Bendruomenių idėjų konkurse triumfuoja Obelių sporto aikštelė ir tolimesnis L. Šepkos parko įveiklinimas (0)

Publikuota: 2024-05-21 Kategorija: Aktualijos
Bendruomenių idėjų konkurse triumfuoja Obelių sporto aikštelė ir tolimesnis L. Šepkos parko įveiklinimas
Rokiškio Sirena nuotr. / Bendruomenių idėjų konkurse nugalėjo vienintelė idėja miestui – tolesnis L. Šepkos parko įveiklinimas.

Penktadienį baigėsi balsavimas už Rokiškio rajono bendruomenių pateiktus projektus-idėjas, kurių įgyvendinimui Rokiškio rajono savivaldybė skirs lėšų iš rajono biudžeto. Daugiausiai, net 47 proc. balsavusiųjų pasisakė už Obelių bendruomenės projektą ir jų norą atnaujinti bei modernizuoti sporto žaidimų aikštelę.

Vienas – miestui, kitas – rajonui

Kaip ir pernai, iš savivaldybės biudžeto planuojama įgyvendinti du projektus: vieną Rokiškio mieste, kitą – rajone. Rajono savivaldybės pateiktais duomenimis, projektus pasiūlė 5 skirtingos bendruomenės, iš kurių net keturios yra projektai rajono gyvenvietėse. Idėjos atkeliavo iš: Juodupės, Kavoliškio, Sėlynės ir Obelių bendruomenių. Viena idėja skirta Rokiškiui.

Daugiausia balsų iš rajonui skirtų idėjų, net 47 proc., surinko Obelių bendruomenės projektas, kurio vizijoje – moderni sporto aikštelė. Obelių bendruomenė norėtų atnaujinti ir modernizuoti sporto žaidimų aikštelę, kurioje galima būtų žaisti krepšinį, futbolą, badmintoną, tinklinį ir kitus lauko žaidimus.

Teikdami paraišką obeliečiai tikino, kad gavę finansavimą jie keistų aikštelės dangą, atnaujintų įrangą, suremontuotų tvorą. Projekto vertė – 20 tūkst. eurų.

Tęs Šepkos parko įveiklinimą

Vienintelį projektą, susijusį su Rokiškiu, pateikė Rokiškio mamų klubas. Jame kalbama apie Liongino Šepkos parke esančios laisvalaikio erdvės išplėtimą įrengiant vietą paaugliams su stalo teniso stalais, suoliukais ir gultais. Projekto pristatyme teigiama, kad populiariame ir gyventojų pamėgtame L. Šepkos parke yra žaidimų erdvė mažesniems vaikams, tuo tarpu vyresnio amžiaus vaikams veiklų parke trūksta. Projekto vertė – 19 tūkst. 324 eurai. Kadangi tai buvo vienintelis projektas, skirtas miestui, jis be konkurencijos nugalėjo.

Juodupė norėtų vandens pramogų

Juodupės bendruomenės projektas buvo skirtas tvenkinio pakrantės sutvarkymui ir pritaikymui kokybiškam poilsiui bei aktyvioms vandens pramogoms. Pagal šį projektą bendruomenė norėtų sutvarkyta apie 90 metrų Juodupės tvenkinio pakrantės, atnaujini pliažą, įrengti pantoninį tiltą su prieplauka, rekreacijai pritaikyti šalia esantį sklypą, kuriame atsirastų hamakai.

Šio projekto vertė – 20 tūkst. eurų. Projektas surinko 35 proc. balsavusiųjų palaikymo.

Kavoliškyje – vaikų žaidimų erdvė

Kavoliškio bendruomenė norėtų įsirengti laisvalaikio ir poilsio erdves vaikams ir jaunimui. Čia atsirastų krepšinio aikštelė, vaikų žaidimų įrenginiai, sūpynės, betoninis šachmatų stalas, suoliukai. Kol kas gyvenvietėje yra tik viena žaidimų erdvė su čiuožyne, sūpynėmis, tačiau ji skirta mažesniems. Projekto vertė – 20 tūkst. eurų. Už šį projektą pasisakė 10 proc. visų balsavusiųjų rajono gyventojų.

Sėlynėje trūksta laisvalaikio erdvės 

Sėlynės bendruomenės vizija – bibliotekos teritorijoje esančių sporto, poilsio ir laisvalaikio erdvių modernizavimas bei naujų kūrimas. Bendruomenė projekto lėšomis norėjo įsirengti papildomą krepšinio aikštelę, lauko treniruoklių, laužavietę, o aplink ją išdėstyti suoliukus-sūpynes, erdvę, skirtą kepimui su kazano ir šašlykų kepimo krosnelėmis.                                                                                                       Projekto vertė – 16 tūkst. 580 eurų. Projektas sulaukė 8 proc. palaikančiųjų balsų.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video