Stirnos kelionė į mirtį mokesčių mokėtojams kainavo apie 700 eurų, o gaišena dingo? (0)

Publikuota: 2023-02-02 Kategorija: Aktualijos
Stirnos kelionė į mirtį mokesčių mokėtojams kainavo apie 700 eurų, o gaišena dingo?
Rokiškio Sirena nuotr. / Prieš mėnesį nugaišusios stirnos istorija vis dar tebenarpliojama.

Šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį, gruodžio pabaigoje, „Rokiškio Sirena“ rašė, kad į mūsų redakciją kreipėsi rokiškėnas, pranešęs apie gulinčią sužeistą stirną Rokiškio mieste, Topolių gatvėje. Kol tarnybos aiškinosi, kas ir už ką atsakingas, sužalotas gyvūnas parą šliaužiojo šalikelėje. Po pusantros paros stirna buvo surišta, rėkianti įkišta į automobilio bagažinę ir išvežta.

Kitą dieną paaiškėjo, kad gyvūnas neišgyveno, o jos mirtimi pasibaigusi „kelionė“ mokesčių mokėtojams atsiėjo solidžią sumą, skaičiuojant vien tik jos pervežimo išlaidas.

Nustebino liudininkus

Pasak šių įvykių liudininkų (vardai ir pavardės redakcijai žinomi), labai tikėtina, kad gyvūnas būtų išgyvenęs, nes buvo labai gyvybingas, nors beveik parą gulėjo ant žemės, tačiau rupšnojo žolę. Jų nuomone bėda ta, jog stirna yra labai stresui jautrus gyvūnas, todėl labiausiai tikėtina priežastis, kad bevežant nugaišo iš baimės. 

„Esu medžiotojas, turintis daug patirties su gyvūnais. Mano nuomone, stirnai tikrai nebuvo lūžęs stuburas, ji tik buvo sužalota, todėl pakankamai stipriai priešinosi surišama prieš keliant į automobilio bagažinę, kurioje, beje, mėtėsi statybinės medžiagos. Galbūt tokiais atvejais, gyvūnus reikėtų perduoti vietos veterinarų apžiūrai ir nustačius sužalojimus juos gydyti vietoje ir tik esant reikalui gabenti per visą Lietuvą“, – stebėjosi rokiškėnas.

1 km – 2 eurai

„Rokiškio Sirenos“ turimais duomenimis, laukinių gyvūnų globos priemones Lietuvos Respublikoje įgyvendina Gyvūnų globėjų asociacija, esanti Kaune. 2022 metų birželio 17 dienos viešajame pirkime nurodyta, „nuvykimas į laukinio paukščio ir (ar) smulkaus laukinio gyvūno, kuriam reikalinga pagalba ir (ar) globa, radimo vieną ir šio gyvūno transportavimas į gydymo ir (ar) globos įstaigą (darbo dienomis)“ 1 kilometro įkainis 1,65 Eurai be PVM, su PVM suma siekia 2 eurus. Tad kelionė į Rokiškį pirmyn ir atgal – daugiau kaip 200 km, o bendra tokios paslaugos pirkimo suma siekia 688 eurų.

Visą šią istoriją rasite vasario 3 dienos, penktadienio, „Rokiškio Sirenos“ numeryje. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video