„Sostinės dienos 2022“ – Rokiškio TVIC važiuoti neapsimoka, o mūsų verslininkai negaili pagyrų (foto) (0)

Publikuota: 2022-09-08 Kategorija: Aktualijos
„Sostinės dienos 2022“ – Rokiškio TVIC važiuoti neapsimoka, o mūsų verslininkai negaili pagyrų (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Vilniuje savo rajonus pristatė kaimynai iš Anykščių, Biržų, Ignalinos, Utenos, Zarasų.

Praėjusį savaitgalį visi keliai vedė į Vilnių, kur tris dienas šurmuliavo Vilniaus miesto festivalis „Sostinės dienos“. Tai – daugiau nei prekybos mugė, bet ir aktyvaus kultūrinio veiksmo bei kūrybinių sumanymų vieta, kur galima užmegzti pažintis, rasti naujų draugų, susitikti su bičiuliais ir svečiais. Čia, kur savaitgalį suvažiavo tūkstančiai žmonių iš visos Lietuvos ir užsienio, savo rajonus pristatė nemaža dalis šalies turizmo ir informacijos centrų, viliojančių apsilankyti pas juos, tačiau Rokiškio turizmo ir verslo informacijos centro tarp jų nebuvo, nes, kaip paaiškėjo, neapsimoka. Tuo tarpu mugėje sutikti rokiškėnai verslininkai sakė, kad tai – vienas didžiausių ir pelningiausių renginių šalyje, kur galima reprezentuoti save ir dar gerai uždirbti.

Nėra kam vykti?

Šiemet jau 17-tus metus šurmuliavo dūzgiantis Gedimino prospektas, kur atskirose veiksmų erdvėse talpinosi menininkai, amatininkai, paveldo puoselėtojai, drabužių kūrėjai, juvelyrai, maisto gamintojai, lauko restoranai.

Atskiroje erdvėje rikiavosi ir atvykę iš regionų, savo kraštą pristatantys turizmo centrų atstovai. Čia – palapinės su Klaipėdos regiono, Šiaulių miesto, Alytaus, Lazdijų informacija. Taip pat lengvai rasime ir kaimynus iš Anykščių, Biržų, Ignalinos, Utenos, Zarasų... O kur dingo rokiškėnai?

„Rokiškio Sirenai“ Rokiškio turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorės Linos Valotkienės iš karto darbe rasti nepavyko. Anot telefonu atsiliepusios darbuotojos, penktadienį direktorė dirbo nuotoliniu būdu. Paskambinus dar vienai darbuotojai, paaiškėjo, kad centre dirba tik dvi darbuotojos – dvi atostogauja, o dvi turi „biuletenius“ ir tiesiog nėra kam vykti į „Sostinės dienas“.

Tiesiog neapsimoka

Susisiekus su L. Valotkiene, ji nevykimo į „Sostinės dienas“ priežastis nurodė kitokias – dalyvauti tiesiog neapsimoka.

Cituojame Rokiškio TVIC direktorės atsakymą: „Kaip ir kalbėjome telefonu, minėjau, jog taip, šiais metais Rokiškio stendo „Sostinės dienose“ nėra. Kelių metų praktika parodė, jog dalyvavimui šiame renginyje, kaip ir kituose, reikia pakankamai nemažai išteklių, nes kainuoja vieta, palapinės nuoma, stendo apipavidalinimas, leidiniai, su komandiruote susijusios išlaidos. Įvertinę ankstesnių metų patirtį, pačios Turizmo gatvės lokaciją (ji pakankamai atoki nuo didžiųjų srautų), lankytojų tikslingumą, kurie ateina ieškoti turistinės informacijos, o kiek iš jų ateina, ieškodami tik ką paragavus, rasti nemokamų dovanėlių ir panašiai, šiais metais planuojame važiuoti į kitą Turizmo gatvę. Mums labiausiai pasiteisino šventė, kurioje dalyvavome „Turizmo gatvėje“ – „Jūros šventė“ Klaipėdoje. Kol kas ten dalyvauti planuojame kasmet, o kitas vietas bandome keisti ir sudalyvauti ten, kur dar nesame buvę.“

