Išleidžiate per daug pinigų? Prieš jūsų akis – efektyvios taupymo strategijos (0)
Kaskart išėję iš parduotuvės jaučiatės suglumę – išleidote kur kas daugiau pinigų nei planavote? Turime puikių žinių: šis straipsnis – kaip tik jums. Pateikiame efektyvias taupymo strategijas: išmokite apsipirkti sumaniau!
Į parduotuvę eikite tik su pirkinių sąrašu
Esate impulsyvus pirkėjas? Jus vilioja spalvingos pakuotės ir ryškios akcijų etiketės? Tame nėra nieko blogo. Vis dėlto, turėtumėte kritiškai pagalvoti: ar šių prekių man tikrai reikia? Jeigu taip – valio. Jeigu ne – ką gi, čia yra jūsų silpnoji vieta. Kaip su ja kovoti? Paprasčiausias būdas, į parduotuvę eiti tik su pirkinių sąrašu ir griežtai jo laikytis.
Beje, prieš susidarydami prekių sąrašą, pasidomėkite ir parduotuvėje taikomomis akcijomis. Iš anksto žinosite, kokiems produktams taikomos nuolaidomis ir galėsite apgalvoti – reikia jums jų ar ne. Klausiate, kur patogiausia sužinoti apie visas akcijas? Apsilankykite puslapyje Akcijos.lt. Jame rasite pagrindinių parduotuvių kainų leidinius.
Tapkite lojalumo programos nariu
Dar viena, itin efektyvi strategija norintiems sutaupyti – tai tapti mėgstamos parduotuvės lojalumo programos nariu. Specialios nuolaidos, partnerių pasiūlymai, gimtadienio akcijos, asmeniniai pasiūlymai, taškų kaupimo programos – patikėkite, tapę lojalumo programos nariu kaskart parduotuvėje sutaupysite bent kelis eurus.
Parduotuvėje nesilankykite tada, kai esate alkanas
Jokia čia paslaptis: alkanas žmogus įprastai prisiperka kur kas daugiau maisto nei jam reikia. Todėl jeigu pastebite, kad parduotuvėje išleidžiate dideles sumas pinigų, pagalvokite – ar neinate apsipirkti tada, kai esate nepavalgęs?
Strategija – paprasta: užkąskite, o tik tada eikite apsipirkti. Jus mažiau dirgins įvairūs kvapai ir dailiai atrodantys produktai. Į krepšelį dėsite tik tas prekes, kurių jums objektyviai reikia. Todėl ir išleisite mažiau pinigų.
Planuokite savo biudžetą
Na ir žinoma, nepamirškite, jog planuoti savo biudžetą – būtina. Kartą per mėnesį prisisėskite ir apgalvokite: kiek pinigų išleisite maistui, kiek transportui, komunaliniams mokesčiams, higienos prekėms, pramogomis ir kt. Nepamirškite įtraukti į punkto „neplanuotos išlaidos“. Juk gali sugesti telefonas ar užklupti virusas, todėl reikės vaistų.
Galiausiai, apgalvokite, kiek pinigų per mėnesį galite atsidėti taupymui. Visai nesvarbu: 10 eur ar 500 eur. Kiek sau galite leisti, tiek. Svarbiausia, įprasti taupyti – tik tokiu būdu jausite finansinę laisvę.
Užs. nr. 2586.