„DUOday“ Rokiškyje: nuo patirties mero kėdėje iki slaugytojo senelių namuose (foto) (0)

Publikuota: 2023-05-26 Kategorija: Aktualijos
„DUOday“ Rokiškyje: nuo patirties mero kėdėje iki slaugytojo senelių namuose (foto)
Miglė Dambrauskaitė / Meras R. Godeliauskas šypsojosi sulaukęs ne svečio, o pavaduotojo.

Gegužės 25 d. Lietuvoje ir visame Pasaulyje žinoma kaip „DUOday“ diena. Tai diena, kai įmonės, įstaigos ir organizacijos atveria duris žmonėms su negalia leisdami „pasimatuoti“ jų atstovaujamą profesiją. Lietuvoje ši akcija vyko ketvirtą kartą, o Rokiškis prie akcijos prisijungė pirmą kartą.

Kas tai?

Iniciatyvos ambasadoriai bei organizatoriai Lietuvoje – VšĮ „SOPA“. Šiais metais iniciatyva vyko 18-oje Lietuvos miestų, tarp kurių – Rokiškis ir dvi čia veikiančios organizacijos: Rokiškio Socialinės paramos centras ir VšĮ „Jautri širdis“.

„DUOday“ dienos esmė – žmogaus su negalia integracija organizacijos, kuri jį pakvietė, kolektyve. Čia jis stebi įmonės darbo procesus, pagal galimybes atlieka kai kurias užduotis, dalyvauja susitikimuose, kartu pietauja ir bendrauja su kolektyvu.

Žmogų su negalia atstovaujanti organizacija iš anksto pristato kandidatą – jo gebėjimus ir iššūkius. DUOday“ gali dalyvauti visi darbdaviai: nuo gamyklos iki miesto bibliotekos. Svarbu, kad žmogui su negalia būtų galimybė gyvai atvykti į organizaciją ir praleisti dieną kartu darbo aplinkoje.

Pas merą

VšĮ „Jautri širdis“ direktorė Irma Rutkauskienė sakė, kad jų globojamus asmenis priėmė 6 skirtingos organizacijos ir įmonės, o projekte dalyvavo net 32 žmonės.

„Vienas mūsų globojamas asmuo stebėjo Rokiškio rajono mero Ramūno Godeliausko darbo dieną: dalyvavo susitikimuose, tarybos posėdyje. Meras vienas pirmųjų sutiko dalyvauti „DUOday“ dienoje ir leisti „pasimatuoti“ savo kėdę“, – džiaugėsi I. Rutkauskienė.

Socialinės paramos centro direktorė Jolanta Paukštienė skaičiavo, kad 15 jų globotinių išsibarstė 10-yje rajono įstaigų. 

„Profesijos – įvairios: pagalbinis darbuotojas prie baseino valymo, bibliotekos salės darbuotojas, bibliotekininkas, rūšiuos knygas, trenerio pagalbininkas, senelių namuose-slaugytojas, mėsinėje – pakuotojas (lipdukų klijavimas), muziejuje – įrenginės kultūrines erdves, stebėtojai pradinukų pamokoje ir kt. Profesijas jie rinkosi labai atsakingai, kai kurie labai aiškiai žinojo kur norėtų eiti“, – vardijo J. Paukštienė. 

Visą straipsnį skaitykite gegužės 30 d., antradienio, „Rokiškio Sirenos“ numeryje. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video