IT specialistė nėrė į „Nekaltus desertus“ (foto) (0)

Publikuota: 2023-04-07 Kategorija: Žmonės
IT specialistė nėrė į „Nekaltus desertus“ (foto)
V. Šatkauskienės asmeninio archyvo nuotr. / Kraštietė V. Šatkauskienė atrado save dvejose skirtingose srityse.

Mūsų kraštietė, Juodupėje gimusi, augusi ir gimnaziją baigusi Viktorija Šatkauskienė, šiuo metu gyvena Vilniuje. Jauna moteris dirba informacinių technologijų (IT) srityje, augina dvi dukrytes, o jei lieka bent kiek laisvalaikio atsideda nekaltų – be cukraus, desertų gaminimui. Savo receptais ji dalinasi Facebook paskyroje „Nekalti desertai“.

„Nebuvo patvirtinti sąrašuose“

– Papasakokite kokioje šeimoje Juodupėje užaugote?

– Mūsų šeima buvo didelė, turiu du brolius, vyresnį ir jaunesnį, esu vidurinis vaikas, o dar ir močiutė mėgdavo pas mus pasisvečiuoti bei padėti žemės ūkio darbuose. Mano mama dirba visuomenės sveikatos biure, todėl namuose buvo stengiamas įvesti sveikos mitybos įpročius, todėl traškučiai, guma ir kiti „skanėstai“ nebuvo patvirtinti mūsų pirkinių sąrašuose. Su tėčiu tik buvo lengviau mums, vaikams, susitarti (juokiasi). Augdama dažnai sakydavau, kai užaugsiu, valgysiu ką tik noriu. Ir štai prašau, vis tiek atidžiai renkuosi ką dėti į burną.

Visi namiškiai labai skaniai gamino. Ypač mano mama. Todėl ir pati visuomet pirmenybę teikiu namuose gamintam maistui. Švenčių metu stengiuosi rasti laiko ir desertų gamybai, ir tik ekstra atveju ką nors perku. Tai – tikriausiai taip pat paveldėjau iš savo mamos. Net jaunesnysis brolis, pamenu, slapta imdavo mano receptų užrašus ir kepdavosi sausainius (šypsosi).

– Kokias studijas pasirinkote baigusi Juodupės gimnaziją?

– Baigusi mokyklą, išvykau studijuoti į Vilnių. Vilniaus kolegijoje baigiau Tarptautinio verslo studijas, tačiau jau praktikos metu supratau, jog tai nėra mano sritis. Labai nenorėjau papildyti žmonių grupės, kurie į darbą eina sukąstais dantimis. Taigi, išėjau iš tuo metu pagal specialybę dirbamo darbo į administratorės pareigas. Taip nusprendžiau norėdama pagalvoti ką noriu daryti toliau.

– Kaip dažnai lankotės gimtinėje? Gal planuojate grįžti į Juodupę?

- Juodupėje vis dar gyvena mano mama. Dabar, kai pati turiu šeimą, gimtinėje lankausi tikrai ne per dažniausiai – švenčių metu ir vasarą.

Apie grįžimą negalvoju, labai myliu savo darbą čia, o ir vyro veiklos Vilniuje, būtų tikriausiai sunku viską čia palikti. 

Iškart sulaukė pasiūlymo

– Tai ką nusprendėte pakeitusi darbą?

– Apsvarsčiau viską ir visiškai pakeičiau sritį. Baigiau mokslus ir įsidarbinau... banke. Dabar dirbu SEB banke, IT skyriuje, esu testuotoja-analitikė. Šiuo metu namuose auginu dvi dukrytes ir esu motinystės atostogose, tačiau po jų, planuoju sugrįžti ir tęsti savo darbą toje pačioje srityje.

– Netikėtas posūkis. Kodėl pasirinkote IT ir kodėl testavimą? Gal ketinate imtis ir programavimo?

