Į politiką sukti paskatino spragos sveikatos sistemoje (0)

Publikuota: 2023-05-16 Kategorija: Žmonės
Į politiką sukti paskatino spragos sveikatos sistemoje
Rokiškio Sirena nuotr. / D. Patapova – pirmajame rajono tarybos posėdyje.

Nuo balandžio 14 dienos, kai darbą pradėjo 2023-2027 metų kadencijos Rokiškio rajono vadovai ir taryba, „Rokiškio Sirena“ startavo rašinių ciklu, kuriame pristatomi naujos kadencijos Rokiškio rajono savivaldybės vadovai ir naujai išrinkti tarybos nariai. Nors daugelis jų rokiškėnams tikriausiai puikiai pažįstami, bet, tikimės, kad sužinosite ir tokių dalykų, kurių apie politikus ir naujokus taryboje galbūt visai ir nežinojote. Su jais kalbamės ne tik apie darbą ir tai, kas šiuos žmones atvedė bei laiko politikoje, bet ir šnekučiuojamės apie asmeninį gyvenimą, pomėgius ir kasdienybę. Tad kviečiame pažinti tuos, su kuriais, tikėtina, būsime artimiausius ketverius metus.

Diana Patapova, VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos centro šeimos gydytoja, – naujokė Rokiškio rajono taryboje, tačiau politikoje – ne. Ji jau 13 metų, dar nuo medicinos studijų laikų, priklauso Socialdemokratų partijai. Išrinkta į rajoną tarybą tapo Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto nare ir tikina, kad pirmas pokytis, kurio pašnekovė norėtų, tai – konstruktyvaus ir kultūringo bendravimo tarp visų rajono tarybos narių.

– Kodėl pasirinkote būtent Socialdemokratų partiją?

– Didelę įtaką turėjo mane supanti aplinka. Į partiją atvedė ilgametis tarybos narys – Stanislovas Dambrauskas, o prisijungti prie partijos pasiūlė jo sūnus Virgilijus Dambrauskas. Apie kitas partijas nesvarsčiau. Sprendimas buvo kiek spontaniškas, bet ilgametė narystė partijoje, žmonės, kuriuos sutikau kelyje lėmė, kad partijai priklausau kiek mažiau nei pusė savo gyvenimo. Šiandien savo sprendimo nesigailiu. 

– Kandidatavote į rajoną tarybą, ką pamatėte rinkiminiu laikotarpiu? Ar taip viską įsivaizdavote?

– Kadangi partijai priklausau ne vienerius metus, pats pasiruošimas rinkimams neatrodė sudėtingas ar neįprastas. Socialdemokratai yra didelė ir stipri komanda Rokiškyje, todėl visiems anksčiau vykusiems rinkimams ruošiamės kartu. Šį kartą skirtumas tik tas, kad jau buvau kandidatė.

Ilgametė narystė partijoje leido pamatyti labai daug procesų iš arti, todėl tapus nare viskas buvo taip, kaip ir įsivaizdavau.

– Ar kada nors galvojote, jog tapsite politike?

– Šiam etapui mintyse ruošiausi jau prieš kurį laiką – apie tai galvoti pradėjau prieš ketverius metus, anksčiau vykusių  rinkimų metu. Jau tuo metu svarsčiau dalyvauti rinkimuose, visgi prieš pat spausdinant rinkimines skrajutes paskambinau partijos pirmininkui Tadui Barauskui ir pasakiau, kad dar nesu pasiruošusi  eiti į rinkimus. Žmonės neturėjo laiko su manimi susipažinti, nes buvau tik ką baigusi medicinos studijas, o ir aš pati pakeitusi gyvenamąją vietą, pradėjusi dirbti turėjau priprasti prie naujo gyvenimo etapo, įvykusių  pokyčių bei aplinkos. Manau, kad tai rimtas ir atsakingas žingsnis, todėl sprendimas turi būti apgalvotas ir tvirtas. 

– Kaip jums įsiminė pirmasis tarybos posėdis?

– Pradžioje buvo keista, jaudinausi, net ir kojos drebėjo duodant priesaiką, vėliau apsipratau. Džiaugiuosi, kad jutau tokias emocijas, nes jei nieko nejausčiau tai man ta veikla nebūtų svarbi ar išskirtinė. Neslėpsiu, džiūgavau ir todėl,  kad mūsų „naujokų“ buvo daugiau, o ypač kai jie yra seni geri bičiuliai.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 16 dienos, antradienio, „Rokiškio Sirenos“ numeryje.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video