Ką reikia žinoti apie automobilio daviklius? (0)

Publikuota: 2022-10-24 Kategorija: Verslas
Ką reikia žinoti apie automobilio daviklius?
Organizatorių nuotr. / testeris

Šiuolaikiniai automobiliai tapo sudėtinga mašina, palyginti su transporto priemonėmis prieš porą dešimtmečių. Šiuolaikinis automobilis susideda iš kelių elektrinių komponentų, nes mechanines dalis keičia arba padeda elektroniniai prietaisai. Vienas iš tokių esminių automobilio elektrinių komponentų yra daviklis. Šiame straipsnyje apžvelgiame įvairių tipų jutiklius automobilyje ir jų funkcijas.

Įvairių tipų davikliai automobilyje ir jų funkcijos

Automobilio jutiklis yra elektroninis įrenginys, kuris stebi įvairius transporto priemonės aspektus ir siunčia informaciją vairuotojui arba ECU (elektroniniam valdymo blokui). Tam tikrose situacijose ECU automatiškai koreguoja konkretų komponentą pagal informaciją, gautą iš daviklio. Toliau pateiktuose punktuose pateikiama daugiau informacijos apie automobilio jutiklius.

Davikliai gali stebėti įvairius automobilio aspektus, tokius kaip jo temperatūra, aušinimo skysčio sistema, variklis, alyvos slėgis, išmetamųjų teršalų lygis, automobilio greitis ir kt. Žmogaus jutimo organai (akys, nosis, burna, liežuvis ir rankos) yra geriausi pavyzdžiai, norint suprasti jutiklių veikimo principą. Jie siunčia signalus smegenims, kurios vėliau priima sprendimą. Panašiai automobilio davikliai siunčia signalus į ECU, kad atliktų atitinkamus reguliavimus arba įspėtų vairuotoją.

Automobilio davikliai nuolat stebi įvairius automobilio aspektus nuo variklio užvedimo. Šiuolaikiniame automobilyje jutikliai yra visur – nuo variklio iki mažiausiai būtinos elektrinės transporto priemonės sudedamosios dalies.

Automobilinio automobilio jutiklio funkcijos

Jutiklio veikimo principas suteikia platų supratimą apie automobilio jutiklių funkcijas. Kadangi automobilyje yra labai daug daviklių, stebinčių įvairias sistemas ir komponentų darbą, automobilio jutiklių funkcijos yra platesnės nei įsivaizduojate. Tačiau pagrindinė daviklio funkcija išlieka ta pati, nepaisant jo stebimo aspekto. Jis siunčia informaciją apie sekamą sistemą į ECU. Duomenys perduodami naudojant iš anksto nustatytus algoritmus ir pagal tai ECU atlieka koregavimus. Jei ECU negali atlikti reikiamų pakeitimų, jis siunčia įspėjimą vairuotojui.

Kiek daviklių turi automobilis?

Vien automobilio variklis turi apie 15–30 daviklių, kurie seka visas variklio funkcijas. Iš viso automobilyje gali būti daugiau nei 70 jutiklių, kurie stebi įvairius transporto priemonės aspektus. Ar visų tipų automobiliai turi daviklius? Taip, visų tipų automobiliai turi daviklius. Nuo mažo hečbeko iki didelio visureigio, visose transporto priemonėse sumontuoti davikliai, užtikrinantys efektyvų variklio ir kitų komponentų veikimą.

                                                                                                                                                                                           Užs.Nr. 1950

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video