Viskas apie notaro patvirtintus vertimus (0)

Publikuota: 2022-08-30 Kategorija: Verslas
Viskas apie notaro patvirtintus vertimus
Organizatorių nuotr. / Viskas apie notaro patvirtintus vertimus

Notaro patvirtinti vertimai dažniausiai reikalingi prireikus dokumentus pateikti Komerciniam registrui, teismo ar kitoms įstaigoms. Dokumento vertimas ir tvirtinimas notariškai atrodo taip: kartu su vertimu klientas gauna notaro liudijimą, kuriame vertėjas savo parašu patvirtina vertimo teisingumą, o notaras paliudija vertėjo asmens tapatybę. Kai kuriuos dokumentus notariškai galima patvirtinti ir elektroniniu parašu.

Notaro patvirtinto dokumento privalumai

Pagrindinis dokumentų tvirtinimo notariškai privalumas – galimybė vėliau juos pateikti įvairioms įstaigoms. Dar vienas privalumas renkantis notaro patvirtintą vertimą – galite būti tikri, kad jame nėra klaidų, vertimas yra aukščiausios kokybės.

Kuo notaro patvirtintas vertimas skiriasi nuo paprasto vertimo?

Vertimas – tai teksto perteikimas kita kalba, bet kaip žinoti, kad išverstas tekstas tikrai atitinka originalą? Tai patvirtina notaras. Visų pirma, norėdami pateikti jį įvairioms įstaigoms, galite naudoti tik notaro patvirtintą vertimą; notaro patvirtinimas yra garantija, kad dokumento vertimas turi juridinę galią. Notaro patvirtinti vertimai bus reikalingi, pavyzdžiui, persikėlus gyventi į kitą šalį, pradedant dirbti ar studijuoti užsienyje, organizuojant santuokos ar skyrybų procesus užsienyje ir kitais atvejais, kai dalyvauja užsienio šalies institucijos. Antra, toks vertimas yra itin kokybiškas, jis tiksliai, be jokių interpretacijų perteikia tekstą reikiama kalba. 

Kokiais atvejais reikalinga dokumentų apostilė? 

Svarbu atkreipti dėmesį, kad notarinis patvirtinimas nėra tas pat, kas dokumento apostilė. Apostilė dokumentams reikalinga tais atvejais, kai kitoje šalyje reikia pateikti Latvijos įstaigų išduotus dokumentus, kuriems reikalingas Latvijos valstybės patvirtinimas. Pavyzdžiui, pradedant dirbti užsienyje, sudarius santuoką ar išsituokus su užsieniečiu, studijuojant užsienyje, persikraustant į kitą šalį, atidarant sąskaitą kitoje šalyje – visais šiais atvejais gali prireikti dokumentų su apostile. 

Apostilė pridedama prie viešųjų dokumentų, tokių kaip mokyklos ir universiteto diplomai, gimimo liudijimai, pažymos dėl teistumo, santuokos liudijimai, pažymos, kad asmuo neserga tuberkulioze, taip pat Latvijoje išduoti įgaliojimai, kurie galioja ir užsienio šalyse. 

Kokiems dokumentams dažniausiai reikalingas notaro patvirtintas vertimas?

Dažniausiai notaro patvirtintas vertimas reikalingas Latvijoje išduotiems dokumentams, tokiems kaip mokyklos ir universiteto diplomai, gimimo liudijimai, pažymos dėl teistumo, santuokos liudijimai, pažymos apie asmens sveikatos būklę, įvairūs įgaliojimai, išduoti Latvijoje ir naudojami kitose šalyse. 

Taip pat notaro patvirtinti vertimai dažnai reikalingi ir užsienyje išduotiems dokumentams. Jei dokumentas išduotas šalyje, kuri yra 1961 m. Hagos konvencijos „Dėl užsienio valstybių viešųjų dokumentų legalizavimo reikalavimo panaikinimo“ narė, dokumentas turi būti patvirtintas apostile atitinkamoje jį išdavusios šalies institucijoje. 

Rygos vertimų biuras „Linearis Translations“ siūlo dokumentų vertimą su notaro patvirtinimu. Tokio tipo vertimų kainos priklauso nuo teksto apimties. Verta paminėti, kad kainai įtakos neturi teksto sudėtingumas ir atlikimo terminas. „Linearis Translations“ teikia įvairias vertimo paslaugas – įvairaus pobūdžio tekstų vertimus, vertimo žodžiu ir turinio lokalizavimo paslaugas. Notaro patvirtinti vertimai ir dokumentų apostilių rengimas – tai tik nedidelė dalis įmonės teikiamų paslaugų!

Užs. Nr. 1877

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video