Kodėl svarbu laiku atlikti važiuoklės remontą? (0)

Publikuota: 2022-06-10 Kategorija: Verslas
Kodėl svarbu laiku atlikti važiuoklės remontą?
Rokiškio Sirena nuotr. / Kodėl svarbu laiku atlikti važiuoklės remontą?

Važiuoklė, paprastai kalbant, yra automobilio rėmas, kuriame yra sumontuoti visi mazgai ir įranga, o pagrindinė paskirtis yra išlaikyti automobilį stabilų bet kokiomis vairavimo sąlygomis. Iš esmės, važiuoklė yra sudaryta iš pakabos, rėmo, tiltų bei ratų, tačiau yra glaudžiai susijusi su kitomis automobilio sistemomis ir turi didelį poveikį jų veikimui

Kokia yra važiuoklės gedimų specifika

Važiuoklės gedimai, net iš pažiūros nedideli, turi daug įtakos automobilio manevringumui, stabdymui, stabilumui, ir tam tikrais atvejais, gali tapti eismo įvykio priežastimi – todėl važiuoklės būklę patartina stebėti ir reguliariai tikrinti.

Tačiau važiuoklės gedimai yra specifiški visų pirma tuo, kad viena sugedusi dalis smarkiai kenkia kitoms važiuoklės dalims ir per trumpą laiką jas visas stipriai apgadina, taip pat kenkia kitoms automobilio sistemoms. Net ir esant mažam gedimui, prasideda grandininė reakcija, genda kitos dalys, ir galiausiai, remontas kainuoja išties daug.

Rekomenduojama bent vieną kartą, o idealiu atveju – du kartus per metus atlikti važiuoklės apžiūrą. Jei automobilį eksploatuojate nereguliariai, nedaug arba su pertraukomis, rekomenduojama atlikti važiuoklės patikrą kas 10 000 arba 15 000 kilometrų.

Kas labiausiai kenkia važiuoklei

Automobilio važiuoklė – vienas iš sparčiausiai besidėvinčių automobilio mazgų. Labiausiai važiuoklei kenkia duobės ir nelygumai, pasitaikantys kelyje. Didžiausi pavojai važiuoklės tyko pavasarį, kai dėl drėgmės ir temperatūros kaitos formuojasi duobės kelio dangoje. Draudėjų teigimu, tikimybė įvažiuoti į kelio duobę pavasarį yra 2,5 karto didesnė, nei kitu metų laiku. Šiltuoju sezonu, jos laipsniškai užtaisomos, o situacija pagerėja iki kito pavasario.

Žiemą važiuoklei žalą daro du dalykai – pirma, tai yra druska, kuri yra skirta tirpdyti sniegą bei ledą keliuose, tačiau patenka ant automobilio, tame tarpe ir ant važiuoklės, ir gali sukelti koroziją, antra, tai yra šalčiai – dėl žemos temperatūros kietėja ir gali sutrūkinėti guminės važiuoklės dalys.

Specialistai siūlo važiuoklę profilaktiškai tikrinti du kart per metus – po žiemos sezono ir rudens pradžioje. Jei jaučiate, kad su važiuokle kažkas negerai, kreipkitės į autoservisą nedelsiant.

Kokie signalai įspėja, kad su važiuokle yra kažkas netvarkoje?

Signalų, kurie praneša, jog su važiuokle kažkas netvarkoje, yra pakankamai daug.

Pirma, tai yra pablogėjęs automobilio valdymas, kai automobilis tarsi „neklauso“ vairuotojo, bet kokie manevrai automobiliu nėra sklandūs, automobilis krypsta į kažkurią pusę, o kad išlaikytumėt pageidaujamą kryptį, tenka nuolat taisyti vairo padėtį.

Antra, tai yra nepažįstamas triukšmas ir pašaliniai garsai, sklindantys iš automobilio apačios. Dažniausiai šie garsai pasitaiko važiuojant per nelygumus bei duobes. Šis triukšmas gali būti susijęs su guolių, sailenblokų, šarnyrų ar kitų detalių susidėvėjimu.

Su važiuoklės gedimais gali būti susiję padidėjusios kuro sąnaudos bei netolygiai nusidėvėję padangos, nors šie dalykai gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių.

Ką daryti, įtarus važiuoklės gedimą?

Įtarus, jog automobilio važiuoklė techniškai netvarkinga, geriausia iškart kreiptis į autoservisą. Kai kuriuose servisuose, važiuoklės apžiūra yra atliekama nemokamai ir jeigu čia atliekami remonto darbai, tai važiuoklės apžiūra papildomai nekainuoja. Kai kuriuose servisuose, važiuoklės remontas atliekamas už simbolinį mokestį, kuris vėliau – kai rasite tinkamą laiką ir galėsite palikti automobilį servise – yra išskaičiuojamas iš galutinės remonto darbų sąmatos.

Užs. Nr. 1780

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video