Sveiki dantys ir mityba – ką įtraukti į maisto racioną? (0)

Publikuota: 2022-12-02 Kategorija: Verslas
Sveiki dantys ir mityba – ką įtraukti į maisto racioną?
Organizatorių nuotr. / Dantys

Mityba turi įtakos ne tik bendrai organizmo savijautai, bet ir dantų būklei. Tam tikri mikroelementai gali sustiprinti tiek imunitetą, tiek dantis. Kartais pakoregavus dienos meniu, galima išvengti ilgai trunkančio ir brangaus dantų gydymo. Straipsnyje pateikiami dantims naudingi maisto produktai ir mikroelementai, leidžiantys mėgautis ne tik gražia, bet ir sveikai atrodančia šypsena.

Prastos mitybos pasekmės 

Sveika ir subalansuota mityba suteikia energijos visai dienai, o ilgalaikėje perspektyvoje – geresnę bendrą savijautą. Dėl šių priežasčių būtina atsižvelgti į kasdienės mitybos racioną. Tam tikrų mikroelementų trūkumas gali susilpninti ir organizmą, ir dantis, todėl gali kilti tam tikri uždegimai. Ir, priešingai, jei tam tikrų produktų yra per daug –  gali sumažėti energijos lygis, suprastėti bendra organizmo būklė, greičiau gesti dantys. Pavyzdžiui, norint, kad dantys išliktų stiprūs, patariama vengti šių maisto produktų: 

  • Gazuotų, saldžių gaiviųjų gėrimų;
  • kukurūzų spragėsių;
  • daug cukraus turinčių saldumynų (ypač nuo dantų paviršiaus sunkiai pašalinamų guminukų). 

Gaivieji gėrimai pasižymi dideliu rūgštingumu ir cukraus kiekiu, kuris gali paskatinti ėduonies atsiradimą. Kukurūzų spragėsiai dažniausiai įstringa tarpdančiuose ir subraižo dantenas. Dėl šių priežasčių gali atsirasti ne tik diskomfortas, bet ir uždegimas. Kaip ir gazuotuose gėrimuose, taip ir guminukuose gausu cukraus. Be to, dėl savo tekstūros jie gali užstrigti tarpdančiuose, būtent tokiu būdu sukuriama bakterijų dauginimuisi palanki terpė.

Žinoma, nepavykus išvengti dantų pažeidimų, šiandien modernios technologijos leidžia atlikti novatoriškus gydymus. Pavyzdžiui, jeigu dantų uždegimas yra paūmėjęs, gali prireikti kanalų gydymo mikroskopu. Dantų kanalų gydymas mikroskopu, atliktas profesionalaus odontologo, užtikrina efektyvų rezultatą.

Dantims naudingi maisto produktai ir mikroelementai 

Kone visi esame girdėję, kad norint jaustis energingiems ir užkirsti kelią peršalimui, į maisto racioną reikia įtraukti daržoves. Jose gausu įvairių vitaminų ir mineralų stiprinančių imunitetą. Tačiau, pavyzdžiui, dantims naudingi ir kitokie maisto produktai, pavyzdžiui: 

  • pienas;
  • sūris;
  • vaisiai;
  • riešutai;
  • sėklos. 

Dantims itin naudingas kalcis, nes šis padeda sustiprinti dantų emalį ir užkirsti kelią ėduonies atsiradimui. Kalcio galima gauti kartu su pienu, sūriu ir kitais pieno produktais. Vitaminas C gerina kraujagyslių ir jungiamojo audinio būklę, todėl sustiprinamos dantenos. Į mitybos racioną įtraukus apelsinus, kartu galima gauti vitamino C, o obuolius – vitaminų C, A, B bei kalcio, natrio, kalio ir fosforo mineralų. Be to, riešutai ir sėklos skatina seilių išsiskyrimą, todėl gali sumažinti dantų ėduonies atsiradimo riziką.

Taigi, tinkamas kiekis organizmui naudingų mikroelementų ir vitaminų užtikrina gerą dantų būklę. Atkreipkite dėmesį į savo mitybą, kokių maisto produktų vartojate daugiausia, o ko galbūt trūksta. Subalansuota mityba, gausi vitaminų, mineralų ir kitų medžiagų, suteikia visapusišką naudą organizmui.

Užs.nr. 2003

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video