Po kelerių metų pritrūks matematikos, fizikos mokytojų  – atvykstančius pedagogus skatins didesnėmis kompensacijomis (0)

Publikuota: 2024-03-29 Kategorija: Aktualijos
Po kelerių metų pritrūks matematikos, fizikos mokytojų  – atvykstančius pedagogus skatins didesnėmis kompensacijomis
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / rajono tarybos posėdyje apsispręsta dėl didesnių kompensacijų švietimo specialistams

Patvirtinus naujos redakcijos Specialistų pritraukimo į Rokiškio rajono savivaldybės švietimo įstaigas tvarkos aprašą, bus didinama finansinė parama atvykstantiems dirbti į Rokiškio rajono švietimo įstaigas pedagogams, taip pat jau dirbantiems, bet norintiems persikvalifikuoti mokytojams.  

Siūlė suvienodinti kompensacijas

Dėl švietimo specialistų pritraukimo ankstesnėje programoje keičiami du punktai: siūloma padidinti kompensaciją atvykusiems dirbti mokytojams už gyvenamąjį būstą nuo 3 tūkst. Eur per metus iki 5 tūkst. per metus (per 5 metus būtų skiriama 25 tūkst. Eur). Perkvalifikavimo studijoms  kompensacija dvigubėtų, būtų skiriama 2 metus po 2 tūkst. Eur. Šiuos pakeitimus pristatant Rokiškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje, bei prieš tai diskutuojant komitetų posėdžiuose, buvo siūlymų suvienodinti kompensacijų sumas pedagogams ir gydytojams, nes pastariesiems  finansinis paskatinimas gerokai solidesnis.

Trūks ateityje

Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis tarybos posėdyje sakė, kad siūlomas projektas atitinka realybę, iš dalies problemą padeda išspręsti perkvalifikavimo programa. Per metus 4 mokytojai persikvalifikuoja, taip padedama saviems, o ne atvykusiems mokytojams. Pasak A. Laužadžio, mokytojų dar netrūksta, bet trūks ateityje. Greičiausiai mokyklose pritrūks fizikos, matematikos, lietuvių kalbos mokytojų. „Manau, šiam etapui tai optimalus sprendimas, o ateityje reikėtų eiti prie suvienodinimo“, – į siūlymą sulyginti kompensacijų sumas visiems specialistams ragavo skyriaus vedėjas.

Pagal aprašą, finansinės priemonės skiriamos atvykstantiems arba persikvalifikuojantiems bendrojo ugdymo mokytojams, specialiesiems pedagogams, socialiniams pedagogams, neformaliojo švietimo mokytojams, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojams, psichologams, treneriams.

Apmokės studijas

Papildyta ir finansinės paramos gydytojams rezidentams ir studijuojantiems sveikatos priežiūros specialistams, planuojantiems atvyki dirbti į Rokiškio rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigas, skyrimo tvarkos aprašas. Finansinė parama susimokėti už studijas bus skiriama ir studijuojantiems visuomenės sveikatos specialistams. Šia parama pasinaudoję specialistai įsipareigoja Rokiškio visuomenės sveikatos biure dirbti ne trumpiau kai 2 metus, o nutraukę studijas ar neišdirbę viso laiko grąžinti paramos sumą. Pasak savivaldybės gydytojos Evelinos Grėbliauskienės, šiuo metu Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure dirba dvi specialistės, kuriuos studijuoja pagal visuomenės sveikatos studijų programą ir galėtų pasinaudoti šia parama. Studijų kaina metams – 3727 Eur. Studijų trukmė metais – 1,5 m.

Turės deklaruoti gyvenamąją vietą

Komitetuose siūlyta visiems pasinaudojusiems parama specialistams deklaruoti gyvenamąją vietą Rokiškyje, posėdyje šiam siūlymui pritarta. Iš viso finansinei paramai atvykstantiems gydytojams rezidentams ir studijuojantiems sveikatos priežiūros specialistams 2024 m. savivaldybės biudžete suplanuota 100 000 eurų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video