Rokiškio rajono automobilių ir motociklų sporto klubas „Viesulas“ projekto dėka vaikus ir jaunimą mokė aktyviai ir turiningai leisti laisvalaikį (1)

Publikuota: 2021-11-16 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio rajono automobilių ir motociklų sporto klubas „Viesulas“ projekto dėka vaikus ir jaunimą mokė aktyviai ir turiningai leisti laisvalaikį
Viesulo sporto klubo nuotr. / Projekto dėka rokiškenai vaikai įgijo vertingų žinių ir įgūdžiū.

Viena aktualiausių šiandienos vaikų ir jaunimo problemų: mažai judrus gyvenimo būdas. Menka paslaptis: daugelis nuo mažų dienų mieliau laiką leidžia virtualioje erdvėje, nei kiemuose, sporto aikštynuose. Sporto klubas įgyvendindamas projektą „Žibinto šviesa!” socialinėje laisvalaikio erdvėje Rokiškio mieste", Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0442 vaikus ir jaunuolius vasarą kvietė dalyvauti vaikų ir jaunuolių dienos vasaros stovyklose. Į aktyvias veiklas buvo įtraukta beveik šimtas jaunųjų rokiškėnų. Projekto dėka įgyti aktyvaus gyvenimo būdo, bendravimo įgūdžai, praplėstas akiratis tapo puikia patirtimi ir galimybėmis Rokiškio vaikams ir jaunimui. Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo, LR biudžeto ir Rokiškio rajono savivaldybės lėšų.

Aktuali užimtumo problema
Rokiškio rajono automobilių ir motociklų sporto klubas „Viesulas“ yra gerai žinomas Rokiškio ir aplinkinių rajonų gyvenime. Sudominti vaikus judėjimo, sveiko gyvenimo nauda ilgametis klubo lyderis Romas Kišūnas turi daug žinų ir įgūdžių. Jis pirmasis rajone prieš gerą dešimtmetį pradėjo rengti dviračių krosus, kurie sulaukdavo daugybės vaikų susidomėjimo. Juk kas atsisakys galimybės palenktyniauti Uljanavos trasoje, kurioje vyksta Lietuvos motokroso varžybos? Arba kas atsisakys pažinti Rokiškio apylinkių kelius, takus, kraštovaizdį? Pabendrauti ir pasivaržyti su bendraamžiais?


Tačiau be projektų tai padaryti ganėtinai sunku. Projekto Žibinto šviesa!” socialinėje laisvalaikio erdvėje Rokiškio mieste" patirtis rodo, kad tokių vaikų užimtumo programų poreikis yra didelis. Ypač vasaros metu. Juk ne kiekviena šeima gali įpirkti brangiai kainuojančias vasaros stovyklų paslaugas, ypač, jei šeimoje yra keli vaikai. Ar tokie vaikai pasmerkti vasaroti prie kompiuterio su rakteliais ant kaklo? O ir išėjus į kiemą, ką jame veikti? Važinėti dviračiu judriomis miesto gatvėmis?


Visa tai išsprendė sporto klubo „Viesulas“ parengtas projektas.

Ko buvo mokomi vaikai?
Pirmiausia, didžiulę naudą projektas davė vaikų judraus gyvenimo būdo, sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui. Laisvalaikis, praleistas ne sėdint prie kompiuterio, o judant, įgyjant naujų žinių ir įgūdžių – neįkainojamas. Projekto metu vykdytos 6 vaikų ir jaunuolių laisvalaikio ir užimtumo su dviračiais stovyklos, kuriose dalyvavo 32 iš Rokiškio miesto vaikai, iš jų 21 vaikas buvo iš daugiavaikių arba remtinų šeimų. Vaikai dalyvavo 4 dviračių paskaitose, kuriose sužinojo, kaip saugiai vairuoti dviratį.


Vaikai laisvalaikį leido 4 žygiuose su dviračiais po Rokiškio ir Zarasų rajonus. Vaikai ir jaunuoliai buvo išvežami į dviračių varžybas kitų rajonų morokroso trąsose ir miškuose. Labiausiai susidomėję jaunieji dviratininkai pakviesti į dviračių užsiėmimus 20 kartų po 3 val., Uljanavos dviračių trasoje ir Rokiškio miškų apylinkėse.Vaikai laisvalaikį leido saugioje erdvėje, įgijo būtinų saugaus eismo, mankštos, dienos režimo, bendravimo, buvimo kolektyve įgūdžių.


Norą įtvirtinti žinias, įgyti komandinio darbo, lyderystės įgūdžių skatino įvairios varžybos, estafetės, mankštos. Vaikai pajuto, kad važinėti dviračiu, bėgioti, dalyvauti estafetėse yra tiesiog smagu ir įdomu. O kur dar įvairūs paskatinamieji prizai...


Vaikai susipažino su iki tol jiems nepažintomis sporto šakomis, pavyzdžiui, šaudymu iš lanko.


Laisvalaikio aktyvus leidimas, įvairiausių varžybų gausa tvirtino ir šeimų tarpusavio ryšius: seneliai ir tėvai noriai stebėjo jas, palaikė savo jaunuosius sportininkus. O šiems buvo smagu įveikti įvairias sudėtingas trasas, matyti, kaip auga jų pačių ištvermė, patirtis, patirti pergalės džiaugsmą.


Ne mažiau svarbus ir bendravimas su bendraamžiais, buvimas kolektyve. Vaikams tiesiog buvo smagu džiaugtis gyvu bendravimu, mokytis palaikyti, talkinti vieni kitiems.

Itin pasitarnavo akiračiui plėsti
„Viesulas“ užsiėmimus vaikams rengė taip, kad jiems nepabostų aplinka, nuolatos patirtų atradimo džiaugsmą, pažintų gražiausius Rokiškio ir kaimyninių rajonų kampelius. Tai, ko nepamatysi sėdėdamas prie kompiuterio ar pro automobilio langą. Tai ir įdomūs, įtraukiantys žygiai po Rokiškio krašto miškus, nakvynių gamtoje patirtis, saldžių zefyrų ir dešrelių kepimas ant laužo.


Pamažu ugdomos dalyvių žinios, ištvermė davė įspūdingų vaisių: daugeliui tapo įkandama įveikti įspūdingus atstumus dviračiais. Štai viename žygyje projekto dalyviai sugebėjo numinti 50 km Tačiau ir tai buvo ne riba: po kurio laiko stipriausi projekto dalyviai mynė net 120 km Zarasų apylinkėse, treniravosi gamtoje ir nakvojo palapinėse.


„Viesulo“ klubo įgyvendinamuose dviejuose projektuose per vasarą įgyvendintose veiklose sudalyvavo 95 Rokiškio miesto unikalūs vaikai ir jaunuoliai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video