Rankšluosčių džiovintuvai – kodėl svarbu laikyti rankšluosčius sausus? (0)

Publikuota: 2022-06-10 Kategorija: Gyvenimas
Rankšluosčių džiovintuvai – kodėl svarbu laikyti rankšluosčius sausus?
Rokiškio Sirena nuotr. / Rankšluosčių džiovintuvai – kodėl svarbu laikyti rankšluosčius sausus?

Planuojate pasidžiaugti gaiviu dušu iš ryto, o gal – šilta vonia vakare, tačiau visą malonumą sugadino drėgni, šalti, slogų kvapą skleidžiantys rankšluosčiai? Kad rankšluosčiai būtų sausi, kvepiantys ir šilti, vonios kambaryje yra būtinas rankšluosčių džiovintuvas. Senesniuose butuose, tai būdavo paprastas „gyvatukas“, o naujesniuose namuose juos pakeičia modernaus dizaino, įvairių formų ir spalvų, reguliuojami džiovintuvai. Jie iš dalies atlieka iš šildymo funkciją, tačiau daugelyje vonios kambarių įrengtos šildomos grindys, todėl džiovintuvams tenkanti pagrindinė funkcija yra viena – kad jūsų rankšluosčiai būtų sausi ir šilti.

Kaip pasirinkti džiovintuvą, kad jis atitiktų jūsų namo šildymo sistemos tipą, ilgai tarnautų ir nesurūdytų, o jo skleidžiamos šilumos užtektų rankšluosčiams sušildyti ir išdžiovinti? 

Sausi ir šilti rankšluosčiai – kodėl tai svarbu?

Ar prisimenate, koks malonus jausmas po dušo ar vonios įsisupti į sausą, šiltą, kvepiantį rankšluostį? Geruose SPA salonuose, klientams rankšluosčiai pašildomi, prieš paduodant juos klientams.

Drėgni rankšluosčiai – tai tik nemalonus pojūtis liečiantis ir slogus kvapas. Drėgmė yra puiki terpė daugintis įvairiems mikroorganizmams, kurie kelia pavojų žmogaus sveikatai. Drėgni rankšluosčiai gali skleisti virusus, grybelį ir bakterijas. Patys rankšluosčiai greičiau dėvisi, dažniau tenka juos skalbti, eikvoti vandenį, skalbimo priemones, o po kurio laiko – pirkti naujus.

Todėl, po dušo ar vonios, nepatingėkite pakabinti juos ant veikiančio džiovintuvo – sutaupysite laiko, pinigų ir jėgų. 

Rankšluosčių džiovintuvas – jungiamas prie karšto vandens sistemos, šildymo sistemos ar elektrinis?

Rankšluosčių džiovintuvai (gyvatukai) gali naudoti skirtingus šilumos šaltinius – tai gali būti karšto vandens tiekimo sistema, namo šildymo sistema arba elektra. Nuo ko priklausys tinkamas sprendimas?

Pirmiausia, nuo bendrų inžinerinių sprendimų – jeigu patys statote namą, galite projektuoti taip, kaip jums patinka, jei atsikraustėte į jau užbaigtą statyti būstą, greičiausiai, teks taikytis prie jau priimtų sprendimų ir jungti džiovintuvą arba prie šildymo, arba prie karšto vandens tiekimo sistemos.

Elektra šildomi džiovintuvai gali būti naudojami beveik visur. Džiovintuvai, kurie pajungiami prie namo šildymo sistemos, šiltuoju sezonu gali būti šildomi elektra. 

Modernaus dizaino šildytuvas ar paprastas „gyvatukas“?

Šiandien, parduotuvėse ir salonuose galite rasti platų spektrą įvairių spalvų ir formų modernių, šiuolaikiškų džiovintuvų. Dažniausiai, juos sudaro du vertikalūs stovai su juos jungiančiais horizontaliais, rečiau ar tankiau išdėstytais nedidelio diametro vamzdeliais. Vizualine prasme, tai yra kur kas patrauklesnis variantas nei paprastas nerūdijančio plieno išlankstytas vamzdis.

Tačiau tokie džiovintuvai, deja, tinka ne visur. Juos galima naudoti ten, kur džiovintuvas jungiamas prie namo šildymo sistemos – nuosavos katilinės arba miesto termofikato – kur uždaroje sistemoje cirkuliuoja vanduo ar kitas šilumą pernešantis skystis. Dėl savo specifinės struktūros jie netinka ten, kur džiovintuvas jungiamas prie karšto vandens tiekimo sistemos.

Lietuvoje tiekiamas karštas vanduo yra prisotintas deguonies ir turi daug ištirpusių druskų, jis skatina koroziją, kuri pirmiausia pažeidžia džiovintuvą ties suvirinimo vieta. Jei džiovintuvas jungiamas prie karšto vandens sistemos, – t.y. juo teka tas pats vanduo, kuris bėga iš krano, – tokiu atveju rinkinės paprastą plieninį „gyvatuką.“

Jei gyvenate tokio tipo name, tačiau jums labai svarbu estetika, išeitis gali būti varinis arba žalvarinis džiovintuvas – jie yra kur kas atsparesni korozijai, ir tam tikrais atvejais gamintojai pažymi, jog jie yra tinkami jungti prie karšto vandens tiekimo sistemos. Bet kokiu atveju, pasidomėkite, ar džiovintuvo vamzdžių diametras yra pakankamas ir įsitinkinkite, kad tai nesutrikdys vandens cirkuliacijos visoje sistemoje, antraip, galite sulaukti rimtų skundų iš savo kaimynų. 

Kokio dydžio rankšluosčių džiovintuvą rinktis?

Viskas priklauso nuo to, kiek laisvos erdvės yra vonios kambaryje ir kiek žmonių planuoja naudotis vonios kambariu, t.y. kiek rankšluosčių norėsite išdžiovinti.

Kartais, erdvės stygius apriboja pasirinkimus. Tokiu atveju, džiovintuvą teks rinktis mažesnį, o rankšluosčius tek ant jo kabinti perlenktus. Jei vonios kambaryje daug laisvos erdvės, galite rinktis maksimaliai platų ir aukštą džiovintuvą, kur galėsite sutalpinti visus rankšluosčius – savo, vaikų ir, jei turėsite, svečių.

Nepamirškite, kad galite džiaugtis rankšluosčiais, kurie yra ne tik sausi, bet ir šilti – prieš eidami į dušą ar lipdami į vonią, užmeskite juos ant šildytuvo ir leiskite jiems sušilti.

 Užs. Nr. 1781

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video