Susitikime su Vidaus reikalų ministre A. Bilotaite – ir Rokiškio rajono savivaldybės atstovai (foto) (0)

Publikuota: 2022-09-10 Kategorija: Aktualijos
Susitikime su Vidaus reikalų ministre A. Bilotaite – ir Rokiškio rajono savivaldybės atstovai (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Tadas Barauskas ir Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė Pasvalio rajono savivaldybėje

Rugsėjo 6 d. Pasvalio rajono savivaldybėje rinkosi Panevėžio apskrities regionų atstovai – merai, merų pavaduotojai bei kartu atvykę savivaldybių administracijos darbuotojai. Susibūrimo tikslas – susitikimas su Vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite, kuri su Panevėžio regiono savivaldybių merais ir administracijos atstovais aptarė regioninės politikos aktualijas ir ateities planus. Susitikime aptarti ir Vidaus reikalų ministerijos vykdomi pokyčiai valstybės tarnybos ir civilinės saugos srityse.

Rinkosi suinteresuoti

Rokiškio rajono savivaldybę atstovavo mero pavaduotojas Tadas Barauskas bei Teisės ir personalo skyriaus vedėja Regina Strumskienė. Ilgametė savivaldybės darbuotoja vicemerui turėjo padėti geriau perprasti teisinius problemų aspektus. Kurį laiką savivaldybės vadovai kartu su ministre A. Bilotaite bei ministerijos Strateginės komunikacijos skyriaus vedėju Mindaugu Bajarūnu bei kitais komandos nariais aptarė aktualijas uždarame posėdyje. Susitikime su ministre dalyvavo ilgametis Pasvalio meras  Gintautas Gegužinskas, pasvalietis TS – LKD atstovas Seime Antanas Matulas, Panevėžio ir Biržų rajonų merai bei šių savivaldybių administracijos direktoriai.

Visuomenė pasimetusi

Dėl vykstančių pokyčių regionuose visuomenėje daug diskutuojama. Nuomonės – gana prieštaringos. Sakoma, kad nuo eilinio rajonų gyventojo tolsta įmonės, įstaigos, jų paslaugos, mažėja gyventojų. Dėl nestabilumo valstybės tarnyboje taip pat jaučiama nemažai skepticizmo. Svarstoma, ar nebus taip, kad reforma ne pritrauks kvalifikuotus darbuotojus į valstybės tarnybą, bet atmuš norą kandidatuoti.

Dėl valstybės tarnautojų - daugiau atsakomybės vadovams

Spaudos konferencijoje, ministrė A. Bilotaitė, atsakydama į žurnalistų klausimus, apie valstybės tarnybos pokyčius pasisakė taip: „Jeigu nieko nedarysime, tai situacija bus prasta. Jau dabar matome, kad valstybės tarnautojų kompetencija yra viena žemiausių. Jeigu kalbėsime apie vykstančius konkursus, žmonės nenori ateiti į valstybės tarnybą. 50 proc. konkursų neįvyksta, nes tiesiog neatsiranda pretendentų. Į vadovaujančias pozicijas žmonės taip pat nenori ateiti – neįvyksta 30 proc. konkursų. Valstybės tarnyboje priimami sprendimai, nuo kurių priklauso, kaip funkcionuos valstybė. Tai yra esmių esmė. Dėl to siūlome pertvarką, kuria siekiama pritraukti aukšto lygio vadovų į valstybės tarnybą, vykdant centralizuotas vadovų konkursų atrankas. Nuo vadovų kompetencijų priklauso, kaip bus organizuojamas darbas. Valstybės tarnyba bus lankstesnė – vadovui suteikta daugiau instrumentų spręsti, kokių kompetencijų jiems trūksta, kokių ir kiek darbuotojų jiems reikia. Galbūt kartais geriau turėti vieną gerą specialistą nei dešimt bet kokių ir kad šis darbuotojas turėtų konkurencingą atlygį“. Ministrė pastebėjo, kad yra didelis atlygio atotrūkis nuo privataus sektoriaus, ypač kalbant apie aukščiausios grandies vadovus. Pasak A. Bilotaitės, ministerijos tikslas – siekti, kad ir valstybės tarnautojai jaustųsi gerai, ir žmonės gautų kokybiškas paslaugas.

Spręs savivaldybės

Atsakydama į „Rokiškio Sirenos“ žurnalistės klausimą, ministrė pasisakė apie regionų plėtrą. Nors ir buvo pastebėta, kad žmonės iš regionų išvyksta, nes mažėja paslaugų, sujungiamos ir prijungiamos biudžetinės įstaigos, kuriose regionuose mažinamas darbuotojų skaičius, nelieka bankų ir pašto filialų, ministrė atkreipė dėmesį į Europos Sąjungos investicijas – regionų plėtrai skiriama 1,6 mlrd. Eur suma. Regionai įgyja sprendimo teisę, kaip šias lėšas paskirstyti, taip pat ir atsakomybę už tai, kad pinigai būtų paskirstyti tikslingai, pagal poreikius. Dėl to, kaip investuoti skirtas lėšas – pačių savivaldybių reikalas. Tai jos geriau pastebi, kokioms sritims lėšų labiausiai trūksta.

Neskuba vertinti

Rokiškio rajono savivaldybės atstovai turėjo pastabų dėl valstybės tarnybos pertvarkos ir jas ministrei išsakė. Susitikime su ministre dalyvavęs Rokiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Tadas Barauskas pažymėjo: „Į šį susitikimą žiūriu su atsargiu optimizmu, nes apie regioninę politiką girdžiu jau bene 20 metų, tačiau realių darbų nematyti. Viešojo sektoriaus paslaugos tolsta nuo žmonių, jaučiama valstybinių investicijų stoka regionuose, nekalbant apie privatų sektorių.“

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video