Dalyvaus kitur

„Kitą savaitgalį, bendradarbiaudami kartu su Ilzenbergo dvaro atstovais, vyksime į Šiaulių miesto šventę ir dalyvausime ten vyksiančioje „Turizmo gatvėje“. Kasmet bandome dalyvauti kuo įvairesnėse šventėse, renginiuose, bandydami vis naujas auditorijas. Šiaulių miesto šventėje dar nesame buvę. Dalyvaudami ten, kviesime susidomėjusius apsilankyti artėjančioje mūsų miesto šventėje ir jos metu vyksiančiuose renginiuose, pristatysime rinkodarinę akciją „VasarOK su Kalėda!“, kartu su Ilzenbergo atstovais kviesime aplankyti ir šį dvarą, plaukti katamaranu ir išbandyti kitas šio sezono naujienas. Nepamiršime paminėti bei pristatyti Salų dvaro bei jo edukacijų: tapybos šokoladu, „Karvutės“ gamybos ir kt. Žinoma, dalinsimės ir lankstinukais bei kita dalomąja medžiaga ir kviesime atvykti į Rokiškį“, – apie artimiausius planus informavo Rokiškio TVIC vadovė.

Driekėsi eilės

Tuo tarpu pora festivalio „Sostinės dienos“ mugėje sutiktų verslininkų iš Rokiškio yra visa kitos nuomonės. Štai prie Rokiškio rajono „Juodupės baravykų ir šakočių namų“ palapinės, šalia kurios Gedimino prospekte praeivių akyse buvo kepamas šakotis, laikas nuo laiko driekėsi nemenka eilutė pirkėjų, lietuvaičių ir svečių iš užsienio, panorusių įsigyti Laimutės Sadauskienės keptų šakočių, grybukų ar „tinginio“. Ir taip abi festivalio dienas, nes trečiai dienai paprasčiausiai pritrūko rokiškietiškų skanėstų.

„Vilniuje išbuvome dvi dienas, nes šeštadienį viską pardavėme ir grįžome namo. Mūsų kepamas šakotis pritraukė nemažai praeivių. Tikrai nesiskundžiame, tiesiog neįmanoma į priekį prisikepti tiek daug gaminių. Vilniuje vykstančios „Sostinės dienos“, Tautų ir Kaziuko mugės, taip pat Jūros šventė Klaipėdoje – vienos geriausių mums, verslininkams“, – „Rokiškio Sirenai“ sakė L. Sadauskienė.

Verslininkė atvira, kad ši mugė, kaip ir kitos didmiesčiuose rengiamos mugės, puiki erdvė, kurioje galima ir save pareklamuoti, ir dar užsidirbti.

Pirkėjų netrūko

Jau daugelį metų šiame renginyje juvelyriniais dirbiniais prekiaujanti įmonės „Sidabrina“ savininkė Marina Jurkštienė iš Rokiškio, taip pat nesiskundė pirkėjų trūkumu. Juodu su vyru vos spėjo suktis rodydami, patardami ir parduodami autorinius juvelyrinius sidabro papuošalus.

„Vilniuje sekėsi puikiai, kaip visada. Vilniaus „Sostinės dienų“ mugė – vienas geriausių renginių, kaip ir Klaipėdos jūros šventė ar Kaziuko mugė Vilniuje. Šiemet sulaukėme daug pirkėjų, smagu, kad užsuko ir tie patys klientai – mūsų nuolatiniai pirkėjai. Šįkart nupirko didesnį kiekį juvelyrinių dirbinių, vieni pirko pigesnius, kiti rinkosi brangesnius dirbinius“, – kalbėjo M. Jurkštienė.

Į klausimą ar verta važiuoti į tokias muges, rokiškietė atsakė: „vienareikšmiškai – taip“.

Autorės – Rita Grigalienė, Aušra Malinauskienė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video