Eglučių pardavėjai: gigantomanijos nėra, perka mažesnes, bet po kelias (0)

Publikuota: 2023-11-29 Kategorija: Aktualijos
Eglučių pardavėjai: gigantomanijos nėra, perka mažesnes, bet po kelias
J. Adamonio nuotr. / Rokiškėnai šventėms pradėjo ruoštis jau prieš porą savaičių

Gyvomis eglutėmis prekiaujantys medelynai jau sulaukia šventėms besiruošiančių pirkėjų. Pardavėjai sako, kad gigantomanijos nėra, netgi įstaigos vietoj vienos itin didelės eglės papuošimui perka kelias mažesnes.

 Ne tik šventėms

Su medelyno „Medeliai Rokiškyje“ savininku Juliumi Adamoniu kalbėjomės likus porai dienų iki kalendorinės žiemos, tačiau pašnekovas sako, kad žaliaskarių pirkėjai pradėjo dairytis jau prieš dvi savaites: „Sniego yra, ir jau kvepia Kalėdomis, o gruodžio pradžioje prasideda aktyvesnė prekyba“. Į medelyną „Medeliai Rokiškyje“ nuolatiniai klientai jau gerai žino kelią, prieš šventes čia užsuka ne tik jie. Medelyno šeimininkas sako, kad kirstinių eglių nesiūlys, pardavinėja nedidelius kėniukus, dygiąsias (sidabrines), Kanadines, Serbines ir tradicines eglutes vazonuose, kad medeliai puoštų namus ne tik per šventes, bet ir po jų. „Mūsų medelyno vizija prekiauti tuo, kas turi išliekamąją vertę, kas gyva, kirstomis eglėmis neplanuojame prekiauti. Turintys minčių persodinti eglutę prie namų, domisi būtent tokiomis, kurių šaknys nepažeistos, prigijusios. Net šilčiau palaikius, tokios eglės, tikėtina, gyvuos ir kitais metais“, – sakė pašnekovas.  

 Neužmiršti saugumo

Norint išauginti žmogaus ūgio medį, reikėtų bent 50 l vazono. Todėl didžiosios eglės auginamos dirvoje, lauke, o rudenį jos persodinamos į vazonus. Kasant dalis šaknų pažeidžiama, kad po švenčių toks medelis prigytų lauke, nereikia ilgai piktnaudžiauti šiluma. J. Adamonis pataria norintiems džiaugtis medeliais ilgiau, nepurkšti jų įvairiais blizgučiais, ­„sniegeliais“, nes spygliai turi kvėpuoti. Geriau padrėkinti eglaites vandeniu, panašiai kaip orchidėjas. „Tik atsargiai su girliandomis, kad purškiant vandeniu neįvyktų trumpas sujungimas“, –  apie elektros ir vandens „draugystę“ primena pašnekovas.

Kainų stengėsi nekelti

Paklaustas apie kainas, medelyno savininkas sakė, kad stengėsi jų nekelti, mažosios eglaitės kainuoja nuo 5 Eur, spygliuočiai pagal dydį, rūšį gali kainuoti ir 15– 30 Eur. „Pirkėjui visada kaina per didelė, pardavėjui per maža“, – juokauja pašnekovas. Lubas remiančios trimetrinės eglės nėra populiariausios, net įstaigos puošia savo patalpas keliomis mažesnėmis eglaitėmis.

Kėniai ne visuomet buvo kalėdine dekoracija, tačiau dabar jie vis dažniau per šventes papuošia namus, biurus. Kėniai turi specifinį kvapą, ypatingai kvapnus balzaminis. Kaukaziniai, korėjiniai kėniai skiriasi atspalviais. Rinkdamiesi medelį šventėms, vieni klientai ištikimi tradicijai, renkasi paprastąsias egles, kiti žiūri į kainą, renkasi pagal spyglius, spalvą. „Pirmiausiai perka pačias gražiausias. Nors, kas gražu vienam, nebūtinai gražu ir kitam. Kalėdos tikrai turėtų būti gražios visiems. Ir nebūtinai su pačia gražiausia eglute: svarbiausia – malonių, artimų žmonių ratas“, – šventės esmę apibūdina J. Adamonis.  

Dvasiom neprekiauja

Norint persodinti eglę, nebūtina laukti pavasario, jeigu žemė neįšalusi, galima sodinti ir po Trijų Karalių. Medelį galima išlaikyti vazone ir iki kitų švenčių, tik joms reikia priežiūros, palaistyti tręšti. Iki kitų Kalėdų medelis ūgtelės 20–30 cm. J. Adamonis sako sulaukiantis ir neįprastų užsakymų – viena klientė užsisakė du kibirus kalėdinės dvasios. „Dvasiom neprekiaujame, ką nors sugalvosime ir už dyka dovanosime“, – juokėsi pašnekovas.  

Šakos – ne tik mieste

Šiais metais VĮ Valstybinės miškų urėdijos Rokiškio regioninis padalinys prekiaus tik paprastosiomis eglėmis. VĮ Valstybinių miškų urėdijos Rokiškio regiono padalinio vyriausiasis miškininkas Justas Vojega informavo, kad Rokiškyje eglaitėmis planuojama prekiauti Sakališkio g. Iki vieno metro aukščio eglutė kainuos 3,5 Eur., 1– 1,5m – 6 Eur, 1,5– 2 m – 11 Eur., 2– 3m – 16 Eur., 3– 4m – 20 Eur. Kasmet miškininkai skelbia šakų dalinimo akciją. Šiemet akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus" vyks gruodžio 19 d. 12-16 val. Vieta nesikeičia, šakelių bus galima pasiimti Nepriklausomybės aikštėje, tačiau šiais metais eglės šakos bus dalinamos ne tik Rokiškio mieste, bet ir Juodupės, Obelių miesteliuose prie seniūnijos administracinių pastatų: Juodupėje – adresu Pergalės g. 8 B, Obeliuose –  Dariaus ir Girėno g. 6. 

 Į mišką su kirviu

Atvejai, kai gyventojai Kalėdoms ruošiasi su kirviu miške, nėra dažni, tačiau pasitaiko. „Žmonės ketindami eglutę nusikirsti savavališkai gali sau smarkiai susigadinti šventes, nes tai gali užtraukti baudą ir papildomas problemas. Bauda už neteisėtą eglutės nukirtimą gali siekti 14–30 eurų, taip pat teks atlyginti aplinkai ir miško valdytojui padarytą žalą. Miškininkai reguliariai vykdo reidus darbo metu ir po darbo valandų, siekiant apsaugoti valstybės turtą nuo neteisėtos veiklos“, – teigė J. Vojega.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video