Lietuvoje krito „Michelin“ žvaigždės: viena nusileido bajoriškės V. Bartininkaitės delnuose (0)

Publikuota: 2024-06-14 Kategorija: Aktualijos
Lietuvoje krito „Michelin“ žvaigždės: viena nusileido bajoriškės V. Bartininkaitės delnuose
T. Bauro nuotr. / Iš Bajorų kilusios V. Bartininkaitės restoranas „Pas mus“ - vienas iš 4-ių pirmųjų šalyje, įvertintų prestižinėmis žvaigždėmis.

Savaitės viduryje Lietuvoje krito žvaigždžių lietus. Tik šios žvaigždės buvo ypatingos – Lietuvoje pirmą kartą restoranams buvo įteikti prestižiniai „Michelin“ įvertinimai. Viena iš keturių pirmuoju etapu įteiktų žvaigždžių „nusileido“ iš Bajorų kilusiai, o dabar sostinėje restoraną „Pas mus“ turinčiai kraštietei Vitai Bartininkaitei.

Lietuva buvo vienintelė iš Baltijos šalių, kurioje maitinimo įstaigos dar nebuvo sulaukusios „Michelin“ vertinimų. Situacija pasikeitė birželio 13-osios vakarą, kai buvo paskelbti pirmieji į garsųjį „Michelin“ gidą įtraukti šalies restoranai. Iš viso „Michelin“ inspektoriai įvertino 26 Lietuvos restoranus, kurie dabar vadinami „Selected by Michelin“ ir atsidūrė geriausių pasaulio restoranų žemėlapyje.

Tačiau prestižinėmis „Michelin“ žvaigždėmis džiaugėsi tik keturi iš jų: „Demo“, „Džiaugsmas“, „Nineteen18“ ir „Pas mus“ skirta po vieną „Michelin“ žvaigždę. Žvaigždė suteikiama restoranams, kuriuose gaminami išskirtiniai patiekalai. Vertinama atsižvelgiant į: patiekalų ingredientų kokybę, skonių harmoniją, technikos meistriškumą, virtuvės šefo asmenybę (atsiskleidžiančią per jo virtuvę). Restoranus vertina daugiau nei 25-ių tautybių „Michelin“ atstovai, o visa tai atliekama išskirtinai anonimiškai. Anonimiškumas būtinas, nes tai svarbu, kad jie gautų tokį patį aptarnavimą kaip klientai ir nebūtų nieko daroma specialiai. Jie net apmoka sąskaitas ir apsimeta paprastais svečiais.

Iš Bajorų kilusios V. Bartininkaitės restoranas „Pas mus“ yra įsikūręs Pilies gatvėje šalia Signatarų namų. Nuo 2022-ųjų svečius priimantis restoranas „Pas mus“ pasižymi sezonine virtuve. 

P. S. Susisiekti su virtuvės šefe kol kas nepavyko, tad apie įspūdžius, užplūdusius jausmus ir emocijas  kituose numeriuose.   

Galerijoje – T. Bauro nuotr. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video