Jaunimo savanoriška tarnyba, kas tai? (0)

Publikuota: 2021-12-06 Kategorija: Jaunimas
 Jaunimo savanoriška tarnyba, kas tai?
Rokiškio Sirena nuotr. / Jaunimas

Gruodžio 5 d. minima Tarptautinė savanorių diena, skirta supažindinti visuomenę su savanorių veikla (savanoryste), jų tarnybomis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse pasiūlyti savo paslaugas – ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. Iniciatyvą 1985 m. iškėlė Jungtinių tautų organizacija. Savanorystė – įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunamas piniginis atlygis. Savanoriška veikla gali būti nedidelė, pavyzdžiui, pagalba vienos dienos trukmės renginyje, arba didesnės apimties, kai tam skiriama keletas valandų savo laisvalaikio kas savaitę ar net kasdien. Savanorystė padeda geriau pažinti save, sustiprinti įvairius asmeninius gebėjimus, užmegzti ilgalaikes draugystes ir net pajusti terapinę naudą, nes savanoriaujant sustiprėja pasitikėjimas savimi, noras siekti tikslo. 

Jaunimo savanoriška tarnyba, kas tai?

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi ir mokosi įveikti sunkumus, verčia patirtį išmokimais.

JST programa - tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas. Organizacijoms – tai proga tapti akredituota savanorius priimančia organizacija, t.y. vieta, kurioje gali savanoriauti jaunas žmogus. Organizacija įsipareigoja savanoriui sudaryti 40 val. per mėnesį savanoriškos veiklos planą (grafiką), kuris atitiktų savanorio kompetencijas ir būtų prasmingas tiek savanoriui, tiek pačiai organizacijai. Kuratorius įsipareigoja apmokyti jauną žmogų, ugdyti ir palaikyti tarnybos metu. Savanoriams, kurie įgyvendina 6 mėn. (ne mažiau nei 35 val./mėn.) nenutrūkstamą tarnybą - suteikiama 0,25 stojamojo balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas.

Nuo 2018 m. Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga „Apvalus stalas“ yra jaunimo savanorišką veiklą organizuojanti organizacija Rokiškio rajone (SVO). Organizacijoje dirba mentorius, kuris siekia surasti geriausiai savanorio poreikius atitinkančią organizaciją ir užtikrinti kokybišką savanoriškos veiklos įgyvendinimą bei įgytų kompetencijų į(si)vertinimą. Taip pat  organizacija palaiko priimančių organizacijų tinklą, teikia administracinę ir metodinę pagalbą įgyvendinant programą.

Skelbiame registraciją į Jaunimo savanoriškos tarnybos 2022 m. I-ojo pusmečio vietas. Registracija vyksta visose Lietuvos savivaldybėse nuo š. m. lapkričio 15 d. iki š. m. gruodžio 15 d. 18.00 val.

Registracijos anketą rasi čia: https://jst.jrd.lt/newCandidate  

Šiuo metu Rokiškyje yra 9 akredituotos savanorius priimančios organizacijos: 

·    Rokiškio baseinas,
·    Rokiškio jaunimo centras,
·    Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga „Apvalus stalas",
·    Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras, 
·   Rokiškio rajono ligoninė, 
·   Rokiškio rajono vietos veiklos grupė, 
·   Rokiškio socialinės paramos centras, 
·   Rokiškio šv. Apaštalo evangelisto Mato parapijos senelių globos namai, 
·   VšĮ Rokiškio šiuolaikinė mokykla. 

 

Daugiau apie Rokiškio Jaunimo Organizacijų Sąjunga „Apvalus stalas’’

Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga „Apvalus stalas“ (RJOSAS) yra skėtinė jaunimo organizacija įkurta 2004 metais. RJOS „Apvalus stalas“ siekia gerinti jaunimo organizacijų veiklos sąlygas, skatinti jaunimo iniciatyvas, teikti pasiūlymus valstybinėms ir savivaldos institucijomis, sprendžiančioms jaunimo problemas, bendradarbiauti informacijos keitimosi srityje, telkti jaunimo organizacijas bendroms problemoms spręsti. Daugiau skaitykite https://www.apvalusstalas.lt/  

Kaip RJOS „Apvalus stalas” savanoriai minėjo savanorystės dieną? 

Šiai dienai paminėti RJOS „Apvalus stalas“ nariai pakvietė Rokiškio rajono jaunimo savanorius, dabar atliekančius arba atlikusius JST veiklą, pasidalinti savo mintimis, patirtimi ir atsakyti į keletą klausimų apie savanorystės naudą, iššūkius ir vizijas su kuriomis jie susidūrė savanorystės metu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video