– Dirbdama administratore susipažinau su daugybe žmonių. Vienos administruojamos įmonės darbuotojas manęs paprašė laisvu laiku užmesti akį į jo kuriamą programą, ar viskas joje aišku. Ir man taip patiko, gerus du mėnesius aš jam testavau programą savo malonumui. Tuomet ir supratau, kad tai – darbas, kuris man patinka. Pabaigiau keletą testuotojų kursų ir bandžiau laimę. Pamenu dar tą pačią dieną sulaukiau pasiūlymo ateiti į darbo pokalbį dėl testuotojos pozicijos. Įmonė kaip tik ieškojo pradedančiojo testuotojo. Ir man pavyko. Po nepilnų metų paaugau kaip specialistė ir norėjosi tikriausiai didesnio projekto. Sudalyvavau SEB banko atrankoje ir jau kitą dieną sulaukiau pasiūlymo dirbti. 

Čia turėjau visas sąlygas mokytis toliau, dalyvavau testuotojų konferencijose, mokiausi iš vyresniojo testuotojo. Išmokau rankinį testavimą pakeisti automatiniu, kuomet programinio kodo pagalba sistema yra testuojama automatiškai. Apie programavimo poziciją dar negalvojau, nes kol kas labai patinka tai, ką darau dabar. 

– Ar moteriai sunku įsitvirtinti IT srityje?

– Mano atveju tai tikrai nebuvo sunku. Svarbiausia, manau, yra noras. Kai nori, gali viską, o tada atrodo, kad visos durys tiesiog ima tau ir atsidaro. Todėl, manau, kad niekur nėra sunku įsitvirtinti, jeigu tikrai nuoširdžiai to nori.

Pamirštame pasirūpinti savimi

– Kaip, kada ir kodėl atsirado „Nekalti desertai“?

– „Nekalti desertai“ atsirado tikriausiai prieš 5-6 metus. Dar studijų laikais, kuomet dirbau ir mokiausi bei neturėjau taisyklingos mitybos įpročių. Valgiau tada, kada turiu laiko, o tai dažniausiai buvo vakarais prieš miegą ir tikrai ne pats sveikiausias maisto pasirinkimas. Galiausiai pradėjo augti svoris, jaučiausi blogai, nuolatos pavargusi, pavasariais vis stipriau kankindavo alergijos. Natūralu, kad organizmas į tai sureagavo. Dar po kelerių metų nusprendžiau atlikti išsamius organizmo tyrimus. Mane konsultavusi gydytoja kuo skubiau ragino pakeisti mitybą, išvardinusi visą paklodę gręsiančių ligų paragino atsisakyti cukraus, sumažinti mėsos kiekį, o ir pieno produktams rodoma alergija nieko gero nežadėjo. 

Pamenu, išėjau ir nežinojau ką valgyti. Tiksliau, labiausiai pergyvenau dėl polinkio saldėsiams. Galvojau, juk visi desertai turi ir pieno, ir cukraus, tai ką aš dabar darysiu? Tuo metu atrodė, kad diena be saldumynų yra tiesiog neįmanoma. Bet noras būti sveikai buvo daug stipresnis, todėl internete pradėjau skaityti ką žmonės tokiais atvejais valgo ir radau labai daug receptų, be cukraus, be pieno ir tikrai labai skanių. Dažnai konsultuodavausi su mama, pakeičiau maisto racioną ir toks įspūdis, kad gimiau iš naujo – pilna energijos, alergijos mažėjo, o ir nuotaika visuomet tokia puiki (šypsosi). 

Žmonės dažnai klausinėjo, kaip aš pasisaldinu sau dieną, pasidalinau su jais keliais receptais, vėliau sulaukiau vis daugiau ir daugiau prašymų, tuomet sugalvojau sukurti puslapį Facebook paskyroje ir labiausiai vykusiais eksperimentais pasidalinti su kitais. Dauguma žmonių bijo keisti mitybą, nes galvoja, kad bus labai sunku atsisakyti vieno ar kito skonio. Norėčiau paneigti tokią nuomonę ir paraginti daugiau tam skirti laiko, juk tai mūsų pačių sveikata. Labai mėgstu savo mamos kartojamą frazę – kai mašina yra varoma benzinu, kito skysčio juk į ją nepili. Taigi, kodėl žmogus turėtų į save dėti bet ką? Rūpinamės daiktais, tačiau pamirštame pasirūpinti savimi. 

