Rokiškio verslas telkiasi savo krašto talentų ugdymui (0)

Netikėtai visą pasaulį užklupusi ir įprastą gyvenimą aukštyn kojomis apvertusi pandemija įrodė, kad žmogus, darbuotojas ir organizacija turi būti pasiruošę susidurti su išorės šokais bei mokėti juos atremti. Todėl ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas sukūrė mokytojams skirtą specialią magistrantūros programą „Švietimo lyderystė“, kurioje švietimo atstovai stiprins savo kompetencijas, įgys naujausių žinių, praktikų, o pabaigę programą bus pasiruošę šiandienos ir rytojaus iššūkiams.
Mokslą prioritetine sritimi laikantis Rokiškio verslas nusprendė suvienyti jėgas ir prisidėti prie šios iniciatyvos. Prie „Švietimo lyderystės“ programos prisijungia ir stipendijas mokytojų kvalifikacijos kėlimui ISM universitete skiria pieno perdirbimo įmonių grupė „Rokiškio sūris“ bei mėsos ir gamybos perdirbimo įmonė „Rokiškio mėsinė“.
„Rokiškio sūrio“ vadovas Dalius Trumpa „Švietimo lyderystės“ projektą laiko galimybe sustiprinti švietimo ir verslo bendradarbiavimą, kuris, pasak jo, būtinas tiek Rokiškio, tiek visos Lietuvos pažangos didinimui.
„Investicija į mokytojus – tai investicija į mūsų vaikus ir mūsų ateitį. Būtent mokykloje prasideda jauno žmogaus kelias link savo ateities kūrimo, tikslų užsibrėžimo ir jų siekimo. Verslo pasaulyje mums reikia aštrių protų, analitinio mąstymo, noro mokytis ir siekti daugiau. Tad dėmesys ugdymo sričiai ir verslo bei švietimo bendradarbiavimo stiprinimas yra kritinis, siekiant auginti kartą, kuri konkuruos globaliame kontekste. Tai svarbu tiek Rokiškiui, tiek ir visai Lietuvai“, – sako D. Trumpa.
Jis pastebi, kad žinių svarbą vis labiau iškelia ir galimybių tobulintis ieško subrendę, vyresni žmonės, kurie supranta mokymosi visą gyvenimą svarbą. Pasak jo, nusiteikimą tobulintis rodo bei iniciatyvos ieškoti žinių demonstruoja vis daugiau ir įmonės darbuotojų, kurių ne vienas savo įgūdžius jau atnaujino bei sustiprino ISM Vadovų magistrantūroje.
Mokymosi visą gyvenimą prasmę puikiai supranta bei jos svarbą akcentuoja prie „Švietimo lyderystės“ programos prisijungiančios įmonės „Rokiškio mėsinės“ generalinis direktorius Justinas Kanopa, prestižinio Kembridžo universiteto absolventas, studijas tęsęs ISM Vadovų magistrantūroje.
„Šiandieninė investicija į jaunų žmonių švietimą formuos, koks tas žmogus ateis į darbo rinką, kaip bus jai pasiruošęs, kiek entuziazmo ir noro tobulėti turės. Šie aspektai formuojasi mokyklos suole, todėl labai svarbu, kad jaunas žmogus čia gautų suvokimą apie tobulėjimo ir mokymosi visą gyvenimą svarbą. Prisidėdami prie projekto „Švietimo lyderystė“, prisidedame prie jauno žmogaus asmeninės ir profesinės kelionės, kurią jam paruoš savo jėgomis pasitikintis, žiniomis ir naujausiomis praktikomis pasikaustęs ir universitete visomis prasmėmis sustiprėjęs mokytojas“, – sako J. Kanopa.
ISM universiteto rektorius dr. Dalius Misiūnas sako, kad verslo iš švietimo bendradarbiavimas grįstas ne pinigine grąža, ne finansine išraiška, tačiau bendrais ilgalaikiais tikslais, bendru grąžos visuomenei suvokimu ir savo misijos vykdymu.
„Verslas ir švietimas – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip dvi atskiros ir skirtingus tikslus turinčios sritys. Tačiau iš tiesų jos be galo persipynusios ir viena nuo kitos priklausomos. Tiek verslo, tiek švietimo siekis – ugdyti talentus, juos pastebėti, padėti jiems asmeninėje bei profesinėje kelionėje. Tad verslo įsitraukimas į „Švietimo lyderystės“ programą yra brandaus, atviro, savo prioritetus žinančio ir jais besivadovaujančio verslo požiūris“, – sako dr. D. Misiūnas.
„Švietimo lyderystės“ programa skirta norintiems įgyti bei tobulinti ugdymo srityje reikalingas vadybos kompetencijas. Ji integruoja šiuolaikinius atliktus ir atliekamus tyrimus, sukurtus dokumentus, remiasi pasauline švietimo lyderystės patirtimi ir švietimo lyderystės mokslinėmis išvadomis ir įžvalgomis, mokymo inovacijomis dalinasi ekspertai iš Suomijos. Pabaigę šią programą jos dalyviai gauna ISM universiteto vadybos magistro laipsnį ir, kaip rodo praktika, daro realius pokyčius savo švietimo įstaigose.
Į savo regiono mokytojų kvalifikacijos kėlimą jau investavo ir prie „Švietimo lyderystės” programos prisijungė Vilniaus, Jonavos, Radviliškio, Marijampolės, Akmenės rajono savivaldybės bei privati dvylikametė dvikalbė mokykla „Erudito" licėjus.
Tiek D. Trumpa, tiek J. Kanopa sako tikintys, kad prie šios prasmingos programos prisijungs ir daugiau regiono įmonių – švietimo svarbą verslo pasaulis itin vertina, o jaunųjų talentų ugdymą laiko prioritetine sritimi. Todėl šiandien prie Rokiškio įmonių, panorusių tapti projekto dalimi, reikėtų dėti ne tašką, bet daugtaškį.