Iš kaimų į Rokiškį važinėjantiems mokiniams siūlomos apgyvendinimo paslaugos (0)

Publikuota: 2022-11-28 Kategorija: Jaunimas
Iš kaimų į Rokiškį važinėjantiems mokiniams siūlomos apgyvendinimo paslaugos
Rokiškio soc. paramos centro nuotr. / Mokiniai kambariuose pagyvendinami po du.

Kaimuose gyvenantys ir į Rokiškį mokytis važinėjantys gimnazistai kartais priversti atsisakyti būrelių, sporto užsiėmimų vien dėl to, kad nespėja į paskutinį autobusą, o kitos galimybės parvykti namo neturi. Šią problemą bandoma išspręsti siūlant vyresnių klasių mokiniams nemokamas apgyvendinimo paslaugas.

Devyni mokiniai

Rokiškyje, J. Basanavičiaus gatvėje esančiame pastate šiuo metu gyvena 9 mokiniai, iš viso galima būtų apgyvendinti iki 14 vaikų. Buvęs gimnazijos bendrabutis, o dabar Rokiškio socialinės paramos centrui priklausantis pastatas šiek tiek pakeitė savo paskirtį, tačiau apgyvendinimo paslauga išliko.

„Mokiniai nori lankyti įvairias  papildomo ugdymo veiklas, kurios vyksta po pamokų. Parvažiuoti namo  po užsiėmimų,  treniruočių, kurios dažniausiai vyksta vakare, jiems sudėtinga, o čia gyvendami jie gali  puikiai realizuoti save lankydami mėgstamas veiklas“, – apie galimybes mokiniams pasakojo Rokiškio socialinės paramos centro direktorė Jolanta Paukštienė.

Apsigyventi centro patalpose gali toliau kaip už 3 km nuo miesto gyvenantys mokiniai nuo 14 metų iki 12 klasės.

Šiuo metu kambariuose apgyvendinti iš Čedasų, Degsnių, Kriaunų, Laibgalių, Tumasonių ir kitų kaimų atvykę vaikai, besimokantys Juozo Tumo Vaižganto gimnazijoje. Mokinių tėvams ši paslauga nieko nekainuoja, ją apmoka Rokiškio r. savivaldybės administracija.

Pageidavo gamintis maistą

„Turime idėją įrengti mokiniams kambarį poilsiui, kad atvykę po pamokų, treniruočių, vaikai  nesėdėtų užsidarę kambariuose, o susirinktų į bendrą kambarį, kuriame galėtų padiskutuoti apie dienos įvykius, atsipalaiduoti, žaisti stalo žaidimus. Dabar kaip tik ieškome stalo žaidimų, jaunimui tinkamų knygų, norime įrengti bibliotekėlę. Jeigu atsirastų žmonių, kurie norėtų padovanoti knygų ir žaidimų mūsų mokiniams, būtume labai dėkingi“, – apie planuojamus darbus kalba direktorė. Centro patalpose gyvenantiems mokiniams atsirastų galimybė ir sportuoti, tam skirtas daugiafunkcis treniruoklis. 

Mokiniai apgyvendinami kambariuose po du, gali pasilikti čia nuo pirmadienio iki penktadienio arba pagal poreikį – 2–3 dienas per savaitę, kai vyksta užsiėmimai.

Jiems yra sąlygos nusimaudyti – neseniai įrengtas naujas dušas, išsiskalbti drabužius, yra virtuvėlė, kurioje gali pasišildyti savo atsineštą maistą.

Neseniai mokiniai išsakė pageidavimą ne tik šildytis maistą mikrobangų krosnelėje, bet ir gamintis jį patys. Pasak direktorės, išsivirti makaronų, išsikepti bulvių ar kiaušinienės vaikai gali darbo metu pirmame aukšte esančioje virtuvėje padedami virėjos. 

Galės ir suaugusieji

Kalbėdama apie planus ateičiai, J. Paukštienė užsiminė apie apgyvendinimo kambarių remontą, nes pastatas senas, tačiau kol atnaujinimo darbai pasieks trečią pastato aukštą, gali tekti palaukti. „Viskas vyksta palaipsniui, priklauso nuo finansavimo.  Pirmą pastato aukštą jau suremontavome, dabar remontuojame antrą, planuojame jį užbaigti iki 2023 užbaigti, o paskui laukia trečias aukštas“, – kalba įstaigos vadovė.

Ateityje mokinių atostogų metu Centro patalpose planuojama apgyvendinimo paslaugas teikti ne tik  mokiniams, bet ir suaugusiems, atvykstantiems į sporto varžybas ar kitus renginius. Šios paslaugos būtų mokamos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video