Naujais ar rekonstruotais pėsčiųjų takais vasarą bus galima apeiti visą Rokiškį (0)

Publikuota: 2023-10-04 Kategorija: Aktualijos
Naujais ar rekonstruotais pėsčiųjų takais vasarą bus galima apeiti visą Rokiškį
Rokiškio Sirena nuotr. / P. Cvirkos gatvėje atsiras ir pėsčiųjų takas.

Antrąją metų pusę Rokiškyje, kaip niekad anksčiau, aktyviai tvarkoma ir plečiama pėstiesiems bei dviratininkams skirta infrastruktūra. Iš pagrindų keičiama daugybę metų nerekonstruota pėsčiųjų tako dalis Respublikos gatvėje, atnaujinama atkarpa Pramonės gatvėje, o visai neseniai naujo pėsčiųjų tako įrengimo darbai pradėti ir P. Cvirkos gatvėje.

Apjuosia

Rokiškio rajono savivaldybės statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojas Augustinas Blažys atskleidė, kad naujas takas bus apie 878 m. ilgio: nuo A. Strazdelio iki Panevėžio gatvės – per visą P. Cvirkos gatvės ilgį.

„Bus įrengtas 1,5 m pločio asfaltbetonio pėsčiųjų takas. Papildomai šalia tako bus įrengtas ir naujas gatvės apšvietimas. Bendra tako ir gatvės apšvietimo įrengimo darbų kaina – 355,3 tūkst. eurų“, – sakė savivaldybės specialistas.

Anot jo, būtent šio tako įrengimo darbai vykdomi pagal patvirtintą Rokiškio rajono savivaldybės kelių, gatvių ir takų tiesimo, rekonstravimo ar remonto 2023-2025 m. prioritetinį sąrašą, o juos atlieka UAB „JK Ranga“.

Aukštesnis prioritetas

Pasiteiravus, kodėl buvo nuspręsta toje gatvėje įrengti naują taką – gal sulaukta gyventojų prašymų ar skundų, A. Blažys sakė, jog takai, kurie įrengiami ar remontuojami, yra atrenkami iš seniūnijų pateiktų prašymų ir vadovaujantis patvirtintu prioritetinių sąrašų sudarymo tvarkos aprašu.

„Viena priežasčių – P. Cvirkos gatvėje yra įsikūrę keletas gyventojus aptarnaujančių valstybinių įstaigų. Taip pat įrengtas takas taps jungtimi su kitose gatvėse esančiais takais, todėl pagal tvarkos apraše nustatytą metodiką, tokio tako prioritetas yra aukštesnis“, – komentavo A. Blažys.

Pasak statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojo, dalis darbų turėtų būti pabaigta iki šių metų gruodžio, o visi darbai – iki kitų metų rugpjūčio.

Bajorų kelio pakelė

Išgirdęs ir taip rokiškėnų dažnai išsakomą pastabą dėl siaubingos būklės pėsčiųjų-dviratininkų takelio į Bajorus, A. Blažys atsakė: „Šis takas yra prie valstybinės reikšmės rajoninio kelio, todėl priklauso AB Lietuvos automobilių kelių direkcijai, kuri planuoja ir organizuoja tokios infrastruktūros remontą. Pagal jų tinklalapyje paskelbtą takų rekonstravimo ir remonto prioritetinę eilę, šis takas bendroje eilėje yra tik 343 vietoje, todėl gali būti, kad tako remonto dar teks palaukti“.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video