Rokiškio dovanota „greitoji“ jau Ukrainos karo zonoje (0)

Publikuota: 2022-09-22 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio dovanota „greitoji“ jau Ukrainos karo zonoje
Dubno mero nuotraukoje – Rokiškio GMP automobilis prie jų savivaldybės. / (V. Antoniuk nuotr.)

Rokiškio rajono ligoninei atitarnavęs penkerius metus ir po to Rokiškio rajono savivaldybės dovanotas greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilis šios savaitės pradžioje pasiekė rokiškėnų bendradarbiavimo partnerius Dubno mieste Ukrainoje ir perduotas ukrainiečių kariams.  


Pasidalino žinia

Žinia, kad rokiškėnų dovana pasiekė vieną iš tikslų – Dubną, dar pirmadienio vakarą, rugsėjo 19-ąją, pirmasis pasidalino šio miesto meras Vasil Antoniuk, praėjusį savaitgalį viešėjęs Rokiškyje ir kartu su delegacija šventęs miesto 523-ąjį gimtadienį. Jis pats ir nuvairavo GMP automobilį į Ukrainą. Dubno mero žinutėje rašoma, kad kelionė truko 20 valandų, nuvažiuotas 1 003,9 km atstumas, dovanota „greitąja“ pervažiuota beveik visa Lietuva, Lenkija ir vakarinė Ukrainos dalis. Jis dėkojo Rokiškio merui Ramūnui Godeliauskui ir rokiškėnams už šiltą priėmimą ir vertingą dovaną Ukrainos kariams.

Nusprendė atiduoti

Tai, kad automobilis jau pasiekė tikslą, savo socialinio tinklo paskyroje tą patį vakarą paskelbė ir Rokiškio meras, kuris „Rokiškio Sirenai“ sakė, kad Dubno miesto meras V. Antoniuk jau anksčiau buvo išreiškęs prašymą suteikti jiems paramą – naudotą mikroautobusiuką, kurį jie perduotų savo kariams.

„Pasiūlėme jiems greitosios medicinos pagalbos automobilį. Sutarėme, jog Dubno miesto meras jį apžiūrės atvykęs į Rokiškio miesto šventę. Automobilis prieš tai buvo paruoštas, sutvarkyta važiuoklė, pakeisti tepalai, atlikta techninė apžiūra, apdraustas. Kadangi „greitoji“ ukrainiečiams tiko, nusprendėme atiduoti iš karto, kad po to nereikėtų papildomai spręsti jos logistikos iki Ukrainos problemų“, – kalbėjo R. Godeliauskas.

Tikisi, kad pritars

Nors Rokiškio rajono savivaldybės tarybos nariai sprendimą dėl šio GMP automobilio perdavimo Ukrainai turėtų priimti tik rugsėjo 30 dieną, tačiau Rokiškio meras mano, jog pasielgė teisingai.

„Tikiuosi, kad ir visi tarybos nariai tai supras bei pritars šiam sprendimui, nes per tą laiką automobilis jau pasitarnaus Ukrainos kariuomenei. Ačiū Rokiškio rajono ligoninės direktoriui Raimundui Martinėliui ir kolektyvui už pagalbą paruošiant automobilį“, – sakė R. Godeliauskas. 

Naudojo 5 metus

Kaip rašoma Rokiškio rajono ligoninės interneto svetainėje, pasak šios įstaigos vadovo R. Martinėlio, „greitąją“ gydymo įstaigai buvo skyrusi Rokiškio rajono savivaldybė: „Mūsų ligoninei GMP automobilis tarnavo apie penkerius metus, per tą jis laiką nuvažiavo arti 600 tūkst. kilometrų. Kadangi gavome naują GMP automobilį, senąjį gražinome mūsų rajono savivaldybei, kurį jį dovanojo Ukrainai. Šis automobilis – geros būklės, tvarkingas, jame pilnai sukomplektuota visa būtiniausia medicinos įranga, kuri dabar tarnaus ukrainiečių kariams.“

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video