Prasidėjo ledo sezonas: ugniagesiai-gelbėtojai prisiminė darbą ant užšalusio ežero (foto) (0)

Publikuota: 2023-11-28 Kategorija: Aktualijos
Prasidėjo ledo sezonas: ugniagesiai-gelbėtojai prisiminė darbą ant užšalusio ežero (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Šią savaitę Rokiškio ežero pakrantėje vyksta ugniagesių pratybos.

Antradienio popietę net keturi Rokiškio ugniagesių-gelbėtojų automobiliai išsirikiavo šalia Rokiškio ežero. Ir, nors ant ledo vienur-kitur jau matyti jo storį išbandančiųjų pėdsakai, kol kas ugniagesiai gelbėjo tik menamą skenduolį. Visą savaitę ant užšalusio miesto ežero vyks Rokiškio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos (SPT) ugniagesių komandų pratybos.

Tiesiog – pasitikrina

SPT viršininkas Remigijus Sunklodas sakė, kad tokios pratybos organizuojamos prieš kiekvieną ledo sezoną: „Kai yra tinkamos sąlygos, kai jau tikrai galima užlipti ant ledo, organizuojamės pratybas. Bet pratybose negali visko numatyti, juk kiekviena situacija realybėje – skirtinga: skirtingi atstumai iki skęstančiojo, pasiekiamumas, privažiavimas. Kaskart reikia įvertinti labai daug aspektų ir dar pačiam nenuskęsti (juokiasi – aut. past.). O su gelbėjimo rogėmis ugniagesiai dirba ir vasarą – yra irklai – tad iš esmės čia, tiesiog, veiksmų pasikartojimas“.

SPT viršininko teigimu, ledas Rokiškio ežere siekia kiek daugiau nei 5 cm, o kai kur ant užšalusių rajono vandens telkinių jau matosi žvejai: „Laimė, nei skendusių, nei nuskendusių šiemet dar nebuvo. Tiesą sakant, net negirdėjom, kad būtų įlūžusių“.

Ką turi ir ko norėtų?

R. Sunklodas sakė, kad visos 9 rajono SPT komandos yra aprūpintos liemenėmis, gelbėjimo ratais ir gelbėjimo rogėmis, kurias įsigyti pavyko vos prieš trejus metus. Iki tol tiek įlūžusius į eketę, tiek skęstančius vasarą gelbėjo su gelbėjimo ratu.

Su dabar turimomis daugiau nei 3 m ilgio siekiančiomis gelbėjimo rogėmis galima ištempti iki 300 kg svorio.

SPT ugniagesiai norėtų turėti ir specialius plaukimo drabužius, kuriais vilkėjo pratybas šiomis dienomis vedantys Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Rokiškio gelbėtojai. Tokio termo kostiumo kaina siekia apie 3 tūkst. eurų.

Įvardijo Juodupę

Pasiteiravus, ar yra rajone išskiriama kokia nors probleminė vieta, kurioje skaičiuojama daugiausiai žiemą įlūžtančių, skęstančių asmenų, R. Sunklodas įvardijo Juodupę: „Ten ir upė Juodupe vadinasi... Nes joje nuskendusiųjų – labai daug. Problematiškiausia vieta. Ir Jūžintuose, Jūžinto ežere, vienas mūsų komandos narių gelbėjo skęstantįjį. Visas mūsų rajonas yra ežeringas, kai žmonės neatsargūs – visur tyko pavojus“.

Atsargumo reikia visiems

O kalbėdamas apie pavojus ant ledo, SPT viršininkas mintyse turėjo ne tik poledine žūkle mėgautis skubančius žvejus. Pastarieji, pasak pašnekovo, jau įprato su savimi turėti smaigus.

Nors, deja, ne visi juos naudoja pagal reikalavimus: „Dažniausiai turi visi. Bet problema, kad turi juos žvejybos dėžutėje. Ne prie savęs, ant kaklo, ką mes akcentuojam. O įlūžus iš dėžutės išsitraukti jau nėra šansų – dėžutė pirma nuskęsta. Gamtos apsaugos atstovai vykdo kontrolę, tad dėl žvejų tikrai gera situacija. Bet... Skęsta ne tik žvejai. Dažnai skęsta tie, kurie ledu trumpina kelią iki tikslo. Pernai Juodupėje žmogus ir nuskendo trumpindamas kelią pas kaimyną“.

Svarbiausia – saugumas, kurio, mėgaujantis žiemos pramogomis, vertėtų nepamiršti.    

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video