Ar galima žaisti su ugnimi? (foto) (0)

Publikuota: 2023-11-13 Kategorija: Jaunimas
Ar galima žaisti su ugnimi? (foto)
Atėnės Daščioraitės nuotr. / Sukami pojai.

Turbūt ne vieną kartą teko išgirsti posakį „Nežaisk su ugnimi“. Posakiai iš niekur neatsiranda ir dažnai tam yra pagrindas. Įvairios išdaigos su degtukais, ne vietoje kūrenamas laužas ar nesaugi krosnis gali atneši bėdų. Vis dėlto, be ugnies žmonija nebūtų tobulėjusi, tad ją teko prisijaukinti, saugoti(s). Rokiškio jaunimo centre veikianti neformali ugnies žonglierių grupė „Fire kiss“ kviečia 14-29 m. jaunimą į mokymus. Plačiau apie tai pasikalbėjome su ugnies žonglierių grupės nare Gabija Mičelyte.

– Jei reikėtų perteikti emocijomis, ką Tau reiškia ši veikla?

– Žongliravimas mums išsilaisvinimas iš aplinkui esančių blogybių bei kasdienybės. Jis suteikia labai daug atsipalaidavimo bei  adrenalino, kas mus ir motyvuoja praktikuotis toliau, suteikia daug emocijų. Mes, kaip neformali fakyrų grupė, mėgstame žaisti su ugnimi, leisčiau sau taip išsireikšti. Ugnis nėra tik blogas emocijas nešantis dalykas. Ji ir be galo gražus, besikeičiantis dalykas. Tai mes ir stengiamės perteikti savo pasirodymais. Svarbiausia, jog mes šokame su ugnimi ir ugdome komandinio darbo įgūdžius.

– Kiek narių yra grupėje? Kokios savybės reikalingos šiam pomėgiui?

– Šiuo metu mūsų neformalioje grupėje yra 12 narių. Turime 8 ilgiau besitreniruojančius ir 4 neseniai atėjusias merginas, kurios labai nori įsitraukti ir treniruojasi. Žmonės, kurie prisijungia prie mūsų, nebijo ugnies bei karščio. Tiesa, buvo ir tokių, kurie iš pradžių labai jos bijojo, tačiau ilgainiui „persilaužė“ ir pradėjo mokytis šio dalyko.

– Kur vyksta ši veikla?

– Laisvomis dienomis, kai neturime pasirodymų ar savų veiklų, renkamės Rokiškio jaunimo centre ir tobuliname ugnies žongliravimo įgūdžius. Jaunimo darbuotojos labai mus palaiko, pataria iš šono, prisimena klaidas ir sėkmes iš anksčiau buvusių grupių. Jos irgi yra svarbi mūsų komandos dalis.

– Kaip dažnai susirenkate treniruotis?

– Kažkokio laiko, kad būtinai tada reiktų treniruotis nėra, į Rokiškio JC galime ateiti nuo 14 iki 20 val. darbo dienomis ir treniruotis savarankiškai. Aišku, pasitreniravę, pradedame kurti bendrą pasirodymą, ieškome muzikos, deriname judesius kartu su grupės nariais.

– Užsiminei, jog jaunimo darbuotojos primena senesnes grupes. Tai ugnis jaunimo centre jau buvo „prisijaukinta“?

– Šita veikla nėra nauja, sakyčiau, kad ji atgyja. Prieš mus buvo 2 neformalios grupės, nuo pat JC įsikūrimo pradžios. Pirmosios grupės gyvai nesu mačiusi, nes tai jau buvo gerokai prieš 10 metų, tada dar buvau mažytė. Ji vadinosi „Fire wolfs“. Labiau pamenu antrąją grupę „Fire angels“, kurios pasirodymus esu mačiusi ne kartą. Matydavau, kaip jie treniruojasi erdvėse, lauke, gaminasi įrankius ir pati panorėjau pasimokyti tai daryti. Vis į rankas pakliūdavo jų įrankiai, kalbėdavau su vyresniais ir jie mane po truputį mokė. Jie baigė mokyklas ir į jaunimo centrą užsukdavo vis rečiau, tad aš pagalvojau, jog šią grupę reiktų vėl prikelti. Įrankiai yra, aš turiu šiek tiek patirties. Keletas senesnės grupės narių man padeda ir yra prisijungę prie naujos grupės. Dabar labai laukiame kitų, kurie norėtų prisijungti.

– Kaip kilo naujosios grupės pavadinimas?

– Mūsų pavadinimas atsirado labai keistu būdu. Reikėjo pasidaryti kažkokį logotipą, nes gaminomės džemperius su gobtuvais, kad mus atpažintų per pasirodymus, socialinėje medijoje ir pavadinimas „Fire kiss“ (liet. ugnies bučinys) tiesiog krito į galvą. Tokia visiškai nauja, nepažinta frazė ir prigijo.

– Kokius įrankius naudojate šioje veikloje?

– Pagrindiniai įrankiai tai vėduoklės, „staff‘as“, pojai ir mūsų burnos. Pati pradžioje naudojau vėduokles, tada pradėjau čiupinėti „staffą“, o dabar suku pojus, kurių labai bijojau. Ant paskutinio minėto įrankio, dedame specialią vatą ir pasirodymo metu galime „prišaudyti“ daug žiežirbų. Vaizdas niekada nepalieka abejingų.

– Paminėjai burnas, tai spjaudotės kaip drakonai?

– Ne kaip drakonai, bet ugnį pučiame (juokiasi - aut. pastaba). Yra specialus žibalas ir ant degančio „staff‘o“, iš burnos jį purškiame. Tai atrodo labai įspūdingai, gaunasi įvairios formos ugnies kamuoliai.

– Vis mini pasirodymus, jau kažkur teko pasirodyti?

– Jau turėjome pasirodymų ne tik jaunimo centro renginiuose, bet ir kituose miestuose. Ramygaloje pasirodėme jaunimo centrų talentų ringe, kur laimėjome „Karščiausio pasirodymo nominaciją“.

Dar kartą noriu visus norinčius išbandyti šią veiklą lapkričio 18 d. 14-17 val. atvykti į Rokiškio JC, adresu Vytauto g. 20, Rokiškis. Visi galėsite praktiškai išbandyti ugnies žonglierių naudojamus įrankius, išmokti pagrindinius judesius. Aiškus, įrankių tiek daug neturime, tad prašome iš anksto užsiregistruoti. Dalyvių registraciją rasite čia: https://forms.gle/tk52yJ54xPRuCMvv8. Svarbu apsirengti patogiais drabužiais, kurių nebijosite ištepti.

– Ačiū už pokalbį.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video