Ekspertų įžvalgos, kaip tinkamai prižiūrėti valymo įrenginius (0)
Neturint galimybės prisijungti prie centralizuotos nuotekų tvarkymo sistemos, vienas iš efektyviausių būdų pasirūpinti nuotekomis – nuotekų valymo įrenginiai. Šie pasižymi ekonomiškumu, dideliu efektyvumu ir palankumu aplinkai. Tai vienos iš pagrindinių ir svarbiausių priežasčių, kodėl verta įsirengti biologinius valymo įrenginius. Šiame straipsnyje pateiksime priežiūros ypatumus, kurie užtikrins ilgaamžį ir sklandų įrenginio veikimą.
Kasdienė nuotekų valymo priežiūra
Nuotekų valymo įrenginiai po sumontavimo užpildomi švariu vandeniu iki išleidimo vamzdžio lygio. Įjungus orapūtę, įrenginys pradeda veikti. Norint, kad įrenginys veiktų kuo efektyviau, vertėtų atkreipti dėmesį į atliekas, kurios patenka į kanalizaciją. Į kriauklę, dušą, klozetą draudžiama mesti:
- popierinius rankšluosčius;
- vatos tamponėlius;
- ausų krapštukus;
- drėgnas servetėles;
- vystyklus;
- guminius produktus;
- kačių kraiką;
- vaistus;
- nuorūkas;
- ir t.t.
Taigi, į kanalizaciją draudžiama mesti biologiškai neskaidžias atliekas. Tokios atliekos gali ne tik užkimšti kanalizacijos vamzdžius, bet ir sutrikdyti mikroorganizmų veiklą. Taip pat patariama vengti dezinfekcinių priemonių, kurių sudėtyje yra chloro ar aktyviojo deguonies, aliejaus ar kitokių riebalų, likusių po maisto gaminimo.
Retesni priežiūros darbai
Kurį laiką naudojantis įrenginiu, pradeda kauptis perteklinis dumblas, kurį reikia reguliariai šalinti. Priklausomai nuo valymo įrenginio dydžio, našumo ir intensyvumo, dumblą valyti reikia 1–4 kartus per metus. Norėdami įsitikinti, ar jau laikas pašalinti dumblą, atlikite patikrinimą. Paimkite skaidrų indą ir pasemkite aeracinėje kameroje esančio vandens bei dumblo mišinį. Leiskite šiam nusistovėti. Jeigu dumblas užima daugiau nei 60 % tūrio, reiškia jį jau reikia šalinti.
Norint pašalinti perteklinį dumblą, geriausia pasinaudoti specialistų paslaugomis. Likus maždaug 2–3 valandoms iki valymo, išjunkite orapūtę. Specialistai, atvažiavę su asenizacine mašina, pašalins dumblą per labai trumpą laiką. Be to, visapusiška priežiūra apima ir periodišką orapūtės tikrinimą. Todėl kas 3 mėnesius rekomenduojama išvalyti orapūtės filtrus.
Laikinai nenaudojamų įrenginių priežiūra
Jeigu šaltuoju metų sezonu įrenginiu planuojama visiškai nesinaudoti, patariama jį išvalyti, užpildyti švariu vandeniu ir atjungti orapūtę. Čia svarbu pabrėžti, kad tiek naudojamas, tiek nenaudojamas valymo įrenginys visuomet turi būti pripildytas vandeniu. Po kurio laiko norint pradėti naudojimą, tereikia įjungti orapūtę.
Vadovaudamiesi aukščiau pateiktais patarimais, užtikrinsite įrenginių funkcionalumą ilgesnį laiką. Svarbiausia neužkimšti kanalizacijos sunkiai skaidomomis atliekamomis, reguliariai išvalyti perteklinį dumblą ir atlikti orapūtės tikrinimą. Visgi, jeigu atsirado netikėtas gedimas, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į šios srities specialistus. Bandant savarankiškai išspręsti gedimą, galima tik dar labiau sugadinti įrenginį. Tokiu atveju, išlaidos gali būti dar didesnės.
Užs.Nr. 2104