Paskelbti Rokiškio rajono savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo idėjų konkurso nugalėtojai (0)
Spalio 8 d. Rokiškio rajono savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programos komisija įvertino verslo idėjos konkursui pateiktas fizinių asmenų paraiškas.
Tai jau antrasis šiais metais konkursas verslo idėjai subsidijuoti. Pirmajame, vykusiame balandžio 24 d., pakankamai balų surinko tik viena idėja – Justinos Vingrienės „Lazerių žaidimas „Ekstremalus šūvis“.
Šios programos įgyvendinimą kuruojanti savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjos pavaduotoja Reda Ruželienė sako, kad verslo idėjos konkursui šį kartą pateiktos 7 paraiškos. „Dvi verslo idėjos surinko pakankamai komisijos balų, kad gautų paramą. Tiesa, maksimalaus balų kiekio – 50 – negavo nei viena verslo idėja, todėl pagal konkurso nuostatus 1-oji vieta liko tuščia ir 5000 eurų neskirta niekam. 2-ajai vietai ir 4000 eurų paramai taip pat pritrūko balų, bet skirtos dvi 3-osios vietos, abi surinkusios po 26 balus. Abiems laimėtojams skiriama po 3000 eurų“, – duomenis pateikė R. Ruželienė.
Mobili fotostudija ir sporto veiklų erdvė
Komisija pakankamu balų skaičiumi įvertino Julijos Stepanovos mobilios fotostudijos idėją. Pagal autorės sumanymą, mobili fotostudija vyktų į įvairius renginius, ten būtų sumontuota ir labai operatyviai, pasitelktus dirbtinio intelekto technologijas, klientai gautų nuotraukas. Fotostudija atliktų ir fotosienelės funkciją.
Skirtus pinigus šiai idėjai autorė ketina panaudoti įrangos pirkimui: fotoaparatui, objektyvui ir kt.
Kita 3-ąją vietą konkurse laimėjusi idėja siejasi su sporto veiklų erdvės įkūrimu. Ją pateikė Vaidas Valotka. Autorius šią erdvę mato kaip pramogų, treniruočių, sporto edukacijų, švenčių ir renginių vietą, skirtą įvairaus amžiaus žmonėms – nuo vaikų iki garbaus amžiaus senjorų, neišskiriant ir negalią turinčių žmonių. Pagal autoriaus sumanymą čia galima būtų rengti įvairias asmenines šventes.
Turėtų ieškoti ir kitų galimybių
Kaip pakomentavo Rokiškio rajono savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programos komisijos pirmininkas Andrius Burnickas, maksimalaus balų skaičiaus nesurinko nė viena idėja. „Jau antri metai pastebime tendenciją, kad idėjos kartojasi, kažkur, kituose rajonuose, jau įgyvendintos, trūksta inovatyvumo, todėl nė vienai idėjai negalime skirti maksimalaus balų skaičiaus“, – sako A. Burnickas.
Antra vertus, pasak A. Burnicko, paraiškos dažnai neatitinka būtent verslo idėjos konkurso sąlygų. „Džiaugiamės, kad žmonės aktyviai dalyvauja, tačiau matome, kad paraiškas teikia ne pagal tas programas, kuriose turėtų daugiau galimybių gauti paramą. Pavyzdžiui, ne viena gera idėja šį kartą jau buvo pradėta įgyvendinti, todėl turėtų paramos kreiptis pagal verslo plėtros programą, kai kompensuojama dalis patirtų išlaidų. Arba į Užimtumo tarnybą – ten yra daug programų ir didelių galimybių. Žodžiu, kartais idėja nesurenka balų ne todėl, kad ji prasta, bet todėl, kad paraiška neatitinka šio konkurso nuostatų“, – paaiškino A. Burnickas.
A.Burnickas kartu pridūrė, kad dalyviams komisijos nariai, ypač turintys nemažai verslo patirties, negaili įvairių patarimų. „Nesiekiame slopinti jaunimo entuziazmo, labai džiaugiamės, kad jie nori realizuoti savo idėjas, bet mūsų pareiga realiai vertinti galimybes, todėl patarimų tikrai negailime“, – sako komisijos pirmininkas.