Norvegijoje siekė apie 53 000 eurų. Na, o remiantis 2023 m. statistika vidutinės metinės bruto pajamos Anglijoje siekė apie 45 400 eurų. Taigi, kaip matyti, vidutinės pajamos Norvegijoje yra kur kas didesnės. Bet ir tai - dar ne viskas: nesunku pastebėti, kad kiekvienam norinčiam dirbti, yra aktualus ne tik užmokestis už darbą, bet ir taip pat - laukiančios išlaidos. Taigi, kuomet kalbame apie darbo pasiūlymus šiose šalyse, netrunkame pastebėti, kad tiek Norvegijoje, tiek Anglijoje gausu darbo pasiūlymų, kuomet darbdaviai suteikia apgyvendinimą, maitinimą bei apmoka keliones į darbą ir iš jo, išlaidas. Taigi, jei dar nerandate atsakymo klausimą, kuri šalis - Norvegija ar Anglija yra geresnis pasirinkimas darbui, galima daryti išvadą, kad visgi pirmoji šalis - palankesnė. Būtent joje yra mažesnis nedarbo lygis, tad tai reiškia, kad lengviau bus rasti darbą, o ir vidutinės metinės pajamos yra didesnės. Na, o kalbant apie mokesčius šiose šalyse, verta akcentuoti, kad jie skiriasi nežymiai, be to, kuo daugiau uždirbsite, tuo daugiau teks mokėti. 

Užs. nr. 2783.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video