Į Rokiškyje kuriamą gyvenamųjų namų kvartalą dairosi būsimi naujakuriai – nupirkta beveik pusė sklypų (0)

Publikuota: 2023-11-17 Kategorija: Aktualijos
Į Rokiškyje kuriamą gyvenamųjų namų kvartalą dairosi būsimi naujakuriai – nupirkta beveik pusė sklypų
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Naujai kuriamame kvartale baigiama įrengti infrastruktūrą

Buvusioje apleistoje teritorijoje Rokiškio mieste kuriamame gyvenamųjų namų kvartale baigiami infrastruktūros įrengimo darbai. Nuo rugsėjo mėnesio skelbiamuose  pardavimo aukcionuose pirkėjai jau įsigijo 15 žemės sklypų iš 32. Šiuo metu aukcionai laikinai sustabdyti dėl gatvės pavadinimo pakeitimo, juos atnaujinti tikimasi po dviejų mėnesių.

Būsto įsigijimo problema

Kvartalo kūrimo projektas – nuo vizijos iki įgyvendinimo užtruko kelerius metus. Poreikis atsirado dėl naujų būstų trūkumo mieste. Pasak Rokiškio rajono savivaldybės mero Ramūno Godeliausko, tai viena aktualiausių problemų, nes atvykstantys į Rokiškį specialistai ar iš užsienio į savo miestą grįžtantys žmonės neturi didelio pasirinkimo norėdami įsigyti būstą – pasiūlos beveik nėra. „Prieš 3 ar 4 metus lankydamiesi Akmenėje pažiūrėjome, kaip jie sprendžia būsto problemas. Savivaldybė tiesiog formavo sklypus, kuriuos buvo galima įsigyti aukcionuose ir sudarė galimybę statyti individualius namus, kotedžus. Ten verslai patys perka sklypus, stato būstus, kuriuose apgyvendina savo darbuotojus“, – sakė meras.  

Vietoj daržų – nauja gatvė

Panašią idėją buvo nuspręsta įgyvendinti ir Rokiškyje. „Tai parama ir verslui, nes jie kviečiasi trūkstamus specialistus iš kitų miestų, bet susiduria su apgyvendinimo problema. Jeigu specialistas atvažiuoja su šeima ilgalaikiam darbui, jam reikia normalaus būsto, ne kambario nakvynės namuose“, – sakė R. Godeliauskas. Kita vertus, miesto viduryje esanti didžiulė teritorija – krūmais užžėlęs plotas, kuriame anksčiau buvo gyventojų daržai – prašėsi sutvarkoma. Investicijos į naująjį kvartalą siekia 1145,36 Eur. Kelių direkcija skyrė 822,19 tūkst. eurų, iš savivaldybės biudžeto – 323,17 tūkst. eurų. Teritorijoje įrengti vandentiekio inžineriniai tinklai (kiekvieno sklypo savininkas galės prisijungti vandenį nuo šalia sklypo esančio vandentiekio įvado), buitinių nuotekų inžineriniai tinklai (kiekvieno sklypo savininkas galės prisijungti buitines nuotekas prie šalia sklypo esančio šulinio), elektros inžineriniai tinklai (kiekvieno sklypo savininkas galės prisijungti sklypui elektrą nuo šalia sklypo esančio elektros įvado). Naujoje gatvėje įrengti lietaus nuotekų inžineriniai tinklai, baigiami asfaltbetonio dangos ir gatvės apšvietimo įrengimo darbai.

Aukcionai sustabdyti

Pirmame etape suformuoti 32 sklypai, esant poreikiui, būtų tiesiama dar viena gatvė, formuojama daugiau sklypų. Dabartinių sklypų dydis nuo 0,0907 iki 0,1320 arų, jų kainos svyruoja nuo 7000 iki 15 000 eurų. Šiuo metu aukcionai sustabdyti, nes jie buvo skelbiami dar su senuoju – Topolių, gatvės pavadinimu. Paskutiniame rajono tarybos posėdyje gatvei suteiktas Marcelės Kubiliūtės pavadinimas, todėl atsirado painiava – aukcionas skelbiamas senuoju adresu, o norint įregistruoti sklypą Registrų centre, duomenys jau kiti. Kol bus atlikti pakeitimai, gali užtrukti apie pora mėnesių. Aukcionai bus skelbiami nauju adresu, keisis ir gatvės numeracija.

Daugiabučių nestato

Pasak rajono mero, Rokiškio mieste yra suformuoti sklypai ir daugiabučių namų statybai. Jie turėjo iškilti Taikos gatvėje, netoli dabar statomos daugiafunkcės sporto arenos. „Ten yra visos komunikacijos, vienas iš sklypų išnuomotas verslininkams, kurie kažkada turėjo idėją pasistatyti daugiabutį savo darbuotojams, bet projektas sustojo, nes esant dabartinėms statybų kainom, tokia statyba turbūt neapsimoka. Teko kalbėti ne su vienu nekilnojamo turto investuotoju, kurie užsiima būtent namų statybomis, kol kas jie nemato galimybės statyti daugiabučius regionuose, visos statybos vyksta didmiesčiuose, nes darbų kaina regione šiek tiek didesnė (reikia atvežti darbuotojus, statybines medžiagas), o butai Vilniuje brangesni – viskas susideda į ekonomiką“, – kalbėjo R. Godeliauskas.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video