Rokiškio rajono policijos komisariato viršininkas R. Čepulis: „Angelų sargų dieną sutinkame tarnyboje“ (0)

Publikuota: 2022-10-02 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio rajono policijos komisariato viršininkas R. Čepulis: „Angelų sargų dieną sutinkame tarnyboje“
Rokiškio Sirena nuotr. / Spalio 2 dieną policijos pareigūnai mini profesinę šventę.

Spalio 2-ąją, Angelų sargų dieną, savo profesinę šventę kartu su šalies pareigūnais mini ir Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnai.

Ta proga Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato viršininkas Rimantas Čepulis pirmiausia nuoširdžiai dėkoja kolegoms už kasdienį triūsą, paaukotą laisvalaikį, kruopštų darbą, kuris atliekamas nežiūrint sunkumų ir išbandymų, kad negailint jėgų, visą savo energiją ir ryžtą skirti pasirinktai profesijai – saugoti, ginti bei padėti žmonėms.

Pradėjo nuo sveikinimo

„Sveikinu kolegas, policijos veteranus su profesine švente. Nuoširdžiausiai linkiu stiprios sveikatos,  sėkmingos tarnybos, neišsenkančios ištvermės ir kantrybės, o kasdieniai geri darbai ir poelgiai tegul grįžta atgalios žmonių pagarba bei dėkingumu. Taip pat didelį ačiū už palaikymą sakau pareigūnų šeimos nariams. Už supratimą, palaikymą tarnybinėje veikloje nuoširdžiausiai dėkoju merui ir jo komandai, Seimo nariams, seniūnams, policijos rėmėjams, kolegoms iš kitų teisėsaugos institucijų ir mums giminingų tarnybų“, – nuo sveikinimo kolegoms ir padėkos Angelų sargų dienos proga pokalbį pradeda R. Čepulis.

– Kokiomis nuotaikomis pasitinkate profesinę šventę?

– Nuotaikos darbingos, bet tuo pačiu ir šventinės. Džiaugiamės švente ir didžiuojamės, kad esame nepriklausomos Lietuvos pareigūnai. Tikime savo darbo prasme ir esame patenkinti mūsų darbo ir profesijos įvertinimu. Tad Angelų sargų dieną pasitinkame tikrai darbingai, tarnyboje.

– Pastarieji metai buvo sunkūs mums visiems. Covid-19 pandemija, migrantų krizė, turint omeny, kad Rokiškis – pasienio rajonas, karas Ukrainoje, kiek ir kaip konkrečiai šie išorės faktoriai turėjo įtakos mūsų pareigūnų darbui šiemet?

– Žinoma, pastarieji metai buvo gana sudėtingi tiek visai visuomenei, tiek ir policijos pareigūnams, nes teko susidurti su įvairiais iššūkiais, būti priešakinėse linijose, bandant padėti visiems kartu įveikti koronavirusą, sustabdyti jo plitimą.

Įtempta padėtis pasienyje vėl atsisuko į policiją – turėjome padėti pasieniečiams, užtikrinti saugią sieną. O karas Ukrainoje gal ir netiesiogiai, bet taip pat įtakoja darbus, nes visuomenei susiduriant su įvairiais iššūkiais bei tvyrant emocinei įtampai, žmonės tampa labiau pažeidžiami, o kai kada tai tampa sunkiai paaiškinamos agresijos, smurto proveržiais.

– Kokias atskiras problemas galėtumėte išskirti savo darbe?

– Neramina, kad turime nemažą pareigūnų trūkumą, o daugiau nei trečdalis jų jau yra virš 50-ies metų amžiaus ir daugiau nei trečdalio pareigūnų stažas leidžia bet kuriuo metu priimti sprendimą palikti tarnybą. Tuo tarpu norinčių pasirinkti  policininko profesiją nėra daug.

– Nors kalbamės šventės išvakarėse, tačiau trumpai gal galite pasidalinti kokio darbo daugiausiai šiemet turėjo mūsų pareigūnai?

– Policijos darbo sritys yra labai plačios, kintančios ir visose reikalaujančios aktyvių veiksmų. 

Pagal nusikalstamumą daugiausia veikų yra dėl smurto artimoje aplinkoje – 47 veikos, vagysčių –  41. Dėl transporto priemonių vairavimo, kai vairuoja neblaivūs asmenys ir kai nustatytas neblaivumas 1,5 ir daugiau promilių, pradėti 37 tyrimai.

– Kokias pastebite tendencijas, kalbant bendrai apie nusikalstamumą rajone?

– Visuomenei susiduriant su įvairiais iššūkiais bei tvyrant emocinei įtampai, auga ir nusikalstamumas.

Per aštuonis 2022 metų mėnesius registruota 237 nusikalstamos veikos, per tą patį laikotarpį 2021-aisiais buvo 201, taigi, matomas beveik 18 proc. augimas. Didėjanti nusikalstamų veikų tendencija matoma ir apskrityje – 16 proc., ir visoje šalyje – 13,5 proc.

Išaugo sukčiavimo atvejų, ypač padarytų elektroninėje erdvėje. Per aštuonis 2022 metų mėnesius registruota 16 nusikalstamų veikų, tuo pačiu laikotarpiu 2021-aisiais buvo 8.

Taip pat yra pateikiama daug prevencinių straipsnių, pranešimų, įvairios informacijos bei sukčiavimo pavyzdžių, patarimų, kaip nepakliūti į sukčių pinkles, tačiau, nepaisant didelio prevencinių priemonių skaičiaus, vis tiek tokių atvejų daugėja.

Aktyviai dirbame su latentiniais nusikaltimais. Tokio darbo dėka nustatyta dvigubai daugiau atvejų dėl narkotinių medžiagų laikymo.

– Kaip Rokiškis pagal nusikalstamas veikas atrodo Panevėžio apskrityje?

– Rokiškis pagal tai nėra išskirtinis, tendencijos ir rodikliai yra panašūs, kaip ir Panevėžio apskrities rajonuose.

– Ar pasiteisina Rokiškio rajono savivaldybės parengta policijos pareigūnų skatinimo programa?

– Manau, kad pasiteisins, nes yra daugiau rokiškėnų, pasirinkusių policininko profesijos studijas.  

– Ar jau sulaukėte pareigūnų, atėjusių dirbti pagal šią programą?

– Kol kas dar niekas neatėjo dirbti, nes programa tik startuoja, tačiau jau mokosi 5 asmenys, galimai tapsiantys mūsų kolegomis Rokiškio rajono policijos komisariate.

– Kiek šiuo metu turite darbuotojų?

– Iš viso pas mus yra 65 pareigūnų pareigybės. Šiuo metu dirba 48 žmonės, reiškia, kad trūksta 17 darbuotojų (26 proc.).

– Pabaigai, kas jums teikia džiaugsmo?

– Džiaugiuosi atnaujintomis patalpomis, šviesesniais, erdvesniais kabinetais. Policijos komisariate tapo gerokai jaukiau, o tai skatins policijos pareigūnus dirbti iš širdies ir darbovietėje jaustis, kaip savo namuose. Be to, tai patogiau ne tik mūsų darbuotojams, bet ir gyventojams, atėjusiems spręsti klausimų.

Džiaugiuosi, kad nepaisant visų iššūkių, sugebame tinkamai vykdyti savo funkcijas. Džiaugiuosi draugišku, darbingu kolektyvu, kai esame vieningi ir susitelkę – esame stiprūs ir galintys įveikti įvairias užduotis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video