Kodėl verta balinti dantis odontologijos klinikoje? (0)
Kiekvienas norime turėti holivudinę šypseną, tačiau ją turėti yra lengviau, nei atrodo. Profesionalus dantų balinimas gali būti tinkamas pasirinkimas žmonėms, kurie nori pokyčių ir turėti sveikiau atrodančią šypseną. Galima rinktis dantų balinimą namuose ir odontologijos klinikos biure, kad procedūra atitiktų įvairius biudžetus. Tačiau koks dantų balinimo būdas suteiks daugiausiai naudos?
Kas gali rinktis dantų balinimo procedūras?
Profesionalus dantų balinimas paprastai tinka žmonėms, turintiems nuolatinius dantis ir gerą burnos sveikatą. Žmonės, kurių dantenos jautrios ar nutolę, jų jautrūs dantys gali būti pažeisti balinimo procese naudojamoms cheminėms medžiagoms. Odontologas gali rekomenduoti burnos higienos rutiną, kuri gali pakankamai pagerinti dantenų sveikatą, kad būtų galima gydyti ar gauti alternatyvų, pavyzdžiui, profesionalų dantų valymą, gerai žinomą kaip dantų higiena. Geltonos spalvos dėmės, pvz., atsiradusios dėl senėjimo, rūkymo ar kavos gėrimo, paprastai gerai reaguoja į balinimo procedūras, tačiau rudos ar pilkos dėmės ir spalvos pakitimai dėl vaistų ar sužalojimo dažnai to nedaro. Dantų spalvos karūnėlės, plombos ir kepurėlės nebals kartu su natūraliais dantimis.
Kokios yra profesionalios dantų balinimo galimybės?
Profesionalus dantų balinimas gali būti atliekamas odontologo kabinete arba naudojant profesionalų namų balinimo rinkinį. Abi galimybės gali duoti panašius rezultatus, tačiau gydymas namuose reikalauja ilgesnio gydymo ir kruopštumo. Žinoma, visuomet profesionalų atliktas darbas atrodys geriau ir išliks ilgiau pastebimas.
Kaip vyksta balinimo procedūra pas odontologą kabinete?
Procedūra odontologo kabinete trunka 60–90 minučių, todėl dantys gali būti 2–8 atspalviais baltesni. Pagrindinis procedūros šalutinis poveikis yra dantų jautrumas, todėl dvi savaites prieš procedūrą patartina naudoti desensibilizuojančią dantų pastą. Procedūra susideda iš žingsnių: pažymimas esamas dantų atspalvis, pacientas konsultuojamas, norint nustatyti norimą atspalvį ,dantys poliruojami, burna paruošiama procedūrai, uždedama dantenų apsauga, dantys padengiami balinimo tirpalu, tirpalui suaktyvinti naudojama kietėjimo šviesa arba lazeris, tirpalas paliekamas ant dantų 30-60 minučių, dantys skalaujami, galima tepti fluoru. Norint pasiekti norimą atspalvį, gali prireikti kelių procedūrų, o taisyti rekomenduojama kas šešis mėnesius iki metų. Po gydymo pacientams patariama mažiausiai 24 valandas nerūkyti ir nevalgyti maisto bei gėrimų, kurie gali nudažyti dantis.
Profesionalūs namų balinimo rinkiniai: ar jie padės pasiekti norimą rezultatą?
Namų balinimo rinkiniai yra pigesni nei procedūros odontologo kabinete, tačiau juos galima įsigyti tik pas odontologą, todėl reikia padaryti dantų atspaudą, skirtą pagal užsakymą sumontuotiems balinimo padėklams. Padėklams pagaminti reikia vienos ar dviejų savaičių. Gavęs rinkinį pacientas turės naudoti vieną valandą per dieną dvi savaites. Žinoma, nebus tokio rezultato, kokį gali išgauti odontologas, bet šis būdas yra daug pigesnis.
Dėl amžiaus, rūkymo ar maisto dėmių, pageltimo, dantų balinimas gali neigiamai paveikti žmogaus šypsenos išvaizdą. Profesionalus dantų balinimas gali atkurti žmogaus šypsenos išvaizdą, o yra keletas variantų, kurie geriausiai atitinka individualius paciento poreikius ir biudžetą. Išsirinkite jums labiausiai tinkamą balinimo būdą ir džiaukitės gražia šypsena. Taip pat nenusiminkite, jei odontologas nerekomenduoja balinti dantų, nes pagerinti jų būklę ir juos šiek tiek pašviesinti galite profesionalios higienos, kurią atlieka higienistai metu. Žmonėms, kurių dantis padengę rūgštinės apnašos gali tekti atsisakyti dantų balinimo, nes ant dantų liks geltonos dėmelės, tačiau visada yra išeitis - galima rinktis estetinį plombavimą ir sukurti itin patrauklią šypseną. Visas procedūras rasite „32:Balti klinikoje“.
Užs.Nr. 2146