Pirmasis pusmetis Rokiškyje – daugėja mažųjų rokiškėnų (0)

Publikuota: 2022-07-19 Kategorija: Aktualijos
Pirmasis pusmetis Rokiškyje – daugėja mažųjų rokiškėnų
Rokiškio Sirena nuotr. / Pasak A. Sketerytės-Jasinevičienės, šiemet gimė daugiau vaikų nei pernai.

Pirmųjų šešių šių metų mėnesių skaičių statistika Rokiškio krašte nuteikia pozityviai: daugiau naujagimių ir santuokų bei mačiau mirčių.

Populiariausi vardai

Aistės Sketerytės-Jasinevičienės, Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vedėjos, duomenimis, per šešis 2022 metų mėnesius Rokiškio rajone gimė 89 vaikai, iš jų – 6 užsienyje, atitinkamai per tą patį laikotarpį pernai: 78 ir 11.

„Populiariausi per šį pusmetį užregistruotų mergaičių vardai: keturios Kamilės, trys Mėtos, po dvi Barboras, Elijas, Gabijas, Sofijas, Estelas, Nikoles. Populiariausi per šį pusmetį užregistruotų berniukų vardai: Adas, Arijus, Pijus, Jokūbas, Matas, Lukas, tokių suteikta po du“, – vardijo A. Sketerytė-Jasinevičienė.

Išvažiuojamosios santuokos

Per 2022-ųjų pirmąjį pusmetį Rokiškio krašte registruota 41 santuoka, per tą patį laikotarpį pernai susituokė mažiau – 30, porų.

„Į šį skaičių įtrauktos visos santuokos, apskaitytos užsienyje ir bažnyčioje. Per pirmąjį šių metų pusmetį išvažiuojamųjų santuokų nebuvo, tačiau liepą numatytos dvi tokios santuokos: Ilzenbergo dvare ir Levandų Vanagynėje. Dar viena išvažiuojamoji santuoka numatyta rugpjūčio mėnesį Salų dvare“, – sakė A. Sketerytė-Jasinevičienė.

Su užsienio piliečiais

Pasak skyriaus vedėjos, šį pusmetį apskaitytos 8 santuokos, sudarytos bažnyčioje, o per tą patį laikotarpį pernai jų buvo 6.

„Metrikacijoje skyriuje šį pusmetį neregistravome nei vienos santuokos su užsienio valstybės piliečiu ar piliete. Iš įtrauktų į apskaitą užsienyje sudarytų santuokų nuotakos ar jaunikiai buvo iš Bulgarijos, Vokietijos ir Ukrainos. Pastaroji santuoka sudaryta su Ukrainos piliete dar 2021 metais“, – kalbėjo A. Sketerytė-Jasinevičienė.

Vis tik vienas skaičius iš gana viltingos pirmojo pusmečio statistikos nedžiugina, registruotos 45 ištuokos, per tą patį laikotarpį pernai – 41.

Mirčių priežastys

Pašnekovės teigimu, per šešis šių metų mėnesius Rokiškio rajone registruotos 299 mirtys, tai gerokai mažiau, nei per tą patį laikotarpį pernai – 349.

„Pagrindinės mirties priežastys yra kraujotakos sistemos ligos, piktybiniai navikai. Sąlyginai nemažai mirčių registruota dėl COVID -19 ligos ar jos sukeltų pasekmių“, – sakė A. Sketerytė-Jasinevičienė.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video