– Ką labiausiai mėgstate gaminti?

– Gaminu iš tikrųjų labai daug. Mano šeima pusryčiauja, pietauja ir vakarieniauja namuose, mėgstu jiems gaminti sveikai, pilnavertiškai, nuolat ieškau sveikesnių receptų pietums ar vakarienei. Noriu savo vaikams, kol dar už jų mitybą esu atsakinga, parodyti sveikos mitybos įpročius. Tačiau, kaip ir minėjau, labiausiai man patinka kulinarijos sritis. Kuomet gaminame pyragus, keksiukus ar sausainius, visuomet į gamybos procesą įtraukiu ir savo dukrytes.

„Nekalti desertai“ – Velykų stalui

Juodųjų serbentų pyragas be cukraus!

Ant velykinio stalo taip pat gali puikuotis tik gerųjų kalorijų turintis tortas! Šaldymo kameroje rastos močiutės juodųjų serbentų uogos atnešė tikrą vasaros skonį į mano virtuvę.

Pyrago pagrindui reikės:

250 g graikinių riešutų

1 valg. šaukšto medaus

1 valg. šaukšto kokosų sviesto

Spalvotasis pyrago sluoksnis:

250 g anakardžių riešutų

2 kupinų valg. šaukštų kokosų sviesto

Pusė skardinės kokosų pieno

6 valg. šaukštų klevų sirupo,

Saujos šaldytų uogų (aš naudojau juoduosius serbentus).

Baltasis pyrago sluoksnis:

250 g anakardžių riešutų

Pusės citrinos sulčių

Pusės skardinės kokosų pieno

2 kupinų valg. šaukštų kokosų sviesto

6 valg. šaukštų klevų sirupo

Graikinius riešutus pakepink 10 minučių 170 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Atvėsintus sukapok peiliu ir sumaišyk su tirpintu kokosų sviestu bei medumi. Išklok pyrago formos dugną ir pašauk į šaldymo kamerą.

Anakardžius pamirkyk per naktį šaltame vandenyje ir elektriniu smulkintuvu paversk visus spalvotojo sluoksnio ingredientus vientisa mase. Tą patį atlik ir su baltojo kremo ingredientais. Sluoksniuok pyragą kas kartą jį sustingdant šaldymo kameroje. Puošti gali kuo tik širdis geidžia – mano pasirinkimas buvo šilauogės.

Viskas! Puikiai padirbėta. Pyragas skaniausias šaltas, todėl jam pilnai sustingus rekomenduoju laikyti šaldytuve.

Kakaviniai triufeliai be cukraus

Virtuvės „deimantais“ pavadinčiau būtent triufelius! Labai mėgstu jų šokoladinį skonį! Jei esi kakavos gerbėjas – lekiam į virtuvę, papasakosiu, kaip migdolai su datulėmis šoko tango.

Šiam duetui neatsispiria nei vienas, net suaugę smagiai „išsikakavina“ lūpas ir tvirtai įrodinėja „Nea, saldainių dar tikrai nevalgiau“. Tikiuosi, nenusivilsi ir tu!

Tau reikės:

150 g maltų migdolų

10 šviežių datulių

2 valg. šaukštų vandens

2 valg. šaukštų tirpinto kokosų sviesto

2 valg. šaukštų kakavos (ir dar šiek tiek apvoliojimui)

Sutrink migdolus iki miltų. Datules „sublenderiuok“ su vandeniu ir kokosų sviestu, sudėk kakavą ir maltus migdolus. Jei masė per tiršta, įpilk šiek tiek vandens, jei per skysta, situaciją tvarkysim su migdolų miltais. Man geriausia „šlapios“ tešlos konsistencija, kuomet suformuotas rutuliukas yra minkštas, tačiau neyrantis. Formuok rutuliukus, išmaudyk kakavos milteliuose ir atšaldyk šaldytuve. Vualia! Vaišink, vaišinkis ir junkis į „kakavinių lūpų“ klubą.

Su meile, Viktorija

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video