Grožio priežiūros produktai be sulfatų – mada ar nauda sveikatai? (0)
Vis sparčiau populiarėjant ekologiškoms odos bei plaukų priežiūros priemonėms, auga natūralių kremų, losjonų bei šampūnų be sulfatų pasirinkimas. Nenuostabu, juk priemonės su natūraliais ingredientais praturtina odą bei plaukus naudingomis medžiagomis. Tačiau ar išties šampūnai be sulfatų yra naudingesni galvos odai bei plaukams?
Kas yra sulfatai?
Rinkdamiesi ekologiškus šampūnus neretai galime susidurti su žodžiu „sulfatai“. Kas gi tai? Sulfatai – tai sieros rūgšties druskos, kurios yra naudojamos ne tik šampūnų gamyboje, bet ir kituose produktuose, pvz., indų plovikliuose. Šampūnuose sulfatai yra skirti putojimui, o plovimo metu susidarančios sodrios putos suteikia įspūdį, kad plaukai kruopščiai išplaunami. Žinoma, sulfatai padeda pašalinti nešvarumus, tačiau yra įrodyta, jog ilgalaikis priemonių su sulfatais naudojimas gali sukelti galvos odos pažeidimus ir paskatinti plaukų retėjimą. Pernelyg didelis sulfatų kiekis gali pašalinti natūralius galvos odos aliejus, kurie yra būtini sveikų plaukų augimui.
Natūralių medžiagų nauda
Plaukų priežiūros priemonės, pagamintos iš natūralių ingredientų, nesausina plaukų ir turi švelnesnį poveikį galvos odai. Natūralios medžiagos šampūnuose stiprina apsaugines galvos odos funkcijas bei išlaiko optimalų pH balansą, kuris padeda išvengti pleiskanų. Šampūnai be sulfatų neturi ir silikonų bei kitų sintetinių priedų, kurie padengia plauką sintetine plevele ir sukuria glotnumo įspūdį. Deja, bet tai tik grožio efektas ir plaukas negauna jokių naudingų medžiagų bei nėra aprūpinamas reikalingais mineralais. Neretai natūralūs šampūnai neturi dirbtinių kvapiklių bei dažiklių, taigi apsaugo nuo odos alergijos ir bendro neigiamo poveikio organizmui.
Kadangi natūralios plaukų priežiūros priemonės neturi sulfatų, jos putoja mažiau ir dažnam tai gali pasirodyti nepriimtina. Tačiau daugiau putų dažniausiai nėra geriau. Nors natūralios kilmės putokliai (pvz. pagaminti iš kokosų riebalų rūgščių) putoja mažiau – jie geriau tausoja galvos odą. Be to, nebereikia nerimauti dėl nenuplaunamų bei nakčiai paliekamų priemonių neigiamo poveikio, kadangi iš natūralių medžiagų pagaminti kondicionieriai ir kaukės maitins jūsų plaukus visos nakties metu. Kadangi rinktis sveikatą ir organizmą tausojančius produktus yra prieinama kiekvienam, šampūnų bei kitų plaukų priežiūros priemonių pasirinkimas yra labai didelis. Štai Milk Shake šampūnas puikiai išvalys galvos odą ir plaukus bei aprūpins naudingomis medžiagomis, o asortimente taip pat rasite giliai valančių, apimties suteikiančių, maitinamųjų bei dažytiems arba žiliems plaukams skirtų šampūnų. Besirūpinantiems savo plaukų sveikata verta naudoti kondicionierius, plaukų kaukes bei aliejus, kurie maitina odą ir skatina augimą. Galvos odos kraujotakai gerinti rekomenduojamas galvos masažas, kurį atlikti galima tiek rankomis, įtrinant aliejų, tiek specialiu, galvos masažui sukurtu šepečiu. Atlikti galvos masažą patartina prieš kiekvieną galvos plovimą, kadangi jis skatina naudingų medžiagų įsigėrimą į odą, o tai, savo ruožtu, maitina odą bei mažina pleiskanų atsiradimo riziką.
Be sulfatų pagaminti šampūnai gali būti naudojami dažniau nei įprasta, kadangi nerizikuojate pažeisti savo galvos odą. Tarp natūralių ingredientų gali būti kokosų riebalų rūgštys, moliūgų sėklų aliejus, taukmedžio sviestas ir kitos medžiagos, kurios švelniai tausoja odą. Tinkamai prižiūrėti plaukus yra ypač svarbu šaltuoju metų laiku: dėl žemos temperatūros plaukai gali skilinėti bei prarasti gyvybingumą. Žiemą kenčia ne tik plaukai, bet ir galvos oda, kuri arba sausėja dėl dažnesnio džiovinimo, arba greičiau riebaluojasi dėl galvos apdangalų. Galvos odos sudirgimą gali sumažint alantoinas, kurį dažnai galima rasti ekologiškų šampūnų sudėtyje.
Dėl reguliaraus naudojimo šampūne esančios medžiagos įsigeria į mūsų galvos odą, tad galima drąsiai teigti, jog tai daro įtaką viso organizmo būklei. Tad kaip niekad svarbu yra naudoti kuo natūralesnės medžiagos šampūnus.
Užs.Nr. 2111