Kokios baudos taikomos apgyvendinimo paslaugas teikiantiems asmenims už nusižengimus (0)

Publikuota: 2017-05-26 Kategorija: Verslas
Kokios baudos taikomos apgyvendinimo paslaugas teikiantiems asmenims už nusižengimus

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento Rokiškio skyrius (toliau - Skyrius) nuo metų pradžios didelį dėmesį skiria apgyvendinimo paslaugų kontrolei, kuri reglamentuota  Lietuvos higienos normoje HN 118:2011 „Apgyvendinimo paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtintai Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. sausio 27 d. įsakymu Nr. V-82. Iš 29 rajone veikiančių ar užsiregistravusių Turizmo departamente prie Ūkio ministerijos kaimo turizmo sodybų, kitaip pasivadinusių ir apgyvendinimo - poilsio paslaugas teikiančių objektų. Jau patikrinta 12 sodybų. Ir nors iš jų piniginėmis baudomis nubausta tik keletos sodybų šeimininkų, o dviem atvejais - taikyti įspėjimai, visiems nurodyta skubiai šalinti rastus trūkumus. Nors prieš atvykstant į sodybą savininkai iš anksto informuojami apie vizito tikslą, nurodoma kokius dokumentus reikės pateikti, ne vienas iš jų aikteli ir pasako, kad neteikia jokių paslaugų. Yra ir tokių, kurie suskuba nuvykti į Ūkio ministeriją ir bando perregistruoti teikiamų paslaugų pavadinimą ir taip bando įrodinėti, kad tokiu pavadinimu objekto čia visai nėra ir nebuvo, jie apgyvendinimo paslaugų neteikia, nors  internetas užkimštas reklama ir gražiausiomis nuotraukomis, aprašymais apie čia teikiamas visas pramogas, poilsį, turizmą. Nuo 2017 metų sausio 1d. įsigaliojo naujasis administracinių nusižengimų kodeksas. Už paslaugų teikimą neturint reikalingo leidimo-higienos paso  taikoma bauda nuo 300 iki 850 eurų. Už higienos normų nesilaikymą asmenims taikomas įspėjimas arba bauda nuo 60 iki 140 eurų. Sodybų šeimininkams ši bauda yra nuo 140 iki 600 eurų.

Ką privalo žinoti kiekvienas sodybos šeimininkas

Asmenys vykdanti apgyvendinimo paslaugų (viešbučių, motelių, svečių namų, kurortų sanatorijų, kurortų reabilitacijos centrų, kempingų, turizmo centrų, poilsio namų, jaunimo nakvynės namų) veiklą gali tik teisės akto nustatyta tvarka gavę leidimą-higienos pasą. Kaimo turizmo, kitu kokiu nors pavadinimu įsteigta sodyba apgyvendinimo paslaugas teikia vadovaujantis minėta higienos norma. Būtina žinoti , kad apgyvendinimo paslaugų teikimo patalpos, teritorija, jose esantys įrenginiai turi būti saugūs, įrengti ir prižiūrimi taip, kad juos naudojant būtų išvengta nelaimingų atsitikimų (paslydimo, kritimo, susidūrimo, nudegimo, nutrenkimo, sužalojimo elektros srove, sprogimo ir pan.). Potencialiai pavojingose vietose turi būti apsauginiai įtaisai, įspėjamieji ženklai ar kitokios (pavyzdžiui, garso, šviesos) priemonės, ribojančios ar neleidžiančios prieiti prie pavojingų vietų ar įrenginių. Apgyvendinimo paslaugų teikimo vietoje įrengtas baseinas ir jo priežiūra turi atitikti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. liepos 12 d. įsakymu Nr. V-572 patvirtintos  Lietuvos  higienos normos HN 109:2005 „Baseinai. Įrengimo ir priežiūros saugos sveikatai reikalavimai“  reikalavimus. Apgyvendinimo paslaugų teikimo vietoje įrengta pirtis ir jos priežiūra turi atitikti Lietuvos higienos normos HN 39:2005 „Pirtys: įrengimo ir priežiūros saugos sveikatai reikalavimai“ reikalavimus. Jeigu apgyvendinimo paslaugos teikiamos šalia vandens telkinių, kur įrengtos maudymosi vietos, kurios nėra teisės aktų nustatyta tvarka įteisintos kaip paplūdimiai, maudymosi vietos turi būti pažymėtos, švarios, saugios, priėjimas prie vandens turi būti neslidus, neklampus, saugus. Jeigu maudytis draudžiama arba nerekomenduojama, paslaugų vartotojai turi būti apie tai informuojami nurodant priežastis; informacija turi būti pateikiama raštu, gerai paslaugų vartotojui matomoje vietoje. Prieš kiekvieno maudymosi sezono pradžią ir maudymosi sezono viduryje paslaugų teikėjas turi atlikti maudymosi vietos vandens mikrobiologinius tyrimus. akredituotose (atestuotose) laboratorijose. Tyrimų protokolai saugomi paslaugų teikimo vietoje.

Karšto vandens tiekimo sistemoje vandens temperatūra kas 3 mėnesius turi būti profilaktiškai pakeliama iki 66 °C ir tokia temperatūra  išlaikoma ne mažiau kaip 25 min.

Paslaugų teikėjas ne rečiau kaip vieną kartą per metus turi atlikti geriamojo vandens (šalto ir karšto) mikrobiologinį tyrimą legionelėms nustatyti. Jeigu paslaugos teikiamos tik tam tikru metų laiku, tyrimas atliekamas prieš apgyvendinimo paslaugų teikimo sezono pradžią. Papildomi vandens tyrimai atliekami, kai vandens tiekimo sistema pradedama naudoti daugiau kaip po vieno mėnesio pertraukos, po vandens tiekimo sistemos rekonstrukcijos ar remonto, taip pat kai diagnozuojami paslaugų vartotojų susirgimai legionelioze. Mėginį geriamojo vandens laboratoriniams tyrimams paimti privalo mėginio geriamojo vandens laboratorinių tyrimų paėmimui akredituota (atestuota) laboratorija.

Visi vandens tiekimo sistemos rekonstrukcijos, remonto, valymo, nukenksminimo, profilaktikos darbai turi būti registruojami Profilaktinių (techninių) priemonių (darbų) registracijos žurnale.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video