TAVO BĖDOS MANO. Dėl maišelių maisto atliekoms – skirtingose savivaldybėse skirtinga tvarka (0)

Publikuota: 2024-01-15 Kategorija: Aktualijos
TAVO BĖDOS MANO. Dėl maišelių maisto atliekoms – skirtingose savivaldybėse skirtinga tvarka
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Nuo 2024 m. sausio 1 d. Lietuvos gyventojai privalo atskirai rūšiuoti maisto atliekas. Rokiškėnams dar lapkričio mėnesį buvo išdalinti rudi kibirėliai maisto atliekų rūšiavimui.

Į „Rokiškio Sirenos“ redakciją paskambinusi moteris teiravosi, kodėl kibirėliai duoti, o oranžinių maišelių, kurie esą priklauso ir kokius gauna vilniečiai, niekas neišdalino.

UAB „Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro“ Rinkliavų administravimo ir kontrolės padalinio vadovas Mindaugas Varnas paaiškino, kad kiekviena savivaldybė priima savo tvarką. Rokiškyje buvo nuspręsta individualioms valdoms išdalinti konteinerius ir kibirėlius, o daugiabučių gyventojams tik kibirėlius. „Vilnius pasirinko neduoti konteinerių, o dalinti maišelius. Mes davėme konteinerius, bet nedalinome maišelių. Gyventojai gali naudoti kibirėliams savo maišelius, tinka bet kokie – balti, oranžiniai, kuriuos parsineša iš parduotuvės. Kai augalinės kilmės atliekos atkeliaus pas mus ir bus rūšiuojamos, mes turime galimybę tuos maišelius atskirti“, – sakė padalinio vadovas.

Prieš įsigaliojant prievolei rūšiuoti augalinės kilmės atliekas, Rokiškio gyventojams išdalinta 1750 augalinės kilmės maisto atliekų konteinerių, o daugiabučių gyventojams – 5 tūkst. augalinės kilmės maisto atliekų kibirėlių. Papildomai konteinerinėse aikštelėse pastatyti 47 konteineriai.

Į „Rokiškio Sirenos“ rubriką „Tavo bėdos mano“ gali kreiptis rokiškėnai, turintys neatsakytų klausimų. Mums galite rašyti el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt arba skambinti tel. +370 666 76777.  

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video