„Metų ūkis 2024“ šventė Anykščiuose: sužibėjo visi trys konkursui pasiūlyti Rokiškio rajono ūkiai (0)
Penktadienį Anykščiuose susibūrė per pustrečio šimto Lietuvos ūkininkų: čia 31-ąjį kartą vyko respublikinis konkursas „Metų ūkis 2024“, kuriam, kaip kasmet, tris ūkius dar rudenį nominavo Rokiškio ūkininkų sąjunga. Konkursas rokiškėnams buvo kaip niekad sėkmingas – apdovanoti visi trys nominantai.
Rokiškio pretendentai
Konkurso „Metų ūkis“ tikslas – pastebėti šalies ūkininkus, praėjusiais metais padariusius didžiausią savo ūkio vystymosi pažangą, taip pat – skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau ir gražiau tvarkytis savo ūkyje.
Šiais metais šventė subūrė 260 ūkių šeimininkų iš 35 šalies savivaldybių, tačiau laimėtojais tapo ir apdovanota buvo mažiau nei pusė: 105 Lietuvos ūkiai. Aktyviausios ir daugiausiai pretendentų konkursui pateikė: Anykščių, Jurbarko, Jurbarko, Kauno, Panevėžio ir Rokiškio savivaldybės.
Rokiškio rajono ūkininkų sąjunga respublikinio konkurso apdovanojimams gauti teikė: Deivido Rušėno ir Dianos Rušėnaitės bitininkystės (pretendavo į I vietą), Dariaus ir Violetos Inčiūrų augalininkystės (pretendavo į II vietą) bei Tomo Marmoko augalininkystės (pretendavo į III vietą) ūkius.
Pretendentai paviešinti dar rudenį Rokiškyje vykusio konkurso „Pažangiausi metų ūkiai 2024“ apdovanojimų metu.
Ko tikėjosi, tą ir gavo
Pasak šventėje dalyvavusios Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos atstovės Jurgitos Kavaliauskienės, visiems trims Rokiškio pretendentams šiame konkurse nusišypsojo sėkmė ir jie buvo apdovanoti būtent tais prizais, kuriems ir buvo nominuoti.
„Visi trys mūsų rajono pretendentai gavo tų vietų apdovanojimus, tas statulėles, bet svarbiausia, kad jie pripažinti ir pastebėti visos Lietuvos mastu. Rokiškio rajono pirmos vietos laimėtojai – D. Rušėnaitė ir D. Rušėnas, kurių bitininkystės ūkis „Devyni medūs“ turi Nacionalinės kokybės ženklą, įrodantį medaus unikalumą. Antros vietos laimėtojai – V. ir D. Inčiūros, puoselėjantys pažangų augalininkystės ūkį. Trečios vietos laimėtojai – Aurelija ir T. Marmokai, taip pat puoselėjantys augalininkystės ūkį bei įkūrę savo verslą gimtajame kaime“, – kraštiečių sėkme džiaugėsi J. Kavaliauskienė šypsodamasi, kad ūkių šeimininkams buvo įteikti specialiai konkurso nugalėtojams pagaminti prizai su išryškinta užimta vieta.
Anot pašnekovės, buvo parinktos net statulėlių spalvos, simbolizuojančios: auksą, sidabrą ir bronzą. J. Kavaliauskienė šiuos apdovanojimus prilygino „Oskarams“ ar „Grammy“, nes tapti geriausiais šalies mastu – didelė laimė.
Verti šlovės
„Darbščiausi, sumaniausi mūsų ūkininkai buvo apdovanoti specialiai „Metų ūkiai 2024“ konkursui sukurtais prizais, simbolizuojančiais, kiek valdžios, gamtos ir likimo išbandymų žemdirbiams tenka įveikti. Pagarba mūsų duonos augintojams, mūsų maisto gamintojams. Dovanų nepagailėjo ir žemdirbius aptarnaujančios įmonės, šventės rėmėjai, savivaldybių atstovai ir visi sveikintojai“, – šventės akimirkomis dalinosi J. Kavaliauskienė.
Jos teigimu, visos trys ūkininkų šeimos yra tikrai vertos prizų, nes jų „auginami“ ūkiai – itin išpuoselėti, prižiūrėti ir klesti, juose taikomos naujausios ir išmanios technologijos.
Rokiškėnai respublikiniam konkursui kasmet stengiasi pateikti skirtingus puoselėjamos kultūros atstovus.
Šventės metu buvo apdovanoti 48 augalininkystės, 18 – gyvulininkystės, 25 – mišrūs, 7 – daržininkystės, po 2 – bitininkystės ir sodininkystės, taip pat 3 netradicinės veiklos ūkiai. Tarp laimėtojų yra 9 ekologiniai ūkiai. Nugalėtojais tapo ir 4 ūkiai, turintys Nacionalinės kokybės produktų (NKP) sertifikatą.
Šventės dalyvius džiugino patriotinio roko grupė „Thundertale“.