Būsimi jaunieji šauliai teorines žinias pasitikrino Degsnės miške prie Obelių (0)

Publikuota: 2024-02-13 Kategorija: Jaunimas
Būsimi jaunieji šauliai teorines žinias pasitikrino Degsnės miške prie Obelių
R. Balčiūno nuotr. / Pratybų dalyviai mokėsi orientuotis su žemėlapiu

Obelių seniūnijoje, Degsnės miške vyko pirmos Rokiškio jaunųjų šaulių būrelio pratybos, kuriose jaunuoliai mokėsi pritaikyti žinias praktiškai, orientuotis su žemėlapiu, suteikti pirmąją pagalbą ir kt.

Imitavo nenumatytas situacijas

Jaunųjų šaulių būrelio ir šių pratybų vadovas Rokas Balčiūnas sakė, kad jaunuoliai užsiėmimus lanko nuo sausio mėnesio, tai buvo pirmasis teorinių žinių pritaikymas lauko sąlygomis. Kandidatai į jaunuosius šaulius pasitikrino topografijos žinias, orientuodamiesi su kompasu ir žemėlapiu apėjo numatytus taškus, bandė įkurti ugnį, pasikartojo, kaip susirinkti ekipuotę, kokius atsarginius daiktus turėti. Orientuodamiesi kalvotose apylinkėse per dieną įveikė apie 12 km. „Mokėmės, kaip palaikyti ryšį, kokie yra šaukiniai, komandos. Kiekvieną kartą, pasiekę punktą ar sutikę kliūtį, pratybų dalyviai užmegzdavo ryšį su štabu ir priimdavome sprendimą, ką daryti. Pratybų metu imitavome nenumatytą situaciją, kai reikėjo sutekti pirmąją pagalbą ir padėti nuvesti „sužeistąjį“ į nurodytą tašką“, – pasakojo pratybų vadovas, Alfonso Smetonos (Panevėžio) 5-osios rinktinės Antano Žilio-Žaibo 510-osios kuopos vyr. šaulys  R. Balčiūnas. 

Duos pasižadėjimą

Po pratybų vadovas sakė vertinantis teigiamai būsimų jaunųjų šaulių pasirengimą, tačiau mokytis visada yra ko, nes gali įvykti nenumatytų dalykų. „Turint omeny, kad jaunuoliai mokosi neseniai,   vertinu gerai, man nereikėjo jų ieškoti pasiklydusių“, – sakė pašnekovas ir prisiminė, kad tokių atvejų yra buvę edukacijų metu, kai atvažiuodavo mažiau pasirengę vaikai iš mokyklų.

Kita jaunųjų šaulių būrelio stovykla-pratybos planuojamos Kamajų seniūnijoje, kad galėtų prisijungti šio krašto šauliai ar besidomintys jų veikla, o būrelio nariai geriau susipažintų su teritorija.

Vasario 16 d. Panevėžio apskrities šaulių rinktinė Naujamiestyje organizuos jaunųjų šaulių pasižadėjimų ceremoniją, joje dalyvaus ir trys rokiškėnai, kandidatai į jaunuosius šaulius.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video